CZ SKORPION 61 S



MarkedOne
Příspěvky: 20

Příspěvek#166 » pát 22. zář 2017, 07:07

Zdravím... chtěl jsem se zeptat těch, co mají škorpiona od ZS. Funguje vám přepínač střelby? Koupil jsem teď jednoho co prodávala střelnice a zdá se, že přepínač je trvale v poloze vzad a vlastně nejde zajistit.
Ještě jsem tedy nezkoušel použít "větší násilí". Díky.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#167 » pát 22. zář 2017, 07:19

Dávky samozřejmě nepůjdou, ale zajištění a odjištění jo. Ten přepínač má vespod zoubek, který zapadá do prohlubně. Jde to dost ztuha, nedá se to jen tak prstem šup šup při normálním držení.



MarkedOne
Příspěvky: 20

Příspěvek#168 » pát 22. zář 2017, 09:22

S dávkou samozřejmě nepočítám :) ale imho by to mělo mít minimálně dvě polohy zajištěno/střelba jednotlivě. Případně, jestli jsem dobře četl tohle vlákno, tak při poloze dolů zajištěno a při polohách vpřed či vzad střelba jednotlivě.
Zkusím na to ještě pořádně mrknout. Každopádně díky za tip.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#169 » pát 22. zář 2017, 09:34

Mělo by to být, jak píšeš. Mám kus od ZS a funguje tak, že střední poloha je zajištěno, přední i zadní jednotlivé rány. Ovládání páčky mi ani nejde nijak zvlášť ztuha.



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#170 » pát 22. zář 2017, 10:19

Zkus přepínač lehce nadzvednou a pak s ním pootočit, třeba máš jen neochozenou drážku.

Případně zkusit pootočit dál proti směru hodinových ručiček a přepínač vytáhnout a zkontrolovat zda nemáš ve zbrani nějaký bordel.



MarkedOne
Příspěvky: 20

Příspěvek#171 » pát 22. zář 2017, 16:22

Díky za tipy... nakonec jsem to rozhýbal, ale musel jsem si na to vzít kombinačky :-)
Překvapilo mne, jak moc ztuha to jde.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#172 » pát 22. zář 2017, 16:36

Tak to chce zkusit při částečné rozborce vyndat, očistit a rozhýbat zámeček voliče.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#173 » ned 24. zář 2017, 12:17

MarkedOne píše:Zdravím... chtěl jsem se zeptat těch, co mají škorpiona od ZS. Funguje vám přepínač střelby? Koupil jsem teď jednoho co prodávala střelnice a zdá se, že přepínač je trvale v poloze vzad a vlastně nejde zajistit.
Ještě jsem tedy nezkoušel použít "větší násilí". Díky.

Funguje normálně a poměrně lehce. Jen i poloha dávkou, stejně střílí jen po jednom náboji ;)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#174 » ned 24. zář 2017, 19:56

Mě jde páčka celkem dost ztuha, ale moc to neřeším. Řekl bych, že je to dáno tolerancemi a hlavně stavem zbraně. Můj vypadal dost málo používaný, takže je možné, že se to časem uvolní.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#175 » sob 30. zář 2017, 09:52

Když už se to teda smí, co říkáte tomuhle pojetí ŠKORPÍKA?
Za světla i ve tmě, nemíří se, jen ukazuje. Na střelnici nakrátko pohoda a sranda..
Už se těším jak tenhle nápad rozcupujete!!!
Obrázek



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#176 » sob 30. zář 2017, 09:56

Drvoštěp: Říkám tomu, že něco podobného plánuji, aspoň na vyzkoušení, jen je z číny cesta daleká a tak světlo se značkovačem a montáž zatím cestují poštou. Jen doufám, že moje provedení bude v reálu subtilnější.



Spacak
Příspěvky: 24

Příspěvek#177 » sob 7. říj 2017, 23:51

já myslím že mám objednáno totéž a snad je to na cestě z východu - co ten laser? je viditelný? dřív jsem si pořídil za hubičku pomůcku k "nastřelení" zbraně, ale laser je na delší vzdálenost skoro neviditelný...



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#178 » ned 8. říj 2017, 07:28

V pátek mi přišla montáž, v pondělí laser s lampičkou. Večer to snad zkompletuji a nafotím.
Za slunečného počasí laser vidět skoro není. Ráno a v podvečer je laser viditelný na 60 metrů. V noci je laser v pohodě viditelný na 200m, cca 4MOA tečka. Není to žádný zázrak, tečka není tečka a le trošku půlměsíček.
Lampička slušně svítí ve tmě na 70m. Souosost je dobrá, na 70 metrech je nasvícený kruh cca 4 metry v průměru a uprostřed jasně viditelná červená tečka.



Spacak
Příspěvky: 24

Příspěvek#179 » pát 27. říj 2017, 07:48

tak já jenom update (a omlouvám se za živení OT) - lampička s laserem dorazila i mě, jenže vypínač je takový fajnovější.. laser svítit nejdřív vůbec nechtěl, pak začal fungovat, naopak svítilna stávkuje.. možná to má co dočinění s tím, že má tři režimy - menší výkon, větší výkon a stroboskop.. a teď mi vypínač přestal na lampičce fungovat úplně takže asi to zkusím rozebrat.. je takový hodně volný a nejistý...

jinak zpět k S61 - kde se dá sehnat ta montáž?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#180 » pát 27. říj 2017, 08:07

Montáž mám z Aliexpresu, cca za 3.50. Je to jako přípdavný raid na optiku 25/30 mm. Mám to bez vložky a místo vložky akorát vyhovuje kus duše.

V pondělí snad vyzkouším i s lampičkolaserem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů