Uzkon AS40, 41, 42, 43 a 44



Molon Labe
Příspěvky: 6

Příspěvek#46 » sob 16. zář 2017, 20:51

Zdravím cca před 14dny vyzkoušeno 5-7 kusů AS41,AS42 projevila se u všech jedna závada a to, že každá druhá broková patrona měla,jen zlehka naklepnutou zápalku bez výstřelu a další poznatek úderník nešel na střed,ale spíše k okraji.Prodejce vracel vše co přišlo kromě jednoho kusu. :twisted:

Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 46

Příspěvek#47 » ned 24. zář 2017, 23:09

Ajaj, malinko mě mrzelo že jsem kupoval dražší (Balikli + 1 600,-) no ale teď jsem tedy rád. Já zatím neměl jedinou závadu, ale je fakt, že jsem toho zase moc nenastřílel. Teď bude zima, tak jí budu větrat častěji.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#48 » pon 25. zář 2017, 06:51

Na jaře jsem koupil AS-46 ... minulý týden jsem ji vyreklamoval, nebere náboje ze zásobníku. Uvidíme, co z nich vypadne a kde je závada. Možná je to prkotina, nechtěl jsem se v tom ale vrtat, když je v záruce.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#49 » úte 26. zář 2017, 17:26

Molon Labe píše:Zdravím cca před 14dny vyzkoušeno 5-7 kusů AS41,AS42 projevila se u všech jedna závada a to, že každá druhá broková patrona měla,jen zlehka naklepnutou zápalku bez výstřelu a další poznatek úderník nešel na střed,ale spíše k okraji.Prodejce vracel vše co přišlo kromě jednoho kusu. :twisted:


Tahle Uzkoní várka má blbě vyrobený kohout, respektive blbě vystřižený z plechu a na ose má vakl cca 1 mm. Ten pak bije na úderník mírně zespoda, ne z čela. Je vidět, že ten výrobce u kterého si to Uzkon nechal vyrobit, to zase zadal nějakému garážníkovi v Anatolii. :D

Je to docela škoda, taková ..čovina, ve výrobní hodnotě korun. :) Jsem zvědavý, jak se s tím dovozce popasuje.



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#50 » čtv 19. říj 2017, 18:34

Vlastním AS 42-ku, pri vystrelu nektrych slugu nejde nabojnice ani za svet ven. Mate nejake info k teto zavade? Hlavne to delaji ty levnejsi Turecke.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#51 » čtv 19. říj 2017, 19:10

Zkus jiného výrobce nábojů.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#52 » čtv 19. říj 2017, 23:06

Mám to samé. Dělají to silnější náboje. Budeš mít jako já trochu zdeformovanou komoru v místě, kde nabýhá vytahovač. Budu to probrušovat, mělo by to vyřešit.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#53 » ned 22. říj 2017, 11:36

Co jsem teď viděl 2 ks za sebou, tak mám obavu, že to není zdeformovanou komorou a nějakým probrušováním se tomu nepomůže. Je to příliš vykouslým (vyfrézovaným) klínem pro vytahovač, kdy díra zasahuje až do komory. V tomto místě se dno náboje s měkčím kováním nafoukne tak, že skoro není vidět rantl a vytahovač to nemá za co vzít.
To je víceméně neopravitelná závada, možná snad nějakým navařením materiálu, nebo výměnou hlavně.
Tahle várka se fakt nepovedla.



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#54 » ned 22. říj 2017, 16:00

Vytahovač v pohodě nábojnici drží a potáhne cca do poloviny mosazné části. Dál nic. Zkoušel jsem po výstřelu do hlavně vrazit dřevěnou tyč vytěráku, potlačíl do nábojnice a šla ven. Přijde mi, že při použití slug-ů či double slug-ů se nějak nafoukne spodek nábojnice a ta se tam zachytí. Fiocchi s 3,5 mm brokama šla úplně bez problémů. Juknu na to zdeformování u vytahovače.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » pon 23. říj 2017, 12:22

Kdyby vytahovač nedržel nábojnici, tak by šlo přetahovat předpažbí. Je to opravdu jenom o tom, že nábojnice je mechanicky zablokovaná v komoře.



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#56 » pát 27. říj 2017, 04:23

Takže výsledek snažení. Komoru jsem kontroloval, vše jak má být, ale pravděpodobně turci použili opravdu minimální rozměr. Náboje (slug) od turecké YAS se povytáhnou a konec. Musí se pomoct od ústí čistící tyčí. SB jakékoli gramáže, slugy i mini magnum, vše naprosto v pohodě. Přijde mi, že ty turecké se nafukují v průměru, ale část plastová. U SB vše OK. Zůstávám u SB a dál to řešit nebudu.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#57 » pát 27. říj 2017, 07:37

Zvláštní, zrovna u těch co jsem měl v ruce fungují všechny Yavascalary naprosto v pohodě, naopak s téměř vším od SB a některémi Fiocchi to nefunguje.



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#58 » pát 27. říj 2017, 16:12

No ono za flintu za 4500,- toho asi chci moc. :-) Hlavně že existuje řešení.



Tom1
Příspěvky: 69

Příspěvek#59 » čtv 23. lis 2017, 21:08

Zdar střelci, mám asi půl roku strendžra BSM122. Zatím vystrileno asi 250. Slugy i trapy. Většinou SB. Všechno v pohodě. Jedinou úpravu co jsem dělal to byla botka opěrky pažby. U těch slugů to byly rány kladivem do ramene. Zmuchlal jsem pár kousků molitanu, olepil to černou elektrikářskou páskou a teď je to již v poho...bych nevěřil, že taková drobnost může tak zásadně zlepšit komfort strelby... takže u mne dobrý... :-)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#60 » čtv 23. lis 2017, 22:41

To zní jak Benelli Comfortech od Ládi Hrušky. :) Ale když to funguje, není co řešit. ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti