Střelecká sluchátka



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#121 » čtv 7. pro 2017, 13:24

Ale JAK tě omezují? Tvář máš na lícnici a ucho musí být tak jako tak "ve vzduchu", takže je to snad jedno, nebo ne? Fakt by mě to zajímalo.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#122 » čtv 7. pro 2017, 13:30

Když máš kratší pažbu (například netuněná kosa), tak při přilícení musíš natočit hlavu tak, že velká sluchátka se přitom opřou o pažbu je to celkově nepohodlné. Ne že by to nešlo, ale je to nekomfortní a každá rána drcne do těch sluchátek.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#123 » čtv 7. pro 2017, 14:56

Tak jsem nakonec vzal https://www.tegus.cz/3m-peltor-muslove- ... e-ii-h520f
Jsou skládací a mají 31dB.
Jen cena je do 600,-

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#124 » čtv 7. pro 2017, 15:12

Tak hlavně ať slouží.
Já jsem spokojeným uživatelem peltor X4 - https://www.tegus.cz/3m-peltor-x4-muslove-chranice.
Jsou úzké, váha v pohodě, přítlak na uši je mi akorát a díky tý fosforově zelený jsem vidět. :) A hudební sluch mi zatím drží. :)



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#125 » čtv 7. pro 2017, 18:20

hauser píše:Tak hlavně ať slouží.
Já jsem spokojeným uživatelem peltor X4 - https://www.tegus.cz/3m-peltor-x4-muslove-chranice.
Jsou úzké, váha v pohodě, přítlak na uši je mi akorát a díky tý fosforově zelený jsem vidět. :) A hudební sluch mi zatím drží. :)


Na ty jsem se taky díval, ale chtěl jsem něco co můžu složit. Sice jsou to pracovní sluchátka co něco vydrží, ale místo zabírají hrozný :-D



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#126 » čtv 7. pro 2017, 18:26

kolemjdoucí píše:Ale JAK tě omezují? Tvář máš na lícnici a ucho musí být tak jako tak "ve vzduchu", takže je to snad jedno, nebo ne? Fakt by mě to zajímalo.

Obecně máš pravdu, ale už jsem se dostal i do takové střelecké pozice, kdy mi i Optime II vadily. Je to např. když musíš při losu střílet z nízkého horizontálního krytí a buď si nechceš nebo nemůžeš lehnout - zbraň je třeba trochu natočit a střílet bez řádného přilícení (pokud nejsi gumový). Nebo když jsem musel střílet z druhé strany tváře a zbraň měl na popruhu, takže nešla tak vysoko...

Možná je to o tréninku poloh střelby, ale já když si to zkouším doma, tak většinou bez sluchátek. S nimi prostě občas do pažby narazím :mrgreen:



sTeblo
Příspěvky: 31

Příspěvek#127 » čtv 17. kvě 2018, 08:00

Nemáte někdo zkušenosti se sluchátky Peltor Sport Tactical 500?



McD
Příspěvky: 38

Příspěvek#128 » čtv 17. kvě 2018, 12:32

Se svými přecitlivělými slechy používám:

Howard Leight Impact Sports - na venkovní stačí i když na kurzu spustí 12 lidí s pistolemi najednou opakované výstřely (na obdobnou zkušenost s puškou ještě čekám, když jsme byli dva, bylo to v pohodě). Mají velkou výhodu v tom, že o nich člověk prakticky neví, krom toho jsou velmi placaté a skládací. Bohužel v nich umí mobily rozeznít rušení. Jsou na dvě AAA baterie. Mocně jsem v nich zmoknul a přežily to bez problémů. Příposlech se reguluje otočným ovladačem a při plném zesílení slyšíte trávu růst. Při výstřelu na zlomek vteřiny vypínají.

Peltor ProTac III - na vnitřní tlumí výborně, na Avimu bez problémů. Jsou to ovšem fakt velké a neskladné bambule, při střelbě z AR-15 mi ale nepřekážejí. Taky mají větší přítlak a po pár hodinách je musím sundat. Vůči mobilům jsou imunní. Jsou na dvě AA baterie. Příposlech se reguluje tlačítky +- v několika krocích. Při výstřelu vypínají, subjektivní pocit je, že na kratší dobu, než Howardy.

Do obou modelů lze přiloženým kabelem jack-jack pustit Jízdu valkýr a umocnit tak střelecký zážitek ;-)

3M Combat Arms - mechanicky přepínatelné "průslechové" špunty. Dovedou přidat útlum, když se třeba na kryté střílí z něčeho plnotučného, a přitom nepřipraví o možnost komfortně slyšet okolí. Na venkovní, když nejde úplně do tuhého, postačí i samotné.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#129 » čtv 17. kvě 2018, 19:51

Taky jsem si poříditl ty Howard Leight by Honeywell Impact Sport. Seděj dobře. V sobotu je testnu na střelnici.



convert23
Příspěvky: 8

Příspěvek#130 » čtv 17. kvě 2018, 22:27

Já používal cca. rok Peltor X4 a maximální spokojenost s útlumem, jak na venkovní, tak na vnitřní střelnici. Ale tím, že se nadají složit a tlumí opravdu dobře (rád slyším okolí), tak jsem pořídit Peltor SportTac a na to, že člověk slyší co se kolem něj děje a nemá tendenci si je pořád sundavat je dokonalý.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#131 » pát 13. črc 2018, 12:40




kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#132 » pát 13. črc 2018, 14:08

Doporučuju sluchátka WS SportTac Light jsou fakt super, skladné, nepřekáží a útlum je perfektní

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 24

Příspěvek#133 » čtv 19. črc 2018, 19:07

tifik píše:https://www.alfatactical.cz/detail/16895/strelecka-elektronicka-sluchatka-activ-cerne.html
Nemáte někdo zkušenost?

Vypadají jako SmartReloader SR112. Psal jsem o nich tady na straně 3. Vzhledově velmi podobné jako tyhle Mil-tecy, ale bez označení výrobce, jsou na ebayi cca za polovic:
https://www.ebay.com/itm/Tactical-Anti- ... 2997913793

Ty SmartRealodery jsem si nakonec opravil nalepením podélně říznuté hliníkové trubičky a drží už delší dobu. Jsou ploché, příjdou mi pohodlné a baterky vydrží opravdu dlouho. Útlum na krátké zbraně v pohodě i na vnitřní střelnici. Na částečně kryté venkovní, když kolem buší kosy a mosiny, si raději dávám ještě špunty. Pod širákem ani ty hromové hole nevadí. Elektronika funguje dobře, nemám ale srovnání s dražšími sluchátky.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#134 » pát 20. črc 2018, 13:36

A kdo máte zkušenosti se sluchátky Supreme Pro X od MSA od výrobce MSA Sordin?



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#135 » pát 17. srp 2018, 21:28

Vážení, včera jsem 2 hodiny trénoval na otevřené střelnici z pistole. Používám elektronická sluchátka Walkers Razor Slim Shooter (mám je necelý rok, před tím jsem používal pasivní Peltor) s útlumem NRR 23dB. Bohužel používám zároveň dioptrické brýle. Po sundání sluchátek na konci střeleb jsem měl zalehlé pravé ucho a hůře jsem slyšel. Po asi 2 hodinách se mi sluch vrátil, ale ucho začalo bolet a pískalo v něm. Dnes to nepřestalo, tak jsem jel na ORL. Ihned injekce a prášky a bohužel jsem si poškodil sluch. To jestli to bude dobré nebo mi to zůstane se uvidí. Docela mě to dost rozhodilo, ale taková je prý dnes doba. Hudba do sluchátek, Silvestrovské petardy, koncerty, apod., a pak se všichni potkají na ORL. Každopádně nepodceňovat ochranu sluchu a jakákoliv kombinace brýle / sluchátka je rovno ztrátě útlumu až o 10 dB :( Bohužel bez brýlí střílet nemohu a má oční vada neumožňuje používání kontaktních čoček. Proto se na vás obracím s radou - co používat k dioptrickým brýlím? Napadá mě jen kombinace špůntů (nemám je rád, otlačí se zvukovod a pak bolí) a nějakých dobrých pasivních sluchátek (např. 3M Peltor X5A se SNR 37 dB)? Můžete se pochlubit, zda si někdo také tímto prošel a dostal se z toho, a co začal používat. Každopádně, nyní mám nucenou pauzu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů