Vyhrožování zbraní po vybržďování

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1 » úte 21. lis 2017, 10:40

Tak tady se to hodně nepovedlo - vypadá to na legálně drženou ostrou zbraň (pokud je fotka z daného případu a ne jen ilustrační).

https://vary.idnes.cz/vybrzdovani-strel ... -zpravy_ba

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#2 » úte 21. lis 2017, 10:54

Pořád to může být plynovka... (Naděje umírá poslední)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#3 » úte 21. lis 2017, 10:59

Pokud jsou ty fotky opravdu k případu, tak to jednoznačně plynovka není. Stačí se podívat na zásobník.

Ale schází nám výpověď druhé strany, která se mohla bránit, v nutné obraně, útoku ....

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » úte 21. lis 2017, 11:02

Zatím nedostatek informací - popis incidentu z pozice vybržděného. Nevíme, jestli tam nebylo něco, co vybržďovače přimělo bránit se pohrůžkou užití zbraně.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#5 » úte 21. lis 2017, 11:16

Zbraň na fotkách je právě ostrá podle včelek v zásobníku - pokud nejde o fotky z jiného případu. Jak psali jiní - těžko teď hodnotit co tomu předcházelo a zda nereagoval až na agresivitu toho druhého. Pokud byl sám iniciátorem (agresorem), tak je to hodně blbý. Uvidíme zda se objeví nějaké podrobnější informace.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#6 » úte 21. lis 2017, 11:48

No je to podano jednostranne, informace skoro zadne... Kdyby se mi nejaky borec dobyval do auta, tak na nej třeba ten kver vytahnu taky, tezko soudit.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#7 » úte 21. lis 2017, 12:14

Novinky - foto zbraně nalezené u muže... A foto jako nahoře na odkazu... https://www.novinky.cz/krimi/455501-ridic-nakladaku-vybrzdoval-osobni-auto-jeho-soferovi-pak-miril-pistoli-do-obliceje.html

No každopádně pokud bych někoho "zdržoval", tak rozhodně za ním nezastavím na odpočívadle... :thumbdown: O tahání kvéru ani nemluvě.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#8 » úte 21. lis 2017, 12:42

Také si říkám, že to mohlo být i jinak. Většinou je ten, kdo vybržďuje, i tím, kdo má snahu jít si s druhým něco "vyříkat", v lepším případě jen verbálně. Ale samozřejmě, sejtem na zbroják bohužel někdy proleze i magor, tomu se zabránit nedá, takže tvrzení údajného poškozeného může být pravdivé.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#9 » úte 21. lis 2017, 13:01

hrozná na tom případu je ta novinářská "práce". sice víme velký prd, ale rychle s tím ven, abysme byli první...
proč si nezískají informace z více zdrojů, ideálně od obou stran i od policie. sice by to nebylo rychle, ale mělo by to aspoň informační hodnotu



marcelbursk
Příspěvky: 10

Příspěvek#10 » úte 21. lis 2017, 13:22

Takže mladej zastavil na odpočívadle jako první takže on je ten, kdo měl snahu si s řidičem dodávky něco "vyříkat". Dodávka za ním zastavila až jako druhá a evidentně dobrovolně. Tohle na klasické vybržďování nevypadá... Spíš mladému vadilo, že dodávka před ním nejela dostatečně rychle dle jeho představ, a když se mu podařilo ji předjet, chtěl si to s řidičem náležitě vyřídit. Na policii si vymyslel, že ho "náklaďák" vybržďoval, což nemusela být vůbec pravda.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#11 » úte 21. lis 2017, 13:46

Hele celý je to nějaký divný a nejasný - oba zajeli sami od sebe na odpočívadle a oba vylezli z auta. Tam musely bejt emoce vypnutý jak v závěrečný scéně Titanicu. Kdo komu co udělal na silnici a proč měli potřebu to řešit z očí do očí je otázkou pro policii.

Ve starým autě jsem měl namontovanou palubní kameru. Začínám přesvědčovat sám sebe, že do mladšího (v současnosti provozovanýho) auta pořídím mladší vydání i s kamerou pro snímání provozu za vozem. Pač to jediný Vás dokáže vyvinit v případě křivýho obvinění. Záznamy z kamery jsem si (v některých případech prožitých krizových okamžiků na silnici) nechával uložený na disku, pač jsem od některých chytráků očekával opožděné obvinění. Naštěstí jsem ty záznamy nikdy použít nemusel, pač natočení raději zmizeli beze stopy a potřeby ze mě něco vytřískat. Asi mám vymyšlenej dárek pod stromeček.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#12 » úte 21. lis 2017, 14:02

Tohohle bude přibejvat. Teď bude na zkouškách rok nával jako nikdy (honba za 10letým ZP) a tím pádem se zvýší pravděpodobnost takového přeměřování genitálií. Začarovaný kruh. Pitomá EU žene doposud laxní lidi do ZP, a zvýšený počet přestupků či tr. činů se zbraní bude EU utvrzovat o tom, že dělá dobře.

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#13 » stř 22. lis 2017, 18:48

Taky myslím, že je to voda na mlýn všem co jsou proti... a budou to jen důvody proč se mají dělat povinně psychotesty atd. Ještě, že tam nedošlo k výstřelu, při tom přetahování.. ale i tak je to průser.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4569

Příspěvek#14 » stř 22. lis 2017, 19:09

Slezman : To si nemyslím. I spousta držitelů ZP má totální hokej v tom, na jak dlouho vlastně je platný vzhledem k momentální a budoucí legislativě. O těch budoucích držitelích je to ještě daleko úplně jinde. Takže asi žádná velká hoňka nebude. ZP je teď na deset let poprvé a když byl na pět, žádná tragédie to taky nebyla.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti