Branná povinost -odmítnutí



dethan
Příspěvky: 46

Příspěvek#361 » pát 29. zář 2017, 17:16

Chipe řešila se tu případná mobilizace a ta by myslím nebyla pro všechny úplně bezva, ale jinak souhlas.



hrabě X
Příspěvky: 17

Příspěvek#362 » pát 29. zář 2017, 17:47

Chápu to dobře, že jako vlastníka modré knížky, se mě mobilizace netýká?

§ 7
Zánik branné povinnosti

Branná povinnost zaniká

a) dnem nabytí právní moci rozhodnutí, kterým se občan stává neschopným vykonávat vojenskou činnou službu,

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#363 » pát 29. zář 2017, 17:55

Já si myslím, že se tu hlavně pletou pojmy. Branná povinnost je něco jiného než mobilizace.



hrabě X
Příspěvky: 17

Příspěvek#364 » pát 29. zář 2017, 18:01

To wigum, proto se ptám vycházel jsem z

§ 23
Mobilizace a demobilizace ozbrojených sil

(1) Mobilizací ozbrojených sil se rozumí hromadné povolávání vojáků v záloze k výkonu mimořádné služby za válečného stavu. Mobilizace ozbrojených sil může být částečná nebo všeobecná.

když mám modrou, nemůžu být voják v záloze...

Jestli kecám blbosti, tak pardon



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#365 » pát 29. zář 2017, 18:28

Všeobecná mobilizace se netýká jen záloh, ale všech, které tato vš. mobilizace určí, ne?



Prak88
Příspěvky: 17

Příspěvek#366 » sob 30. zář 2017, 17:30

Kolegové střelci, překvapuje mne kolik z nás má problém bránit svou zem. Já jsem sloužil dva roky základní vojenské služby v ČSLA. Komunisty jsem nesnášel a to mi vydrželo do dnes, ale věděl jsem, že pokud někdo napadne mou vlast tak ji budu bránit. Nikoli pro bandu komoušů, ale proto, že v ní žije moje rodina. A pokud bude potřeba budu ji bránit i dnes. To, že jsme součástí vojenského paktu znamená, že v případě vojenského napadení nebudeme na řešení sami. Pochopitelně je důležité zvolit správný pakt. Naše spojenectví s Francií v roce 1938 skončilo Mnichovskou dohodou, kterou tehdejší občané této země cítili jako zradu (kterou také byla). Postoj Francie odpovídá názorům některých členů tohoto fóra, kteří odmítají pomoc v případě napadení některého ze spojenců, členů NATO, stejně tak jako v tehdejší době se Francouzům nechtělo bojovat za nějaké Československo. Naše účast ve Varšavské smlouvě vyústila v okupaci spojeneckých vojsk v srpnu 1968, což asi nemá cenu dále komentovat. Jsem rád, že naše země má vlastní armádu, uvědomme si, že svobodu a právo na život má pouze ten národ, který je ochoten za tyto hodnoty bojovat. Ten kdo na toto zapomene, riskuje, že se stane otrokem o jehož životě bude rozhodovat někdo jiný, to je historický fakt.
Jinak bych potencionální odpůrce branné povinnosti upozornil, že stát, který je odhodlán se bránit, má většinou dost síly nato donutit k tomu i své občany, kteří se tomu chtějí vyhnout. Např. vězení, trestné roty a podobná zařízení kde budou ještě litovat svého rozhodnutí.



Pezot
Příspěvky: 21

Příspěvek#367 » sob 30. zář 2017, 19:05

Prak88-Kolegové střelci, překvapuje mne kolik z nás má problém bránit svou zem.

To tady přece nikdo neodmítá bránit svou zem, jenom se nám nechce padnout třeba v pobaltí nebo bůhví kde za zvrácenou touhu po moci některých politiků a generálů. Když bude třeba a budeme jako národ ohroženi, je jedno jestli ze západu, jihu, severu nebo východu, tak půjdu jako můj děda v 38, ale jenom ke hranici naší země. Myslím, že to tady takto mají nastavené všichní, my starší ročníky s dvouletkou určitě. Přes hranice bych šel jenom v případě, že bychom agresora hnali odkud přišel, jako skopčáka do berlína nebo turka do ásie.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#368 » sob 30. zář 2017, 20:10

Pezot: a ty si jako myslíš, že AČR povolá nevycvičené civilisti a pošle je v rámci spojenectví do Pobáltí?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#369 » ned 1. říj 2017, 06:51

Já chápu, jak to myslí, ale to prostě nejde. Armáda se nebude ptát, jestli nahodou nekdo nema problem prejit hranice.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#370 » ned 1. říj 2017, 08:16

Skoro bych řekl, že řešíte minulou válku :-(

Asi je málo pravděpodobné, že by jsme válčili s některým z naších sousedů a díky NATO se nám hranice bráněného prostoru trochu posunula. A pokud by to bylo to, co je nejpravděpodobnější, tak můžete mít nepřítele klidně v sousedním bytě ...

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#371 » pon 16. říj 2017, 15:41

A ještě jedna věc - leckdy se dokonce i může stát, že svoji zemi budu bránit v Pobaltí a cynicky řečeno, radši rozstřílenej Tallin než Praha, nicméně to je jen hypotetická úvaha. Už jen proto, že symetrickejm konfliktům nejspíš v našem prostoru odzvonilo. Osobně tu ve valný části příspěvků vidím spíš jen alibismus a zbabělost - aneb jak všechno hezky čecháčkovsky vochcat a ještě se tvářit jako hrdina...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#372 » pon 16. říj 2017, 17:40

Jak pravil kdysi náš velitel za I. studené války : " Ani těm s modrou knížkou se případná válka na našem území nevyhne. Budou kopat hroby, pytlovat mrtvoly a sbírat amputované končetiny. Jenom se nebudou umět bránit a ani nebudou mít čím."

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#373 » pon 16. říj 2017, 18:42

Kdy přesně byla první studená válka ??

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#374 » pon 16. říj 2017, 19:09

Nejčastěji se uvádí 1947-1991. ;) :)



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#375 » pon 16. říj 2017, 19:45

To Pezot. A víš ze presně tohle si řikali i Francouzi a Angličané v roce 1938? Jsme ochotni bojovat, ale jen k hranicim své země. Nic spatneho. Jen to vedlo to k druhé světové valce...:-(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JirkaCV, Kodiak66, nn a 13 hostů