České ministerstvo vnitra chce umožnit lidem sáhnout po zbrani

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#316 » úte 3. říj 2017, 20:01

Nebo se nevzdat a začít něco dělat!!!

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#317 » úte 3. říj 2017, 23:39

V jiném vlákně jsem to sem postoval, také článek z LEXu

http://gunlex.cz/domu/kratke-zpravy/2908-hrozba-terorismu-se-zvysuje-a-eu-bere-obcanum-zbrane-takto-se-muzeme-branit-vedec-hovori Tam mne zaujala věta "termín jednání na plénu byl stanoven na 11. října", a tak jsem se dostal na

http://www.senat.cz/dokumenty/zarazene_neprojednavane_tisky.php?ke_dni=21.9.2017&O=11 ... tisk 165.

To je v podstatě těsně před volbama ...



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#318 » stř 4. říj 2017, 05:24

Taky tomu článku od AVPZS nerozumím. Senát už před dvěma týdny publikoval data projednávání tisků - petici tento týden a novelu týden poté... Úmyslné zdržování se v podstatě nekoná. Nebo jsem mimo?



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#319 » stř 4. říj 2017, 05:41

Původně mělo být projednávání odloženo do doby, než budou předloženy návrhy souvisejících zákonů. Z nějakého důvodu ovšem novelu zařadili už na 11. To asi autor článku na AVPZS nezaznamenal. IMHO je to rozhodnutí o uspíšení projednání nedobré, kácí na doporučení senátního výboru, nakrkli tak minimálně sen. Lásku. Snad p. Váňa ví co dělá.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#320 » stř 4. říj 2017, 07:18

Jasný. Tak snad se podařilo v tom limitovaném čase přesvědčit dost senátorů...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#321 » stř 4. říj 2017, 07:39

Takže do 11. Října je čas oslovit senátory, protože někdy krátce po 11. Říjnu o tom budou hlasovat?

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#322 » stř 4. říj 2017, 08:33

Jo, v tom odkazu je uvedeno že 11tého budou tu 165ku (Ústavní zákon o bezpečnosti) projednávat. Takže vlastně oslovit do 10tého včetně, no ... :)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#323 » sob 7. říj 2017, 11:50

Hlasování v ČT, můžete přisypat

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096 ... komentare/

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#324 » sob 7. říj 2017, 17:25

napsal jsem email všem senátorům, které mají adresy zde http://www.senat.cz/senatori/kancelare.php.
Jedna textace, každému zvlášť.
Časové náklady:
Odeslání všech emailů .... 45 minut (klik, klik schránka office, tab, klik schránka office, klik odeslat)
Sestavení textace 2 strany ... 2 hodiny. V případě stručné verze na 5 řádků by to tervalo 30 minut.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#325 » stř 11. říj 2017, 07:01

Tak nám senát zrušil projednávání novely ústavního zákona č. 110/1998 Sb s odkladem na neurčito. Je to dobře? Nevím.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#326 » stř 11. říj 2017, 08:39

Podle mne je to věcně správně - kdybych byl senátorem, radši bych rozhodoval o věci s plným zněním a možností diskutovat nad zněním a souvislostmi.
Jestli je to správně takticky a strategicky, to nevím. Je možné, že by se skupině implementátorů hodilo mít už teď platné znění ústavního zákona a podle toho zpracovat (ne)implementaci Směrnice. Pak by to byla velká škoda.

Můj osobní postoj je ten, že bychom měli k vlastním zákonům přistupovat důstojně s maximální snahou o správnou a racionální implementaci, která bude přijatelná pro většinu občanů. EU nebyla, teď je, a za pár let zase nebude .. jasně, momentálně nás ohrožuje, ale není potřeba si z toho dělat větší bordel než je nezbytné. Tj. pokud není skutečně hodně dobrý důvod k tlaku na přijetí kvůli boji s EU, tak bych to odložení viděl jako rozumnou věc.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#327 » stř 11. říj 2017, 16:46

Věčně správně by to bylo, pokud by bylo jasně a konkrétně řečeno a prakticky zajištěno, že až nastane něco, automaticky nastane i projednání v senátu. Potom bychom mohli například otravovat příslušné ministerstvo, aby podmínku senátu naplnilo. Například, až příslušné ministerstvo předloží návrh souvisejícího zákona, atd.
Takto to nejspíš prakticky znamená, že už se to nikdy projednávat nebude. Zastánci novely nejspíš na znovuotevření projednávání stačit nebudou, a po volbách už po návrhu neštěkne ani příslovečný hafan.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#328 » stř 11. říj 2017, 17:32

proto je třeba jim to u voleb jasně dát najevo, že už si neškrtnou a budou muset zase makat

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#329 » stř 11. říj 2017, 17:43

A co se vám nelíbí na znění, že má možnost? Možnost znamená být oprávněn, pokud občana osloví a výzvu přijme. Nikoliv povinnost. Klidně bych schválil hned.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#330 » stř 11. říj 2017, 17:56

Strategicky vzhledem k boji s Unií je stažení chyba, ale vzhledem k čistotě naší legislativy asi dobře.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů