GP K100

Glock a spol.


Ivan1
Příspěvky: 11

Příspěvek#736 » sob 2. pro 2017, 23:04




Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#737 » čtv 7. pro 2017, 07:05

Ten Schletek vypadá slušně :) furt jsem si myslel, že mažu moc, ale když vidím jak to tam leje, tak už mě tento názor opustil :D



PosmrkanyKapesnik
Příspěvky: 74

Příspěvek#738 » pát 8. pro 2017, 15:03

Tak ten borec, se tam s tim vubec ne*ere. Tohle video bych jako za priklad mazani vubec nedoporucoval, ne jen ze vystrikas nekolik drahych spreju behem nekolika cisteni, ale je to extremne prehnane plitvani a zamazani uplne vseho kolem sebe !

Staci striknout na vaticku nebo kousek hadriku a tim to cistit. Spotreba proti nemu, mnoho nasobna uspora a nebudu jako prase a pistole taky ne.



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#739 » pát 8. pro 2017, 15:08

Borec dělá reklamu na mazání, tak to řádně prolejva, aby byl odbyt.
[GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Odesláno z mého MHA-L29 pomocí Tapatalk



redear
Příspěvky: 15

Příspěvek#740 » sob 13. led 2018, 16:52

Ivan1 píše:ventovr6: podívej se na https://www.youtube.com/watch?v=17BlXqUBOCE a dále třeba také na: https://www.youtube.com/watch?v=PX6DhHJStuY
no tak to nevím.. Výsledek mastnej hadr a vyplacana láhev čistidla nebo mazadla... Se mi nezdá. Čistim ballistolem a konzervuju Guncerem dle doporučení z quins, a na konzervaci celé zbraně padnou 3-4 kapky max...



bumbac1885
Příspěvky: 2

Příspěvek#741 » stř 28. bře 2018, 08:03

Ahoj všem. Potřebuji poradit. Mám K100 s nasazeným laserem jaké pouzdro je vhodné? Dík za každou radu.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#742 » stř 28. bře 2018, 15:18

Zakázkovej kydex?



bumbac1885
Příspěvky: 2

Příspěvek#743 » stř 28. bře 2018, 15:22

Jj vidíš to mě nenapadlo. Kuju



Ivan1
Příspěvky: 11

Příspěvek#744 » pon 2. dub 2018, 18:08

Ještě k čištění a mazání pistolí - nezaujímám stanovisko, jen prezentuji odlišné přístupy (včetně Jerryho Miculka):
https://www.youtube.com/watch?v=aJnoX5194bI
https://www.youtube.com/watch?v=RXgZ5FZ_h4c
https://www.youtube.com/watch?v=hDXyJSMujFQ



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#745 » pon 2. dub 2018, 19:28

To první docela dobře, ale zbytek je spíš návod jak se to nemá dělat. Řekněme, že kombinace těchto tří, by vedla k ideálu.



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#746 » ned 8. dub 2018, 13:16

Dneska zaokrouhleno.
Celkem za rok 2500 ran bez závady.
Gp K100 mk12



redear
Příspěvky: 15

Příspěvek#747 » stř 2. kvě 2018, 22:10

Já taky dneska zaokrouhleno. GP K100 Target - a budu asi jen chválit. Trochu delší shrnutí.
1 Rok, koupená nová, jako první zbraň pro nováčka. Za rok 6000 ran plusmínus (ano, začal jsem chodit a cvičit pravidelně). Střílím jak mířenku, tak dynamickou a obrannou střelbu (takže upadne zásobník do písku, zbraň občas na zemi (ale zase s ní neházím :), snažím se k ní chovat pěkně :)
začátky: pár zádržek, nebrala těžší přebíjenky (139gr), které fungovaly bez problémů jinde. Někdy po cca 1000 ranách jsem vyzkoušel znovu, ten samý zdroj, a bez problémů.
Přesnost: je rozhodně přesnější než moje volšový ruce. dá se s ní nastřílet soustřel 8-10 na 25m, když mám dobrou sérii (kterou většinou nemám :) - ale to je ve mně. Na střelbu mi přijde pohodlnější než ČZ, Glock a jiná běžná výbava - zpětný ráz se mi zdá menší; nejlepší jsou 124gr a 139gr střely.
Jediná zbraň, se kterou jsem nastřílel prokazatelně lepších výsledků při mířence, je HK P30L. Zajímavé je, že se mi ale blbě držela, tak nějak divně baňatá, proti GP K100 Target. Nelíbí se mi a navíc je o nějakých 8kKč dražší. Jinak za ten rok jsem zkusil leccos, Shadow2, TS01, nějaký Ruger, několik glocků, Walther, P10C, P9, P7, CZ75,85,100,...
Závady při střelbě - neznám. Absolutně bez problémů, kromě zmíněných těžkých přebíjenek u úplně nové zbraně. Nevím, jestli mám štěstí na kus, z tohoto fóra by to tak mohlo vypadat, ale jsem opravdu spokojen. Po zastřílení se mi na hlavni jen objevil vytlačený obrys kulisy závěru, ale nijak se nezhoršuje, prostě se udělal a zůstal.
Teď jsem s ní absolvoval Hardtask Dynamic Pistol 2, kdy vám zásobníky lítají do písku na zem, strkáte je zpátky, válíte sebe i zbraň už trochu po zemi, a nic. Bez závady (jeden doublefeed, který jsem si způsobil sám a za který jsem se pak pěkně vytrestal, nepočítám. prostě jsem se chtěl přesvědčit, že mám nabito a závěr jsem stáhnul moc dozadu. Pistole za to nemohla.)
Mazání: ano, mažu o něco víc než ostatní glockaři a CZťáci. ale nijak drasticky. Ballistol na rozpuštění a vyčištění, Guncer na konzervaci - tak, jak si myslím že by měl být nakonzervovaný každý pracovní kovový nástroj když se ukládá. neteče to na ní, ale není suchá. mažu povětšinou uchošťourem a nejlépe kapkou oleje na prstu. celkem tak 3-4 kapky Gunceru na celé mazání- konzervaci a rozetřít. Nic jiného (chemii, čištění atd.) nepoužívám.
Shrnuto podtrženo: kdo se mi zeptá, s klidným svědomím doporučím. Poměr cena/výkon/přesnost/trvanlivost/spolehlivost/cokoliv vychází velmi dobře. Jsou lepší zbraně? Bezpochyby. Poznám to já, moje ruce? Málo pravděpodobné. Jsou lepší zbraně za stejnou/podobnou cenu? Nevím o žádné. Spoušť na Target verzi je absolutně super, komu půjčím, ten chválí a je překvapen. Stavitelná mířidla (nastavená dobře, nesahal jsem do nich) se světlovodem, super, přesnost bez zbytečných vaklů hlavně a přitom spolehlivost i když není úplně ideální čistota (když je namazáno), bez problémů. Podle mne GP nějak obestírá nedůvěra a zatracování ze strany skalních ČZ a glock příznivců. Nejsem vyhraněn - jako druhou pro nošení jsem si koupil G43, je to jiná zbraň pro jiný účel a jsem rovněž spokojen.
(na závěr - čistím a mažu po každé návštěvě střelnice, ať vystřelím 50 nebo 500. Za jednu návštěvu bez čištění jsem vystřílel max 450ks. Takže nemůžu sloužit v tom, jak se K100 chová, když se nečistí, nestaráte se o ni. Ale o tom to není, vy se o ni starat budete, ne?



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#748 » stř 16. kvě 2018, 18:31

Ahoj všem s K100 :) Mám první verzi, 11 let starou a celé roky střílím jen s ní, včetně nějakých LOS soutěží a pod. Nastříleno má cca 23-25 000 Lugerů a posledních asi 5 let do ní cpu výhradně továrně přebíjené Limity (bouřlivá diskuze na téma této munice je zde v jiném vláknu). Bez jediného problému, jediného selhače. A mazání? Čistím po každém střílení celkem poctivě, ale mažu výhradně běžným automobilovým olejem, kterého mi tu kdysi trochu zbylo :lol: Lehce potřu, tenký film a nic víc. Toť zkušenost z letité praxe ;)

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#749 » čtv 17. kvě 2018, 07:46

Prcek: Cau, muzes sem hodit fotky tve pistole. Jak zvenku tak i zevnitr, diky :)



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#750 » pát 18. kvě 2018, 18:01

Tady jsou ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů