Alternativa k Sightron SII 6-24x42

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#1 » pát 22. zář 2017, 22:36

Zdravím zejména znalce puškohledů,

hledám alternativu k uvedenému puškohledu. Tento se mi celkem líbí, ovšem rád bych dvě věci jinak. Osnovu bych rád v první ohniskové vzdálenosti (tedy aby se zdánlivá velikost osnovy měnila se zvětšením) a ostření aby bylo na komínku, nikoli na objektivu. Zvětšení, velikost objektivu a zejména hmotnost puškohledu mi velmi vyhovuje, jen uvedené 2 věci ne.

Googlím už docela dlouho, ale bohužel jsem nenašel. Měl by někdo tip? Děkuji.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2 » sob 23. zář 2017, 07:12

Sám jsem podobnou věc řešil tu viewtopic.php?f=47&t=3254&p=125150&hilit=sightron#p125150
Výsledek je ten že mám na jedné malorážce Viper PST 6–24x50 FFP a na druhé Weaver 6-24x42. Díky tomu jsem zjistil, že pro moje střílení není první ohnisková a paralaxa na komínku až tak potřebná jak jsem původně myslel. Většinu času střílím konstatní vzdálenost a tak na štelování sahám jen pokud měním střelivo. Pokud hodláš střílet taktickou střelbu s častou změnou vzdáleností, tak to smysl má (FFP a paralaxa na boku) - jinak je to zbytečnej luxus za kterej si připlácíš.
Jinak co se požadované kombinace týče máš nejspíš smůlu - subtilní puškohledy (rozměry a vahou) se v této kombinaci snad nevyrábějí (pominu-li čistokrevnou čínu). Paralaxa na boku a první ohnisková se montuje většinou až u vyšších modelů s objektivy nad 50 mm (Sightron SIII 6-24x50 FFP, Viper PST 6–24x50 FFP, ...) s cenovkou blížící se 30 klackům. Nejlevnějším nalezeným papírovými parametry blížícím se kukadlem je Optisan EVX 6-24x50F1. Nic lepšího u nás prodávaného jsem tehdá nedohledal.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#3 » sob 23. zář 2017, 07:14

V prvni ohniskove rovine za tuhle cenu tezko neco najdes. Jediny, co je za tuhle cenu s FFP a mam s nim osobni zkusenost je Optisan EVX 6-24x50 F1. Ten ma to co chces, jen ma vetsi objektiv nez te Sightron, Takze jestli netrvas na velikosti objektivu 42, tak nevahej a bez do nej.
Jeste je jedna moznost. Zase Optisan EVX 4-16x44 F1. Stejny jako jeho vetsi bracha, jen o neco levnejsi.
Akorat nevim, jestli se daji koupit. Vzhledem k tomu, ze MPO zakazalo dovoz/vyvoz optiky s zvetsenim vic jak 9x, tak to co je skladem se vyproda a dalsi nebudou!!! Leda by si nekdo vyridil licenci na dovoz/vyvoz vojenskeho materialu.
Takze jestli ho najdes skladem, tak bych moc nevahal.
Edit.
Jeste se da poridit za malo penez Athlon.
http://zbrane.habresto.cz/puskohledy/77 ... 0-mil.html
Bohuzel neni skladem a pochybuji, ze obchodnik riskne zabaveni celnici a pokutu.
Naposledy upravil(a) tomas fuk dne sob 23. zář 2017, 07:27, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#4 » sob 23. zář 2017, 16:27

Díky. Pokud se nechci vzdát FFP a paralaxy na komínku, vypadá to na výběr ze dvou možností, jak píše mikymoto, přičemž ten Vortex je 2x dražší, o něco lehčí a bude mít lepší sklo. Optisan je zase údajně skladem, tak se na něj půjdu podívat, pokud bude na prodejně v Praze.

42 objektiv jsem chtěl kvůli hmotnosti a kvůli možnosti více přiblížit osu hlavně k ose puškohledu, ale ve 42 asi opravdu žádný s FFP a paralaxou na komínku neexistuje. Jen na Aliexpres s objektivem 44 ;).

Jestli je výmysl s vojenským materiálem český výmysl a ne výmysl EU, tak by se Vortex měl dát koupit v EU a z EU to pak přes celnici do ČR snad nejde. Ale ten Vortex je často uváděn jako discontinued.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » sob 23. zář 2017, 18:10

Ahoj chlapi, ten Athlon klidně dovezu. Dodání cca 14 dnů. Problém s dovozem mám vyřešen. Athlony mají hodně modelů v FFP a MIL. Kvalitní sklo a jemnou mechaniku + doživotní záruku. Kdybyste měli dotaz, stačí napsat SZ. 8-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů