Rána jistoty - doma

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#106 » čtv 21. zář 2017, 16:14

Ano, přesně tak, je třeba se soustředit a opravdu cítit, že jsem soustředěn a vnímám na 100% to, co právě dělám. Kontrolovat zbraň a přitom myslet na jiné věci vede k povrchnímu a rutinnímu úkonu a to může skončit fakt blbě.
A jak píše juraj1, také: pohledem komora, pohledem šachta, prst do šachty a prstem kontrola komory a to vše opakovaně! A to vše bezpečným směrem!



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#107 » čtv 21. zář 2017, 18:10

Možná by stačilo nedávat ránu jistoty :P



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#108 » čtv 21. zář 2017, 18:43

Na strelnici mi rikal jeden ze spravcu, ze jsou dva druhy strelcu.
1. Ti, co uz si doma nechte vystrelili.
2. Ti, ktere to teprve ceka.
Kdyz to tam rikal, tak jsem si myslel neco o keckovi. No do mesice jsem mel prostrelenou postel, koberec, strela pokracovala pod kobercem, po ceste strejchla slozeny stan, ktery lezel u skrine a zastavila se o skrin, do ktere udelala dulek, spis velkou jamu.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#109 » čtv 21. zář 2017, 19:25

ggrandcz píše:Možná by stačilo nedávat ránu jistoty :P

Jo, jasne, vzdycky je lepsi s tou zbrani, ktere po te popsane predchozi chybe (a vychazime z toho, ze si nekdo krapnul) zustal ten naboj v komore, zacit manipulovat... Rozebirat ji nebo susit... To se vzdycky vyplati mit misto gauce rozstrelenou televizi, tchyni, sebe, dite nebo manzelku.



Schvalne, kdo z nich po-te, co dokravil veskerou manipulaci, dal ranu jistoty mirenou do bezpecneho smeru? Ja myslim, ze nikdo...
A pro Buh, neargumentujte mi tu tim, ze chyba prece vznikla uz spatnou manipulaci pred tim. To ja vim, to je pravda. Bavime se tu ale o stavu, kdy uz ta chyba prokazatelne vznikla a bavime se o tom, jestli je lepsi v tu chvili dal manipulovat (rozebirat, susit a riskovat to, co je v odkazech), nebo si "cilene" prostrelit gauc.

Uffff, zase jsem se enchal strhnout k OT na tema rana jistoty ANO/NE... jeste vytahnete pistole/revolver, naboj v komore/mimo, Izraelska/Americka strelecka skola... At to mame rychle komplet a muzeme jit dal...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#110 » čtv 21. zář 2017, 19:27

No, já myslím, že jsou i Ti, co si doma nic neprostřelí. Jen to chce důsledná pravidla a analyzovat případné úlety a hledat řešení, jak je neopakovat.

Takže já otevřu trezor, vezmu zbraň a kontrola.
Přijdu na střelnici, vybalím zbraň a kontrola.
Dostřílím, vyndám zásobník a kontrola.
Vypustím kohout a než dám zbraň do pouzdra u pasu, kontroluji palcem, kde je kohout ...
A tak dále .....



kilovolt
Příspěvky: 6

Příspěvek#111 » čtv 21. zář 2017, 19:52

tak nějak nechápu proč doma v obýváku nebo v kuchyni někdo manipuluje se zbraní s ostrými náboji

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#112 » čtv 21. zář 2017, 20:00

Možno preto, že napríklad u mňa doma sa žiadny slepý náboj nenachádza. :?:

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#113 » čtv 21. zář 2017, 20:02

honzek86 píše:...

Když to dopadne, jen prostřeleným nábytkem a flekem na gatích, tak je to dobrý. Mě bohužel sněžná slepota připravila kamaráda o život.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#114 » čtv 21. zář 2017, 20:11

Bla bla bla. Když manipuluju se zbraní, nešahám na spoušť. Nikdy se mi nestalo, že bych si na prázdno při manipulaci cvaknul,aniž bych chtěl.
Při manipulaci nemíříme na lidi atd.
Při sušení nemám prázdnou komoru, nikdy - nabíjím sušilky. Ok, jednou jsem to nedělal, ale to jsem leštil vnitřnosti na Glockovi, asi 1000 spuštění, takže jsem dal gumu do kanálu úderníku.
Na kohoutové zbrani doma není nikdy důvod ke zvěrstvu jako je rána jistoty. Když bych byl jó paranoik, tak i Glock jde rozdělat bez mačkání spouště, ale na co, když mám kýblík písku.
A ti joudové, co se postřelili atd. si za to můžou sami, když mačkají spoušť míříc na sebe a jiné.
Edit: a taky co velice řešit, když zbraň na opasku = nabitá, jinak je v sejfu, vybitá. Není potřeba mezi těmato 2 stavama mačkat spoušť.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#115 » čtv 21. zář 2017, 20:22

Ano... Bla, bla, bla...

Ja uz najezdil hodne pres milion kilometru a jeste jsem nepotreboval byt pripoutan.
Presto, ze uz jsem parkrat boural... Tak proc se poutat, ze jo...

Good luck.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#116 » čtv 21. zář 2017, 20:50

kilovolt píše:tak nějak nechápu proč doma v obýváku nebo v kuchyni někdo manipuluje se zbraní s ostrými náboji


Treba proto, ze jsem ji mel venku s sebou naladovanou ostryma a kdyz prijdu domu, chci ji vybit? Delam to 3x za den. Kde bych to mel jinde delat? Mam si na to dat na parkoviste kontejner?



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#117 » pát 22. zář 2017, 05:39

To je přesně ten případ, který nechápu. Tj. vybíjení a pak následuje uskladnění. Tam není absolutně žádný důvod dávat ránu jistoty. Protože jediné, co se stane, tak při následném nabíjení zjistíš, žes uložil nevybitou zbraň.
Mimo jiné je to krásná ukázka, žes nevybral bezpečný prostor. To je asi největší zlo těhle cvakačů.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#118 » pát 22. zář 2017, 06:23

ggrandcz píše: Na kohoutové zbrani doma není nikdy důvod ke zvěrstvu jako je rána jistoty.


Mířená rána jistoty do bezpečného směru je poslední pojistka proti vlastnímu předchozímu selhání. Když uděláš před tím všechno blbě, tak je to ta poslední pojistka, která tobě (nebo někomu jinému) může zachránit zdraví nebo dokonce život. Je lepší jednou za XYZ let koupit nový úderník za stokoruny, než nedát ránu jistoty. Já mám zbroják cca 25 let, těch 25 let dávám ránu jistoty a ani ten úderník nebylo nikdy nutné vyměnit (lámání úderníků je u nových zbraní mýtus - dnešní materiály jsou hodně jinde než u zbraní před 50-ti roky). Bezpečný směr vždy nějaký najdeš. Lepší mít prostřelený gauč a díru do obvodové zdi, než nedát ránu jistoty. How



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#119 » pát 22. zář 2017, 06:24

Ulozit nevybitou zbran mi prijde docela dost nebezpecne a navíc je to nejak proti zakonu, ne?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#120 » pát 22. zář 2017, 06:34

JardaB: Podle toho, do dvou zbraní je můžeš prohlásit za nošené a ty vybíjet nemusíš. Ač si je dáváš doma do trezoru. Teoreticky bys mohl mít doma třeba 7 zbraní v trezoru, z toho dvě nabité, v tu chvíli nošené. Je to to samé, jako když bys jich měl 7, 5 ks ve stavu držení v trezoru a 2 pod polštářem nadrclé. Pokud neopustíš byt a nenecháš je tam, máš je dle § 2 písm. b - "u sebe". A je jedno jestli pod polštářem nebo v trezoru.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů