Kde nelze nosit zbraň

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#721 » pon 3. črc 2017, 14:21

Ne tak to nebude. Pokud jsi byl v dobré víře, že autobus jede v ČR a z důvodu, který jsi nemohl ovlivnit, on překročil hranici ( třeba ho někdo unesl), tak jsi z obliga. Ideálně samo dál skrytě až se zase dostaneš do ČR.

BTW: nakonec MAS v neděli. Super počasí, parádní program. :) jelikož sem jen na motorce přímo ze střeleckýho závodu, tak sem měl pistoli zabalenou v batohu, kterej sem nespustil z očí a bylo. :)



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#722 » pon 3. črc 2017, 14:29

Tos měl kliku resp.to tady ještě není tak podělaný jako jinde .
V Duxfordu, na ILA nebo Le Bourget by ti tohle rozhodně neprošlo .. :)



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#723 » pon 3. črc 2017, 19:52

Blacky: To vychazis z nejakyho precedentu, nebo z ceho v nemeckym pravu? Jsem dalek toho se nejak hadat, ale nemyslim si, ze se tady bavime zrovna o unosu..



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#724 » stř 5. črc 2017, 06:44

Jako asi by z toho nebylo vezeni, ale celekm bych se obaval vysoke pokuty, zadrzeni, propadnuti zbrane, apod.
To bych radsi vystoupil na hranici a nechal se prevezt taxikem. Bude to rozhodne levnejsi.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#725 » čtv 21. zář 2017, 12:37

Blacky: Technicky by to asi dopadlo s tímto závěrem, ale po jakých tahanicích, v horśím případě soudu ... vazbě?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#726 » čtv 21. zář 2017, 13:48

Hmm to je mozne. Taky by zalezelo na jakyho "hysterika" bys narazil. Možná by to stálo za dotaz na MV. Jinak si to ale nedovedu představit, jelikož by pak bylo nemožný nosit poblíž hranice. Což je blbost, protože by to omezovalo tvá práva, jako občana ČR, kde to možné je.

Joab: ne žádný judikát sem k tomu nenašel. Myslím, že ani nebude. Ale ještě se zkusím podívat.



Piggy
Příspěvky: 1870

Příspěvek#727 » čtv 21. zář 2017, 14:57

Nosit poblíž hranice samozřejmě smíš - i kdybys kráčel vnější hranou přilehlé boty po samotné čáře, není to nic proti ničemu. Jakmile bys uklouzl/zakopl/omdlel a přepadl na druhou stranu, budeš pachatel a posuzován podle tamních předpisů.
Někde tady jsou historky o zapadlé vystřelené nábojnici v autě a následných tahanicích s tamními úřady.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#728 » čtv 21. zář 2017, 15:01

Vystřelených nábojnic mám v autě plnou sbírku :D

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#729 » čtv 21. zář 2017, 16:29

Piggy píše:Nosit poblíž hranice samozřejmě smíš - i kdybys kráčel vnější hranou přilehlé boty po samotné čáře, není to nic proti ničemu. Jakmile bys uklouzl/zakopl/omdlel a přepadl na druhou stranu, budeš pachatel a posuzován podle tamních předpisů.
Někde tady jsou historky o zapadlé vystřelené nábojnici v autě a následných tahanicích s tamními úřady.

Kdyby zapadlá nabojnice, ale vem si že přijedeš na dovolenou, cesta přes několik států a při vybalování se na tebe najednou směje 100 nábojů do kulovnice.



Piggy
Příspěvky: 1870

Příspěvek#730 » čtv 21. zář 2017, 18:41

Teď už je to snad promlčené: sám netuším, kolikrát jsem v devadesátých letech při cestě na Slovensko prostě zapomněl a jel s pistolí. :oops:



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#731 » čtv 21. zář 2017, 20:05

To já znám jednoho nejmenovaného, co mu navigace v Harrachově ukázala, že to do Malé Úpy bude rychlejší přes Polsko. Občanku s sebou měl, tak co by nejel, že?
Docvaklo mu to až druhý den. :lol:

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#732 » čtv 21. zář 2017, 20:37

wigum píše:...ale vem si že přijedeš na dovolenou, cesta přes několik států a při vybalování se na tebe najednou směje 100 nábojů do kulovnice.

...chápu Vaše rozčilení, lorde. Doufám, že jste řádně potrestal žána za opomenutou kulovnici doma u krbu :D

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#733 » čtv 21. zář 2017, 20:43

wigum píše:Kdyby zapadlá nabojnice, ale vem si že přijedeš na dovolenou, cesta přes několik států a při vybalování se na tebe najednou směje 100 nábojů do kulovnice.


To už mám taky za sebou ... omylem jsem si vzal na služebku na Slovinsko nacvakaný zásobník do CZ 75 B ... vypadl na mě v Ljubljaně v hotelu z Falco dokladovky ...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#734 » pát 22. zář 2017, 07:01

Jste OT

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#735 » čtv 16. lis 2017, 12:41

Dobrý den, jsem tu nový, nestihl jsem přečíct celé vlákno. Chtěl bych se zeptat, pokud to tu již není, jak je to s policejní služebnou. Např. se stanu svědkem čehosi a jsem předvolán na služebnu k výslechu, resp. k podání svědecké výpovědi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ, Haluziak, JirkaCV, MojeTikka a 25 hostů