Buffer

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#1 » ned 10. pro 2017, 00:48

Zkušenosti s bufferem na cz 75,85.... Má nějaký smysl?
Uživatelské zkušenostíi...

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#2 » ned 10. pro 2017, 00:51




marty14
Příspěvky: 6

Příspěvek#3 » ned 10. pro 2017, 07:58

Používám u compaktu a i já poznám rozdíl.Myslím,že zbraň nedostává takovou čočku.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#4 » ned 10. pro 2017, 10:46

Tuhle sadu mam taky a ze stejneho duvodu jako marty



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#5 » ned 10. pro 2017, 12:32

Určitě má bufer význam,hlavně u výkonnějších ráží/40 SW/,ale, u Lugru jej používám také.Přeci je jenom lepší,když závěr ze železa při zákluzu přímo nenarazí do těla,a je tam plastový bufer.Samozřejmě,že u plasťáku,kde narazí do plastu/Glock/to nemá význam.HK P 30 jej tam má již z výroby.Rychlost závěru se pohybuje,dle typu zbraně od cca 12 m/sec. až do 14 m/sec a z této rychlosti se musí zastavit o tělo a vrátit zpět.

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#6 » ned 10. pro 2017, 16:03

Názory jsou různé , někdo uvádí , že rozdíl nezaznamenal . Já zanedbatelnou finanční částku zainvestoval hned u nové zbraně .

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#7 » ned 10. pro 2017, 20:32

Pozor na zkraceny chod zaveru s bufferem, nemusi dobre vyhazovat, pripadne nabijet



OndraGT
Příspěvky: 25

Příspěvek#8 » stř 20. pro 2017, 06:44

Muzu se zeptat k cemu je ten buffer?



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#9 » stř 20. pro 2017, 08:32

Je to díl, pohlcující energii (typu pěna). Závěr, když jede dozadu, tak narazí na nějaký doraz .. tj. nezastaví ho pružina, ale náraz kovu na kov. Pak jej pružina vrátí zpět, aby dokončil cyklus.
Buffer je vložka, která se vloží mezi ty dvě kovové části, které o sebe klepnou v zadní úvrati chodu závěru. Jaké to má dopady,... jednak o sebe neklepne kov na kov. Tohle je užitečné třeba u Beretty 71, kde klepne železo do hliníku a dělá tam otisk. Design zbraně by měl být takový, aby to nevadilo a nemělo vliv na životnost nebo funkci. Ale někdy to tak není a někdo může mít dobrý pocit, že opotřebení zmírňuje, i když to nemá vliv na životnost. (U té Beretty si myslím, že to vliv má)
Další pozitivní efekt může být menší síla působící na ruku střelce. Ta hybnost závěru (m * v) se při brždění musí přeměnit v impuls (F * t). Ten čas při klepnutí kovu na kov je strašně malý, takže síla bude velká. Když se poslední mm dráhy závěru bude jeho pohyb brzdit postupně (jak stlačuje pěnu), tak se prodlouží doba a sníží síla. Střelec pak může pocítit menší nebo jinak probíhající zpětný ráz.
A negativa? Je to zásah do konstrukce, zkrátí o pár mm chod závěru, může teoreticky mít vliv na podání a vyhazování atd..
Myslím, že by takový buffer hodil především na kosu. Tam ten závěr bouchá do rámu poměrně brutálně a to si myslím, že je i hlavní příčinu rozbíjení málo robustní optiky na sa58. Jenže tam jsou ty pružiny a málo místa.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#10 » stř 20. pro 2017, 10:25

Na CZ75TS v 9mm je buffer na škodu. Rozdíl je znát, je to s bufferem horší a to tam mám 11lb. pružinu.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#11 » stř 20. pro 2017, 10:31

A má smysl na CZ SP01 Shadow?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#12 » stř 20. pro 2017, 10:35

Mám na CZ 75 TS 9Luger pružinu 9lb + buffer a vyhovuje mi to.



OndraGT
Příspěvky: 25

Příspěvek#13 » stř 20. pro 2017, 13:18

pavelg: diky za vysvetleni



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#14 » stř 20. pro 2017, 14:43

pavelg píše:Myslím, že by takový buffer hodil především na kosu. Tam ten závěr bouchá do rámu poměrně brutálně a to si myslím, že je i hlavní příčinu rozbíjení málo robustní optiky na sa58. Jenže tam jsou ty pružiny a málo místa.

Nadbytek místa tam není, ale jde to. Já jsem si buffer do kosy kdysi vyrobil sám z kusu tvrdé gumy.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#15 » stř 20. pro 2017, 14:45

Pavelg zmínil jako negativum že je to zásah do konstrukce. Tady je třeba zmínit že někteří výrobci s používáním bufferu počítají, nebo dokonce zbraně prodávají už s bufferem. Shadow Orange se dodává už s bufferem, Shadow 2 taky, já mám CZ 75 TS Orange a tam je taky už v základním balení+ několik náhradních. Buffer není nic drahého a jestli někdo kdo s ním nemá zkušenosti o něm přemýšlí, není nic snazšího než koupit, vyzkoušet a posoudit zda vyhovuje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů