Buffer



veleba4
Příspěvky: 40

Příspěvek#16 » stř 20. pro 2017, 17:30

Kdysi jsem byl u p. Zendla a rikal mu, ze v Shadowoovi pouzivam buffer. Rekl at ho vyhodim, ze je to pouze placebo. Zkracuje chod zaveru dozadu. Vratna Pruzina se pri uplnem zajeti zaveru dozadu chova sama jako buffer a zkraceni zajezdu zaveru dozadu o sirku bufferu zvysuje riziko nepodani naboje nebo nezachyceni zachytu zaveru...ani sportovni strelci buffery nepouzivaji



OndraGT
Příspěvky: 25

Příspěvek#17 » stř 20. pro 2017, 17:59

Proc se nepouziva pruzina s progresivnim vinutim? :)

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#18 » stř 20. pro 2017, 18:06

Že by výrobní cena pružiny?



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#19 » čtv 21. pro 2017, 10:40

Ondra: Já si taky myslím, že by to z výroby mohla řešit pružina s nelineární charakteristikou, nebo nějaká druhá, tvrdší, navlečená přes tu standardní, která by dobrzdila ten poslední centimetr. Ale zase je pravděpodobné, že tak chytří jsou konstruktéři taky a něco tomu třeba brání. Ono taky kdyby se energie jen akumulovala a neztratila v ruce, tak by se závěr rozběhl zpět o to rychleji a bouchal by o to víc v přední poloze, což by taky mohlo vadit - nevím.
Tak to asi dělají standardně tak, že pružinu navrhnou na spolehlivé podání a výhoz s ohledem na hmotnost a rychlost závěru a co je navíc, se nechá ubrzdit přes ruce střelce a klepnutí kovu na kov. Jak se tady psalo, někteří mají rezervu v chodu, aby tam buffer mohl být, někde je ten buffer přímo žádoucí kvůli životnosti.... prostě co kus to jiné poměry. Já si myslím, že ty jednoduché buffery se z výroby nedávají proto, že je to spotřebák, a kdo by si koupil pistoli, kde musí furt měnit nějaký plast? Pistole jsou pořád ještě poctivé mechanické výrobky, kde se kurvítka neodpouštějí - toho si važme, v mnoha oblastech tomu tak už dlouho není. A udělat nějaký mechanický zákluz s patřičnou životností - to je dost riziko a cenově úplně jinde.
Takže bych to viděl tak, že ve standardu to nemá u běžné produkce nikdo, ale kdo si chce poladit a potunit, ten si to udělat může a je na něm, aby si vyladil pružinu, laboraci, střelu, hmotnost závěru a buffer pro své ruce a účely střelby.



schurl45
Příspěvky: 15

Příspěvek#20 » čtv 21. pro 2017, 13:25

ppindian píše:A má smysl na CZ SP01 Shadow?

smysl jak psal kolega o neco vis je asi dost o individualnim pocitu, mam 2mm a zda se me ze ma "mekci" chod, manzelka ma 1mm a necitim zadny velky rozdil, problemy jsem doposud nemel zadne



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#21 » čtv 21. pro 2017, 13:39

OndraGT píše:Proc se nepouziva pruzina s progresivnim vinutim? :)


používá se, ale odpověď už zazněla - cena

já sám používám ve Shadow1 systém DPM, a musím říct že je to mnohem příjemnější...jediný co je problém je samotný natahování zbraně, kdo to nezná toho ten progresivní nárůst odporu docela vyděsí a mnohdy to nenatáhne správně (nedotáhne až na konec a nastane některá ze závad).

https://dpmsystems.com/cz-75-sp-01shado ... orange-9mm

Uživatelský avatar
arbo73
Příspěvky: 15

Příspěvek#22 » sob 3. úno 2018, 16:55

ravo001 píše:
OndraGT píše:Proc se nepouziva pruzina s progresivnim vinutim? :)


používá se, ale odpověď už zazněla - cena

já sám používám ve Shadow1 systém DPM, a musím říct že je to mnohem příjemnější...jediný co je problém je samotný natahování zbraně, kdo to nezná toho ten progresivní nárůst odporu docela vyděsí a mnohdy to nenatáhne správně (nedotáhne až na konec a nastane některá ze závad).

https://dpmsystems.com/cz-75-sp-01shado ... orange-9mm


Systém DPM používám taky u CZ P-10. Sice dražší záležitost, ale rozdíl tam opravdu je! Používám z těch 3 pružin tu nejslabší.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů