Čištění zbraní

Co jinam nepatří...


Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#931 » čtv 26. říj 2017, 20:57

Jestli ti dobře rozumím, tak to je právě příklad krátkého kartáčku. Potřebuješ přece, aby ti po protlačení kartáčku hlavní celá štětinatá část vylezla na druhé straně z hlavně, ne abys měl polovinu štětin v hlavni a musel měnit směr pohybu. To znamená, že mezi očkem a počátkem štětin musí mít stopka kartáčku větší délku, než je celková délka hlavně.
EDIT: koukám na stránky Koloveče a ty jejich dlouhé pětačtyřicítkové mají udávanou délku 250mm. I kdyby to byla celková délka včetně očka, tak okometrickou metodou to podle fotky vypadá, že mezi očkem a štětinami musejí mít určitě víc než pět palců?



o.n.y.x.
Příspěvky: 36

Příspěvek#932 » pát 27. říj 2017, 06:45

Mám SFP9, kartáče z koloveče. A je to jak říkáš. Dojedu očkem na kartáči úplně ke komoře a stejně štětinami nejsem venku. :/



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#933 » pát 27. říj 2017, 06:56

Golem: Místa je tam dost, tím jsem chtěl uvést, že mám při 5'' hlavni velikou rezervu na to, abych dostal ven štětiny (blbě jsem se vyjádřil) Není problém protáhnout tyčku tak, že vylezou všechny štětiny, ale pak samozřejmě už nemůžu ten drát držet v pěsti, jen za oko. Upřímně, většinou otáčím směr už se štětinami vy hlavni, protože je snazší zabrat kartáčkem který držím v pěsti, než tahat jen za očko. Otázkou je, jestli to není na škodu a neničím kartáček.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#934 » pát 27. říj 2017, 10:10

Na HK P30LS mi 9mm kartáčky délkou stačily, ale když jsem si koupil CSV s 10" hlavní, tak už zcela pochopitelně nedosáhly ani do poloviny její délky. Proto jsem si pořídil na čistění hlavně hada.

Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Příspěvky: 61

Příspěvek#935 » pát 27. říj 2017, 11:25

Takže je to tak jak jsem si myslel :( Budu teda muset pořídit tu skládací tyčku se šroubovacími kartáči, případně lacetkou.
Díky za odpovědi :)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#936 » pát 27. říj 2017, 11:32

Koloveč dělá i ty šroubovací, taky je mám v plánu obstarat - na pušku.



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#937 » pon 30. říj 2017, 19:21

Zdravím, uvažuji o koupi brokovnice bez chromovaného vývrtu, když po střelbě prostříknu hlavěň WD či KONKORem a následně doma vyčístím hrozí "liška"? Nebo to bude v pohodě? Jak čistíte nechromované hlavně?



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#938 » pon 30. říj 2017, 23:09

Pokud do té brokovnice neseženeš něco s korozivní zápalkou (takové se snad nedělají desítky let), tak by s tím po vyčištění neměl být velký problém. Pokud vím, že nebudu delší dobu střílet, tak hlaveň lehce vezmu olejem (můj je jak čistící tak konzervační) a pokud nemáš v trezoru nějak extra vlhko, je to v pohodě. Jinak ji čistím úplně normálně.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#939 » úte 31. říj 2017, 06:46

Vy tomu chromu všichni přisuzujete skoro kouzelný vlastnosti :) Střílím-li olovem tak to nemá až tak zásadní vliv. Loni jsem po celý sezoně nechal nečištěnou pumpu v trezoru až letošního dubna, kdy jsem ji celou před závodama rozebral a čistil, a krom zjištění, že jsem děsný čuně, že jsem ji nechal rok nečištěnou jsem neshledal ani tečku rzi. Jen spoustu karbonu, svinstva z košíčků a olova ze slugů..



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#940 » úte 31. říj 2017, 08:48

Brokovnice jenom prostříknu olejem a dvakrát protáhnu hadem. A je to. Koupil jsem si sadu kartáčů, ale ještě jsem ji ani nepoužil. Jak starší ZH, tak Maverick, tak novější turek - krásně zrcadlové hlavně. Toho Mavericka jsem koupil z druhé ruky, na prodejně musel být tak půl roku nevyčištěný...a nic:)



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#941 » úte 31. říj 2017, 09:38

Pánové, díky moc, mám. objednanou SDM a ta dle sdělení výrobce chrom nemá, tak ať se o ní dobře starám :-D

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#942 » úte 31. říj 2017, 21:18

Rusku čistím, tak po cca 500 ranách a nijak si neztěžuje.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#943 » stř 8. lis 2017, 09:30

Rough boy píše:mosaz - tvrdší
bronz - slitina mosazi a cínu - měkčí

blbost, je to přesně naopak
jedinou vyjímku skýtá mosaz CuZn25Al5Mn4Fe3-B a ta je na odlitky

ocituju i kartáčovnu:
"Bronzová vlákna jsou tvrdší než vlákna plastová a mosazná. Jsou také křehčí než vlákna plastová, lehce se lámou a snižuje se tím životnost kartáče. .........."

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#944 » stř 8. lis 2017, 09:51

Pár řádků pod tím jsem se opravil...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#945 » stř 8. lis 2017, 10:37

neopravil , přidal jsi další blbost
Rough boy píše:
Korzybski píše:... mosazi jsou méně tvrdé a pevné než bronz....

Pokud ale do mosazi přidám cín, tak mám měkčí slitinu, ne? Alespoň logika mi to tak velí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Neptun a 22 hostů