České ministerstvo vnitra chce umožnit lidem sáhnout po zbrani

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#406 » čtv 7. pro 2017, 16:53

No ale jak jsem to četl jsem jsem pochopil z bodu 1 a 2 kdo vlastní před účinností zákona bude držet do konce platnosti zbrojního průkazu a pak jen zažádá o vyjímku a krajské ředitelství VYDÁ vyjímku... chápu to tedy dobře, že nebudou problémy?

všiml jsem si bodu 10... budou...



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#407 » čtv 7. pro 2017, 17:03

jhora: tak i tak snad to stihnu do leta koupit do sbirky :) mam v trezoru posledni volne misto a nejak mi to neda spat :D

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#408 » čtv 7. pro 2017, 17:06

kk píše:
jhora píše:škorpioni spadnou do A-1 buď podle bodu a (předělávky) nebo d (nová výroba).

hauser: https://apps.odok.cz/veklep-detail?pid=KORNASYAHMCM



Ale na skorpika si beres od policie povoleni na pistoli samonabijeci, tedy to neni dlouha zbran, ale kratka.



Právě.. Já mám přímo z Brodu jako samonabíjecí (není předělán Zeleným Sportem), opěrka na rameno taky zrovna není (jen dle navodu)..



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#409 » čtv 7. pro 2017, 19:31

Škorpion nemá opěrku na rameno. Opírá se o hubu.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#410 » čtv 7. pro 2017, 22:11

Píšu,že jen dle návodu... Tam je "ramenní opěrka"... :)



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#411 » pát 8. pro 2017, 04:45

Návod sem neviděl, ale jelikož mám kosu od Ub tak předpokládám, žev návodu je , že se jedná o samonabíjecí pistoli. Tedy stejně tak jako u kosy výrobce sděluje, že to bylo vyrobení jako samonabíjecí a tudíš by se na to neměl vztahovat § 4a- není to předělávka, není to ani dlouhý- tady je důležitej názor zkušebny, která dělá kategorizaci-tušim, že se o tom někde zmiňuje sama směrnice, takže z pohledu laika při celkem rozumným výkladu zákona si myslim, že škorpiony i kosy od UB zůstanou zatím v klidu.

Mimoto prováděcí předpis jasně stanovuje podmínky vyjímky a víceméně říká, že kdo koupil do 13.6 je nadále oprávněným držitelem a kdo koupí v čase takzvanýho právního vakua-tj. v čase platnosti směrnice, ale neexistence novýho zákona, tak má v podstatě nárok na vyjímku. Nic to ovšem nemění na tom, že vyjímka jde odejmout a je potřeba se vypořádat se směrnicí jako takovou.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#412 » pát 8. pro 2017, 11:37

Dejte tomu chvíli, probíhá připomínkové řízení. Teď to berte jako první návrh co má nejasnosti a díry - zajímavé bude, jak se MVČR vypořádá s připomínkami (třeba LEX jich poslal nemálo). Což bude asi někdy v lednu...

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#413 » pát 8. pro 2017, 22:54

jediny skorpion uz z vyroby semiauto je CZ 91 (a jugo verze M85), jediny Sa 58 uz z vyroby semiauto je od CSA
CZUB si muze tvrdit co chce, ostatni jsou upravene fullauto zbrane v ruznem stavu pouziti



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#414 » stř 20. pro 2017, 13:57


Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#415 » stř 20. pro 2017, 22:03

Walt píše:jediny skorpion uz z vyroby semiauto je CZ 91 (a jugo verze M85), jediny Sa 58 uz z vyroby semiauto je od CSA
CZUB si muze tvrdit co chce, ostatni jsou upravene fullauto zbrane v ruznem stavu pouziti


Byl jsem v CZUB a řekli mi, že nové SA58 se nedělají 40 let, a všechno co oni mají jsou upravené a předělané fullauto.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#416 » stř 20. pro 2017, 22:37

proč v tom vidíte to špatné? Shodneme se, že oba výklady mají pravdu. Popsáno zde bylo a já tomu věřím, že CZ 858, Gazela a další nejsou předělávky, ale nové zbraně formálně. Formálně = co je psáno to je dáno. Formálně to je mj. poslední soudce při sporu.Vždy a všude ve světě a v byznyse.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#417 » stř 20. pro 2017, 23:23

Protože ten špatný výklad pak obvykle platí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů

cron