Ladění spouště

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#76 » stř 11. říj 2017, 13:32

To by asi možná mohlo být. Ale pouze v DA. V SA to fungovat nebude, protože tam přerušovač nehraje žádnou roli. Na gifu dole je jen SA bez přerušovače a je patrné, co má na reset vliv. Přerušovač to není, když tam vůbec není. Si myslím :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Pajdalek
Příspěvky: 69

Příspěvek#77 » stř 11. říj 2017, 13:37

Zrovna jsem stáhl obrázek přerušovače - byl si rychlejší :) máš to nakreslený dokonale. Teoreticky můžeš ubrat na místech A i B ale to budeš dělat všechno na jedné i druhé straně. Osobně doporučuji navařit C dole a postupně brousit dokud to nezačne fungovat jak požaduješ. Pak samozřejmě vyleštit...

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#78 » stř 11. říj 2017, 14:46

Na místě A jsem brousil ty dva přerušovače od Robina a až u druhého zjistil, že na reset v SA to nemá žádný vliv :(



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#79 » stř 11. říj 2017, 19:34

No jistěže to nemá vliv, protože jak si sám napsal SAO pistole z logiky věci přerušovač nemají.



Pajdalek
Příspěvky: 69

Příspěvek#80 » stř 11. říj 2017, 20:44

Pokud chceš zkracovat reset v SAO tak musíš zvednout hranu plochy na táhle, která tlačí do záchytu kohoutu. Následky = kratší dráha resetu,ale větší odpor na spoušti. To samé se stane pokud se ti podaří posunout čep táhla na spoušti směrem dolů. Ale veř, že do toho se pouštět nechceš.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#81 » čtv 12. říj 2017, 09:35

Přátelé, čím a jak samodomo vyleštit styčné plochy - konkrétně na obrázku CZ75 B SA - kohout a vypouštěcí páka kohoutu (Sear, Hammer)? Doufám, že jsem to popsal dobře :-) Díky.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#82 » čtv 12. říj 2017, 09:52

Já použil 2000 šmirgl. Vyleští to jak sklo. A leštit na něčem rovném, ať to není kulaté. Jinak dobře funguje i přímá bruska a nějaká brusná leštící pasta.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#83 » ned 15. říj 2017, 18:21

Zkusil jsem to tedy a tvrdě pohořel :-). Nu nic, náhradní díly na cestě a příště to nechám odborníkovi. Ale aspoň o zkušenost bohatší.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#84 » ned 15. říj 2017, 18:30

Co se stalo?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#85 » ned 15. říj 2017, 22:19

Spíš než nějaké leštění se mi u ČZ oplatilo to dát do ruky odborníkovi, který ti přejede kohout na frézce. To je pak naprosto o něčem jiném. V mém případě TS. I přes veškeré leštění mělo spouštění charakteristiku většího odporu na začátku a po překonání tohoto odporu už byl slabší odpor. Pozorovatelné jen u mířenky.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#86 » pon 16. říj 2017, 08:43

OndrasFM píše:Co se stalo?


Sleštil jsem to moc a nespouštělo to. Pak jsem si s tím hrál dalších 5 hodin, aby to fungovalo. Vypadá to jako od prasete. No jo, tak to dopadá, když člověk dělá to, k čemu nemá předpoklady :-)

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#87 » pon 16. říj 2017, 09:13

Aj. Tak to mě mrzí. Musí se hodně opatrně



TOMASVAS
Příspěvky: 5

Příspěvek#88 » úte 16. črc 2019, 07:30

Ahoj kluci,
reaguji sice na trochu starou debatu, ale nevadí..

Pořídil jsem si P07, novou, vystřeleno po 2 týdnech cca 500 nabojů. Nemůžu se zbavit pocitu strašně hluboké spouště, do teď jsem střílel z 75, je pravda, že už měla něco za sebou, ale spoušť nádherně hladká a vždy po domáčknutí hned výstřel, vše pěkně hladké.
U p07 je namáčknutí na začátku hladké, které poté přechází v jakousi kostrbatost, jakoby zoubky nebo schodky, nevíc jak to přesně popsat...pak přijdu prstem nakonec na doraz, ale stejně i na dorazu pořád trochu táhnu dozadu. Není to jako u 75, kde je namáčknutí, doraz a výstřel...
Chápu, že je to plast, určitě dělá hodně i "ochození" 75ky, ale čím víc střílím, tím víc mi to vadí a všímám si toho.
Zbraň je nová, 2 týdny stará, má cenu jít do CZUB a reklamovat, ať to trochu "poladí", nebo se časem spošť zjemní?
Máte někdo podobnou zkušenost?

díky



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#89 » stř 17. črc 2019, 09:45

Jo, ta spoušť je taková dlouhá a kostrbatá... Z Vašeho popisu ale asi víc, než byla ta moje. Zkusil bych jim to tam ukázat, posléze bych nechal přeleštit táhlo spouště, kohout a tu destičku :-), co drží kohout v nataženém stavu.



Bofors
Příspěvky: 30

Příspěvek#90 » ned 21. črc 2019, 14:08

P07 má omega spoušť, s tím toho moc neuděláš. Je to prostě služební plasťák s kohoutem, nic víc ani míň. Plnohodnotná spoušť SA/DA co se dráhy, hladkosti, resetu, komfortu..... týká prostě není omega (ta je hodně konstrukčně zjednodušená a tím pádem se zhoršenými vlastnostmi, pro služební použití postačující). Proč má třeba Shadow 2 plnohodnotnou variantu? Protože má mnohem vyšší potenciál, ovšem za cenu větší komplikovanosti a tedy i ceny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů

cron