Upozorneni na platnost ZP



Daniela
Příspěvky: 9

Příspěvek#1 » úte 7. lis 2017, 10:59

Dobry den,
Chci se zde zeptat, zda ma urad nejakou povinnost predem informovat a vyzvat k prodlouzeni ZP? Jsem na to zapomela a ted musim vsim pry projit znovu jako bych nikdy ZP nemela. Nebo si to musi kazdy hlidat sam?
Dekuji Daniela

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#2 » úte 7. lis 2017, 11:03

ZP nejsou daně, aby se o ně stát staral. Stejně jako u řidičáku si to hlídá každý sám.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » úte 7. lis 2017, 11:04

Ahoj, je to povinnost držitele stejně jako u jiných dokladů. Některé útvary posílají SMS či dopis, ale nemusí. Jak dlouho jej máš propadlý?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#4 » úte 7. lis 2017, 11:05

Obávám se, že tu povinnost nemá. Ale některé odbory zbraní posílají mail.



Daniela
Příspěvky: 9

Příspěvek#5 » úte 7. lis 2017, 11:28

Tak to je pekny. Prosvihla jsem to o pul roku. Spadam pod Kladno a to tedy neinformuje.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#6 » úte 7. lis 2017, 12:12

Myslím, že zákon hovoří i v tomto celkem jasně.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#7 » úte 7. lis 2017, 13:51

Cituji: "V případě propadnutí platnosti se držitel vystavuje nepříjemnostem, jako je opětovné skládání zkoušek odborné způsobilosti, odevzdání zbraní, finanční postih..."
Zbraň lze někde uložit do úschovy i na policii. Pak tě čeká pokuta a celé kolečko včetně zbrojáku znovu. Nevýhodou je, že se snižuje tvá spolehlivost, ještě jeden přestupek a jsi bez ZP na dlouho.

Něco málo zde
http://forum.gunshop.cz/prosvihnuti-ter ... t7687.html



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#8 » úte 7. lis 2017, 15:53

Kdysi dávno posílali upozornění, dokonce poštou, pak už ne. A tak si termín prodloužení ZP zadávám do počítače, do mobilu, do kalendáře atd.... Jen abych náhodou nezapomněl... Protože jinak je to opravdu průser, velký průser, hodně velký průser...



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#9 » úte 7. lis 2017, 18:06

Kolega taky kdysi zapomněl a vzpomněl si, až když měl na poště dopis s pruhem. Nepřevzal ho a běžel hned na OSZBM dělat smutné oči na paní policistku. Tím si ušetřil jedno správní řízení a půl spolehlivosti. Ať si z toho vezme každý, co chce.

Pozn. furt přemýšlím, jak udržet pohromadě kritické, ale dlouhodobé údaje, jako jsou platnosti průkazů, očkování a tak. Kalendáře typu Outlook jsou na tohle moc krátkodobé. Počítače, mobily a jiné chytré hračky se mění rychleji než průkazy a úložištím v cloudu čert věř. A papírovou kroniku už dneska nikdo doma nepovede, stejně by se do ní nedíval.
Prostě až mi uteče manželka, tak nevím nevím.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#10 » úte 7. lis 2017, 18:15

Sc1 : To jako, že jsi měl propadlý ZP a ukecals to? Tak tomu nevěřím, sorry.

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#11 » úte 7. lis 2017, 18:30

SC1: Já mám u počítače nástěnku kde mám všechna důležitá data podle měsíců. A taky todo zápisník kam si píšu důležitý dlouhodobý úkoly. Jsem bordelář a tohle mi hodně pomáhá si udržet alespoň trochu pořádek. Jde jen o to se tam občas podívat a připomenout si to.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#12 » úte 7. lis 2017, 18:34

Marinakus -> Ne, to opravdu není můj příběh vyprávěný stylem "jeden kamarád má problém". Tohle mi skutečně vyprávěl kolega v práci a ten příběh by měl být min. 10 let starý. Dávám to k lepšímu ve formě "jak jsem koupil, tak prodávám". Sám bych to zažil jen velmi nerad.

Není to ale tak, že by zbroják tímto způsobem obnovil - přišel o něj a už si ho nikdy neobnovil. V té době neměl žádné vlastní zbraně. Takže celé to bylo o tom, že pozdě vrátil doklad.



marficek119
Příspěvky: 3

Příspěvek#13 » úte 7. lis 2017, 18:38

Tohle se v našem mysliveckém sdružení několikrát stalo, že pár členů zapomnělo a bohužel všechno znovu. Už druhým rokem používáme aplikaci, do které zadáme všechny členy a platnosti jejich ZP a s předstihem přijde danému členovi info formou SMS a e-mail s upozorněním na konec platnosti + pro jistotu info e-mail členovi sdružení, který aplikaci spravuje. Nemůže se nám stát, že by někdo zapomněl.
A jen pro info, nikomu s propadlým ZP se nepodařilo na zbraních "ukecat" propadlý zbroják, byť to bylo jen o týden.
Každopádně by úřad o tom informovat mohl nějakou výzvou, ale na druhou stranu lidí co opakují přinesou státu nějaké peníze, tak proč by se někdo snažil o to, aby to fungovalo lépe:-)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#14 » úte 7. lis 2017, 18:40

To by ale nebyl velky problém ani jinak ne? Teda nejak predpokladam, ze velky problém vznika jen v pripade, ze ma clovek uz totalne propadly zbrojak a doma zbrane. Neplatny zbrojak je snad stejne k nicemu a nic se na nej nekoupi...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#15 » úte 7. lis 2017, 18:45

SC1 : Jasně. Pak ale k žádnému přestupku nedošlo. Prostě si nechal propadnout ZP a jelikož neměl žádné zbraně, nic se nedělo. Špatně jsem pochopil tvůj příspěvek.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů