Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#946 » stř 8. lis 2017, 11:18

I prd, velebnosti, čti pořádně:
Rough boy píše:Pardón, trochu jsem v těch slitinách ulítnul :oops: :roll:
Jasně že ne mosazi a cínu, ale mědi a cínu.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#947 » stř 8. lis 2017, 11:56

Nejsem metalurg, ale když porovnám tabulkové vlastnosti CuSn4-10, tak mi vychází, že s rostoucím obsahem cínu se bronz stává tvrdším a ne měkčím jak jsi psal. Takže jsi maximálně opravil to, že jsi zaměnil měď za mosaz a tvrzení o měkčení cínem zůstalo. ;)
Každopádně se to zvrhává v dohadování o prapůvodu vejce bez přínosu k tématu čištění.

Takže abych nebyl totálně mimo téma. Nemáte tip na čištění (olej), kterej by nebyl až tak šíleně aromatickej? Dojíždím Ballistol a nějaký CLP Profesional - obojí převoděný jak soudružka do národního. Po čištění v dílně musím větrat jak blázen, aby nesmrděl celej barák. Přes léto jsem čistil na dvoře, tak to tolik nevadilo, ale teď v zimě je to za chvíli uvnitř baráku zasmraděný hrozně.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#948 » stř 8. lis 2017, 12:00

Stačí s tou metalurgií

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#949 » stř 8. lis 2017, 12:47

mikymoto: výše uvedené jsem napsal pod příspěvek peggyho a Niaze o opaku a jejich příspěvky jsem již logicky nerozporoval, tudíž tvrzení nezůstalo, neb jsem si to dohledal. Kdybych si za tím stál i nadále, tak se asi ozvu, že...holt nepoužívám na každej prd wikipedii. Co se týče čištění, ode mne asi vše, děkuji.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#950 » stř 8. lis 2017, 12:50

mikymoto: Zkoušel jsi Brunox? Přijde mi, že není extra moc cítit a rychle vyprchává, ale můžu sorvnávat jen s konkorem. Čistí dobře, takže se ho zatím držím.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#951 » stř 8. lis 2017, 13:39

No zatím mám zkušenost jen s tím Ballistolem a CLP - obojí je cejtit na můj vkus opravdu hodně a po chvíli je to už dost obtěžující - sem asi citlivka. Brunox můžu vyzkoušet. Nejspíš na mě budou v krámě čumět jak na idiota, ale asi to udělám jak baby v drogerii - prostě budu chtít čuchnout :D
Jak říkám, v létě je to díky čištění venku v pohodě, ale včera jsem po čištění 2 pistolí musel větrat celej suterén a bylo to cejtit i přes dveře v 1. patře. Takže vlastně stačí nemrdící olej na zimní období a v létě to přežiju s čímkoliv jiným.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#952 » stř 8. lis 2017, 14:12

Mě to přijde, že ten Brunox je sice cítit, ale rychle vyprchá, nesmrdí dlouho. Otázkou je, jestli v suterénu bude mít kam vyprchat...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#953 » stř 8. lis 2017, 15:48

Cz gun není aromatický.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#954 » stř 8. lis 2017, 18:23

Konkor není cejtit skoro vůbec.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#955 » stř 8. lis 2017, 20:07

Oproti Brunoxu Konkor smrdí jak prase



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#956 » sob 25. lis 2017, 18:15

Zdravím, na čištění Gazely 58 jsem dosud používal originální armádní čištění + bore snake, teď, když jsem objednával z Kolovče čištění na brokovnici , tak jsem přiobjednal i kartáče na 7,62 a ejhle, vytěrák z Kolovče neprojde chránítkem ústí. Lze někde zakoupit jiné chránítko popř. čím kdo čistíte Sa 58? Díky



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#957 » sob 25. lis 2017, 21:45

Já čistím čínským kartáčem odzadu (na kolovečský se teprve chystám). Rozměrově nemám problém, ale za moc ten kartáč nestojí, rozhodně budu objednávat koloveč.

Btw mám ASA58 (od ANTREGu), na ústí má jen našroubovanou krytku a od ústí by to vyšlo úplně nastejno, akorát to nerad dělám).



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#958 » sob 25. lis 2017, 22:39

No mám obavu, že odzadu bude problém dostat vytěrák do vývrtu, mám ten rozkládací a "šprajcne se" i jen jako dvojdílný... od ústí projde bez chránítka v pohodě, ale protože odhaduji průměr vytěráku na cca 6mm tak jev hlavni dost těsno a mám obavu, aby nedoělo k poškození ústí hlavně.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#959 » sob 25. lis 2017, 23:53

Nechci vám pánové jakkoli kecati do vašeho vysoce sofistikovaného čistícího hobby a kaziti radost ale vězte , že na vojně se SA58 čistily pouze Konkorem, lauf tou tyčkou s hadrem co byla v příslušenství (ano, ten zamaštěný zelený pytlík :) ).

Jen díky tomu máte dnes v držení své 858T, Gazely , Hermexy, Zelené sporty a d., které byly z těch původně vojenských sapíků tak nějak různě časem poskládány/upraveny a prodány do civilu .. :twisted:



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#960 » ned 26. lis 2017, 09:17

No právě proto chci své Gazelce dopřát údržbu o level výše než měla na vojně :D . Jelikož jak jsem psal, vytěráková tyč z Kolovče "neprojde" chránítkem ústí a od komory to taky nejde, chtěl jsem vědět zda např. nevíte někdo kde koupit jiné chránítko ústí, popř. jak čistíte. "Strejda Google" najde jen chránítko k Sa 58. Ještě mě napadlo, koupit kolovečskou vytěrákovou tyč na malorážku a redukci M3/M5. Jinak ty kartáče z Kolvče jsou perfektní...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů