CZ 97 Velky Problem....



veleba4
Příspěvky: 40

Příspěvek#1 » ned 21. led 2018, 19:02

Cim to je???? Pistole vystreli a zustane takhle viset zaver v poslednich cca 4mm. Aby dovrela musi se celkem silneji zatlacit na zaver zezadu, aby dovrela ......Naboje v jsou origo SB,komora cista... Mate s tim nekdo zkusenost???
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#2 » ned 21. led 2018, 19:21

Kolik má najeto? Jestli je nová (jak se mi jeví), tak to může dělat zásobník, který příliš tlačí na závěr. Řešením je nechat je napáskované odstát.

Druhou možností je vratná pružina, resp. tyčka vratné pružiny, nebo těsná komora. Zkusil jsi vyndat hlaveň a vložit náboj do komory? Musí to jít lehce až na doraz.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#3 » ned 21. led 2018, 19:50

Dělá to i když jen přetáhneš závěr? A při jak plném zásobníku nebo vždy? Podivej se jak vypadá vratná pružina a jak sedí na tyčce.
Zkus taky natáhnout závěr a pomalu pouštět dopředu, jestli náboj nejde špatně do komory, případně jestli nevadí drápek vytahovače.



veleba4
Příspěvky: 40

Příspěvek#4 » ned 21. led 2018, 21:00

Je nova, pujde na reklamaci. Ale pokud bych to odhalil sam, tim lepe. Pistole drzi zasekla i po vyjmuti zasobniku, nema na to vliv. Komora je v poho, vsechny naboje sednou az na doraz. Zbran je v podstate zamcena a drapek vytahovace za rantlikem nabojnice. Chybi jen cca 2-3 mm pohyb nahoru. Dela to pouze pri strelbe s nabojem natazenym z komory. Bez naboju chodi na 100℅.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#5 » ned 21. led 2018, 22:48

No prostě to nemá dostatek energie na správné zamčení (pružina, tyčka), nebo něco působí takový odpor, že to zpomaluje závěr.
Nevím, co si představit pod "nábojem nataženým z komory", snad ze zásobníku, ale co když náboje vyházíš ručně? Závěr rychle až dozadu, aby to vyhodilo náboj a ihned pustit, nebrzdit ani nepomáhat rukou... tím se vyloučí chybné (slabé) držení při střelbě.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » pon 22. led 2018, 07:38

Mně to dělaly u nové pistole s příliš těsnou komorou některé náboje, většinou špatně zkalibrované při přebíjení a nebo od limitu. Mám tady ještě 200 nábojů od limitu které tohle dělaly v nové 1911, v ojeté 97 fungují.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#7 » pon 22. led 2018, 10:10

Já vím, že to dělala nějaká série glocků i pistole alfa, rešením bylo rozšíření komory v rámci reklamace. Ale zrovna s SB střelivem problém nebýval.



veleba4
Příspěvky: 40

Příspěvek#8 » pon 22. led 2018, 11:10

Trapil jsem ses tim asi cca 1,5 mesice.Bylo to i na reklamaci v CZUB.Udelali nejake upravy a zavada se stejne opakovala.Nakonec jsem dneska zjistil, ze byl povoleny cervik, co drzi desticku dorazu hlavne s tim vystraznikem. Muselo se do toho vylozene zastlacit sroubovakem a pak se to pohlo smerem dopredu a bloklo to hlaven. Dneska vystrileno 150 ks bez zavady, tak to snad vydrzi. Diky za ochotu a pomoc.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Embory a 14 hostů