Sestřelený dron

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#1 » úte 16. led 2018, 14:20


Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#2 » úte 16. led 2018, 15:21

Z čeho se asi tak mohlo střílet? Nejspíš ne z brokovnice, to by asi dron na obrázku vypadal jinak.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#3 » úte 16. led 2018, 15:32

No neví se kdo a odkud, takže by nemohl být moc blízko. Ten dron není zas až tak velký. Pohotově ho střelit ve vzduchu, pohybující se na ne úplně známou vzdálenost se mi též nezdá. Stejně tak, že kdyby to byl někdo s pohotovou dlouhou zbraní se tam někde pohybující, nejspíše myslivec, že by byl takový magor, aby střílel po dronu jdoucím na přistání, což znamená tak dva tři metry od pilota. Takže možná bych spíš věřil tomu (i vzhledem na ne/poškození dronu), že třeba i myslivec někde poblíž vystřelil, majitel se lekl, jebl do páčky na vysílačce a flákl s tím o zem.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#4 » úte 16. led 2018, 17:22

Ten dron vypadá, že sebou normálně fláknul do země. Jelikož jsem už nějakou elektroniku rozstřeloval vším možným, i jemné broky a malorážka udělají svoje. Tady není žádné viditelné poškození střelou, je to čistě ulámané. Buď mu trefil centrální mozek, nebo by to musela být brokovnice.

Jak je "snadné" sestřelit tento typ dronu (nejspíš DJI phantom) k zemi a co to na něm zanechá, je vidět na tomto videu:
https://www.youtube.com/watch?v=-meaQjUV2jQ

(Jinak z hlediska právního jsem již uvažoval nad NO/KN proti dronu. A to jak ve vztahu k ochraně soukromí, tak ve vztahu k ochraně majetku. Mám za to, že by to bylo obhajitelné - ovšem nevím, zda přímo sestřel palnou zbraní, pokud by šel sundat např. jiným způsobem).



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#5 » úte 16. led 2018, 19:08

POchybuju, že by to bylo obhajitelné. Nelíbí-li se mi přítomnost dronu, přece nelze střílet ... přece dokumentuji a volám PČR.
Střílet na dron jen v případech, kdy bude osazen zbraní a bude hrozit útok :-)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#6 » úte 16. led 2018, 19:19

To ale nemuzes vedet, ze nehrozi, muze byt plny trhaviny ;-)



Tom1
Příspěvky: 69

Příspěvek#7 » úte 16. led 2018, 22:27

... a nikomu z vás nepřišlo divné, že o zbraních se píše téměř každý týden?
Minulý týden si nějaký magor vynucoval parkování... Týden předtím taky něco, dnes sestřelený dron. Co zítra?
Kdo byl u toho? Kdo to viděl? Kdo ho zná????
Novináři dnes nepíšou zprávy. Oni píšou senzace.
Vidim to jako kampaň. Pomalu každý týden takovouto senzaci a v létě jsme beze zbraní.

Takto to vidím já... Soryjako... :-(((
Tak hlavně přemýšlejte než tady začnete nafukovat tuto bublinu...



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#8 » úte 16. led 2018, 22:35

Kampaň probíhá, to víme, už to jede přes půl roku. Takže nás nemusíš podceňovat v důvtipu.
Co nám zde tedy navrhuješ Tome? Ignorovat všechny ty články, když jedno z mála míst, kde si o jejich obsahu rozumně povykládat, je právě tady?



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#9 » stř 17. led 2018, 11:26

Vzhledem k tomu jak je dron jemný, tak to mohla být silná vzduchovka (16J), po zásahu nad tím pilot ztratil kontrolu a havaroval.
Ke kampani: Ano, tohle je jedno z míst, kde se o tom dá rozumně mluvit. Snad to tak dlouho zůstane a neobjeví se tu blázni s extrémními názory. Diskuse pod články o zbraních v médiích jsou plné těchto dárečků.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#10 » stř 17. led 2018, 12:00

Vzduchovka možná je, ale to "ozval se výstřel" v článku mi k ní zas 2x nesedí... Pravda, že "výstřel" je pro čtenost lepší než "výstřel ze vzduchovky"...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#11 » stř 17. led 2018, 12:32

Především se nedá vycházet jen z informací v článku a protože jiné nemáme, tak nic nevyřešíme.

Věřím tomu, že pokud dron stál, tak jde sundat i zbraní typu flobertka, vzduchovka, airsoftka a podobné. Nemyslím, že by někdo střílel takhle brokovnicí nebo jinou opravdickou střelnou zbraní se smrtícím účinkem.

A mohou to být i "dobré sousedské vztahy" ....



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#12 » stř 17. led 2018, 13:04

Pak to taky může bejt verze, že s tím jen kravil a říznul s tím o zem sám.

Pak příjde domů a aby nebyl za vola, tak hned za manželkou "hele mámo tomu neuvěříš, tak si opatrně lítám a najednou rána a dron šel k zemi"
"No jo táto, ale to by jsi měl volat policajty .... "
A už se to rozjíždí.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#13 » stř 17. led 2018, 13:53

Tady je jedno foto navíc... Vidí někdo poškození kulkou? :think:

https://www.novinky.cz/krimi/460646-ve- ... -dron.html

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#14 » stř 17. led 2018, 14:13

Na té spodní fotce, ta dírka vedle displeje, nemohl by to být šikmý vstřel ?



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#15 » stř 17. led 2018, 16:26

pista1:
Jj, je to celý podivný.
mmch. může se s těmi werky létat min. 50 m od budov a tenhle je rozmlácený na střeše. Aby chlapec sám ještě nevyfasoval flastr ..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů