Ladění spouště

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#61 » úte 10. říj 2017, 03:02

Kdyby tomu někdo rozuměl víc a věděl, jak upravit nejlépe reset, budu vděčný :)



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#62 » úte 10. říj 2017, 16:13

Ty si nakonec ten přerušovač od Robina vytáhle ven? Co ti to dělalo?

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#63 » úte 10. říj 2017, 16:38

Brousil jsem, kde jsem neměl. Dělalo to, co mělo. Jen jsem ho chtěl vylepšit. Takže jsem brousil, kde jsem neměl, až napínací síla byla tak malá, že nedošlo k odpálení. Stačil cca 1,5mm a bylo to v pr... Je to na principu páky, takže 1,5mm na přerušovači udělal 4-5 mm na chodu kohoutu. Za poznání se platí :) jsem osel



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#64 » úte 10. říj 2017, 19:11

:D :D :D já musel ladit akorát táhlo když sem ho tam instaloval ;) jinak mi to občas padalo na ozub.



Pajdalek
Příspěvky: 69

Příspěvek#65 » úte 10. říj 2017, 22:03

V diskuzi jsem poznal svoji S2 :) Délku dráhy resetu v určitých (dle mé malé zkušenosti ve většině) případech dost výrazně ovlivňuje právě přerušovač. Ondro i u tvé S2 jsem cítit rozdíl v místě odpalu v režimu SA a v místě odpalu v režimu DA. Chce to obrovský cit na spoušti a třeba na lučík si tužkou namalovat ony rozdílné místa odpalu. Sami pak zjistíte o kolik se dá případně zkrátit reset na vaší pistoli bez extrémně složitých operací, které zde popisoval OndrasFM, které doopravdy nechcete provádět :) Schválně mi sem napište jaké rozdíly jste naměřili(SA před/za DA o tolik a tolik) Ondro ty tam budeš mít odhadem mezi čárkami cca necelý milimetr.

Uživatelský avatar
Bobo2222
Příspěvky: 38

Příspěvek#66 » úte 10. říj 2017, 22:23

johnnyjak píše:Pohyb spouště po uvolnění bicího mechanismu se nazývá "propad spouště". Často se u sportovněji laděných pistolí reguluje pomocí malého červíku přímo v jazýčku spouště.


Touto regulací dojde ke zkrácení chodu spouště, ale je třeba propad nezkracovat moc.
Při spouštění pak často dochází k domáčknutí spouště až na doraz a k pohybu celé zbraně. I když je to už po odpálení tak to může ovlivnit přesnost zásahu, zvláště na větší vzdálenosti!

Zajímalo by mě jak to máte nastavený vy. Zvlášť ti co spouštějí tzv. Přes reset.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#67 » stř 11. říj 2017, 05:09

Bobo2222: mám stejny názor a mám to nastavené taky tak.
Pajdalek: jak se tedy zkracuje reset v SA? Myslím krom červíka ve spoušti. Tím zkrátím propad, který se dá považovat za součást dráhy resetu :)
Možná mi to stále uniká a opravdu moc rád bychom to věděl.



SvaRoM
Příspěvky: 4

Příspěvek#68 » stř 11. říj 2017, 06:57

Pánové, to je zajímavé téma. Rád bych se ještě kousek vrátil k pohledu "z vnějšku".

Doufám, že z obrázku je vše jasnější. Rád bych si to ujasnil. Díky předem. Zkusil jsem namalovat obrázek dráhy spouště tak jak o ní mluvíme. Máme SA/DA zbraň. Zaznělo tady že okamžik odpalu se mění podle toho jestli jsem režimu SA oproti režimu DA. Takže je to tam dvakrát.

Obrázek

Aby to bylo jednodušší na vysvětlení, tak tam teď není nakreslený reset spouště.

A až D považuji za body i když tady mají určitou délku.

Předpokládám, že A a D, tedy krajní možné polohy jazýčku spouště se podle režimu nemění. Nebo je to také jinak?

Mám za to, že v obou režimech bude spoušť pohybovat od určitého bodu součástkou, která natahuje bicí mechanismus a že tento bod je v obou režimech stejný. V obrázku je označen B. Jestli jsem to pochopil, u diskutované CZ je to přerušovač. Rozdíl je v tom, že v režimu SA už přerušovař nenatahuje bicí mechanismus. Tady si nejsem jistý. OndrasFM psal, že přerušovač tam v SA režimu nemusí být.

Odděleně jsem namaloval uvolňování bicího mechanismu. To by mělo být reprezentovat
uvolňování kohoutu - tedy zvedání záchytu kohoutu.

Předpokládám, že natahování bicího mechanismu (modré) a jeho uvolňvání (červené) se může překrývat. Tedy že bicí mechanismus se ještě natahuje a záchyt kohout se už zvedá.

Je to namalované správně, tak jak se to tu popisovalo?



Pajdalek
Příspěvky: 69

Příspěvek#69 » stř 11. říj 2017, 06:59

V podstatě musíš zkrátit propad spoustě v režimu SA tím, že posuneš bod odpalu spouště v režimu DA. Ale nedělá se to na červíku, ale na přerušovači. Protože pokud nastavíš v režimu SA na červíku propad (overtravel) 0 tak zase neodpálíš v DA. Pod dvou milimetrovou dráhu resetu se (bez složitých zásahů do záchytu kohoutu) nedostaneš z důvodu pohybu pravě záchytu kohoutu.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#70 » stř 11. říj 2017, 07:31

[list=][/list]Mám místo odpalu stejné jak v SA tak v DA. Je to pochopitelné a mě logické, protože... Přerušovač funguje jen jako páka k natažení kohoutu v DA. Další funkce je, že podle šířky "hadího zubu" ten, co je zaháklý za táhlo se ovlivňuje mrtvý chod. Na tom to má postavené přerušovač Robina.
K odpálení v DA i SA dochází tím, že táhlo působí na pacičku záchytu kohoutu do bodu, kdy se dostatečně pootočí část, která blokuje kohout a ten se uvolní. Logicky ten bod musí být stejný v DA i SA, což mám. Tak to chápu já.
Jesli se to tedy dělá na přerušovači, což mi nedává smysl, zajímá mě konkrétně jak. Prosím o to už v Xtém příspěvku a zatím mi to nikdo neprozradil. Koupím mu láhev Jamesona, jesli to jde a bude to fungovat :D
Naposledy upravil(a) OndrasFM dne stř 11. říj 2017, 07:57, celkem upraveno 1 x.



Pajdalek
Příspěvky: 69

Příspěvek#71 » stř 11. říj 2017, 07:44

No právě že ten bod nemusí být ve stejném místě. V DA dojde k odpalu v momentě kdy je táhlo shozeno pod přerušovač a zároveň musí být záchyt kohoutu nedzvednut.



Pajdalek
Příspěvky: 69

Příspěvek#72 » stř 11. říj 2017, 08:30

A právě proto, že záchyt kohoutu je nadzvednut o něco dříve než dojde k odpalu v DA, tak je místo odpalu v DA na spoušti dál než v SA = delší propad v SA = delší reset.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#73 » stř 11. říj 2017, 10:05

Dobře. A jak a co tedy konkrétně upravit, aby byl zkrácen reset v SA? Konkrétně díl ten a ten, upravit tak a tak.



Pajdalek
Příspěvky: 69

Příspěvek#74 » stř 11. říj 2017, 10:50

Takže pokud tedy máte bod odpalu v DA na spoušti dál než v SA tak jsou dvě možnosti úpravy přerušovače pro zkrácení délky chodu resetu a posunutí bodu odpalu v DA.
1. Odspodu ubrousit křidélka na přerušovači.
2. Prodloužit dole "hadí zub" na přerušovači.

Vše s citem... Jde o desetinky.
Ani jeden způsob se nesmí přehnat, protože pak nedojde k odjištění záchytu kohoutu a dost možná by kohout padal pouze na bezpečnostní ozub. Z tohoto důvodu doporučuji možnost č.2 protože je lepší ladit jednu hranu... než dvě hrany, které by měly být v rovině.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#75 » stř 11. říj 2017, 13:28

Odspodu ubrousit křidélka na přerušovači. Na místě A nebo B?
Prodloužit dole Hadi zub. C?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů