Vyrážení čepů

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#31 » pát 26. srp 2016, 20:34

Vylisovat určitě ano, ale dal bych si pozor na to že lis (svěrák atd..) mnohonásobně násobí sílu a roste riziko poškození.. hlavně u zbraní kde je rám z plastu (mám proti plastu - kompozitu - prostě předsudky....)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#32 » sob 27. srp 2016, 08:22

paza píše:.... Ultrazvuková čistička je pěkná potvora ...


Ultrazvuková čistička žádné vůle nevytvoří, pouze uvolní nečistoty, které to vytěsňují. Může ale uvolnit i lepidla a lak. Čistím v ní i krátké zbraně, resp vše, co se vejde.

Mimochodem, hodinkový tah mi rozebrala taky. Když nedrží, nezbývá než při sestavování opatrně zajistit třeba Loctitem.

(ale to jsme mimo téma)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#33 » ned 28. srp 2016, 07:09

Koupil jsem si v obi podle vzhledu ty same vyrazece co jsou uvedeny v prvnim prispevku, 2 a 3 mm. O vysledcich meho rozebirani cz-75 jsem psal v jinem vlakne (ale uz nevim, jak se jmenovalo). Tak jeste prihodim par zkusenosti, nemel jsem k dispozici dilnu...

Zaver je uzsi, nez rukojet, vsichni vime. Proto zbran lezi sikmo a ma tendenci k houpani. Osvedcilo se mi polozit ji zaverem na dreveny spalek, ale zase cep musi mit kam vylezt na druhe strane :)

Pro ochranu povchovky jsem pod zbran dal nekolikrat prelozeny hadrik. Trochu tlumi, ale lepsi, nez si to odrit.

Cepy jdou vyrazit/natlouct dost ztuha a obcas na strane uderu vytvari hribek, provizorne lze porovnat kombinackama. Taky je lepsi mit par novych, zaloznich.

Vyrazec 3 mm se mi pri praci podarilo zlomit primo v zaveru, to pak jde dost spatne dostat ven, ale jde...



Stanik
Příspěvky: 11

Příspěvek#34 » ned 28. srp 2016, 16:18

Já jsem se dneska pokoušel vyměnit vytahovač u svojí ČZ 75.. Přesný kalený kolík, podložka, kladívko a...nic :x
Při pohledu zespoda bylo vidět, že je tam čep jaksi "zabroušený" , nicméně jsem doufal, že povolí, ale když si nedal říct ani po nahřátí pro uvolnění možného lepidla, prohlédl jsem to pečlivěji pod lupou a ejhle- čep je v závěru zespoda zavařený laserem :shock: Asi se jim nepovedla díra a nechtěl držet..
Takže z takové triviální záležitosti mě teď čeká odstranění čepu na hloubičce a kdoví, co ještě :roll:
Zrovna včera při návštěvě zbrojovky v U.B. jsme si s kolegou říkali, na co tam asi ten laser mají.. Už vím :idea:



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#35 » pon 29. srp 2016, 08:36

Taky jsem to vzdal. S vyrážečem a upnutým závěrem vyloženě rány natvrdo, vůbec nemá chuť se hnout. Až nebude zbytí, zanesu puškaři.

Uživatelský avatar
DayHawkCZ
Příspěvky: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#36 » čtv 23. lis 2017, 07:27

Zdravím všechny,

jakožto majitel CZ 83 mám ve zbrani čepů požehnaně a hledám něco, čím je vyrážet, Hlavně mi jde o čep, který drží pružinu záchytu závěru.
Zkoušel jsem to hledat všude možně a bez úspěchu. Máte někdo něco čím to děláte vy?

Díky

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#37 » čtv 23. lis 2017, 08:01

Třeba tady:
http://cs.strobl.cz/puskarske-kladivko- ... rubojniku/
ale lze i jinde a jednotlivě, v různé kvalitě a ceně ...



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#38 » čtv 23. lis 2017, 08:03


Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#39 » čtv 23. lis 2017, 08:15

... a pokiaľ to chceš lacno, tak oceľové klince do panelu a zabrúsiť hrot.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » čtv 23. lis 2017, 08:17

V Hornbachu mají vyražeče čepů po 70-80kč /kus stačí obvykle 2 a 3 mm na 99,9% čepů na pistolích :)

Uživatelský avatar
DayHawkCZ
Příspěvky: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#41 » čtv 23. lis 2017, 08:18

Díky lidi, aspoň vím, jak se to jmenuje můžu hledat. Nemusím tomu říkat tyčinka jak idiot...

Uživatelský avatar
DayHawkCZ
Příspěvky: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » čtv 23. lis 2017, 08:19

McFly píše:V Hornbachu mají vyražeče čepů po 70-80kč /kus stačí obvykle 2 a 3 mm na 99,9% čepů na pistolích :)



Díky za tip. Mrknu se tam ;)

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#43 » čtv 23. lis 2017, 09:00


Uživatelský avatar
MilanoX
Příspěvky: 109

Příspěvek#44 » čtv 23. lis 2017, 09:13


Uživatelský avatar
DayHawkCZ
Příspěvky: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#45 » čtv 23. lis 2017, 09:15

Přesně ale jak říkal McFly. Není tam 2mm rozměr. A všechno nad 3mm je mi celkem na nic ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 6 hostů