Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


stampy
Příspěvky: 13

Příspěvek#1726 » pát 2. úno 2018, 09:13

Zdravím, udělal jsem si ZP a uvažuji o koupi Shadow 2. Je vhodná pro začátečníky? Díky



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1727 » pát 2. úno 2018, 09:31

Nazdar. Neni vhodna. Je draha na to, ze nevis,proc ji chces a jestli ji vyuzijes. Kup co nejlevnejsi zbran a strilej. Treba Grand Power je za dobre penize nebo starsi Glock.



stampy
Příspěvky: 13

Příspěvek#1728 » pát 2. úno 2018, 09:43

No při přípravě na ZP jsem střílel z Shadow 1 a při zkouškách z Shadow 2 a asi jsem se do ní zamiloval :). Měl jsem možnost střílet i z P 10 a ta mi vůbec nevyhovovala. Líbí se mi velká a těžší pistole. S Glockem nemám žádnou zkušenost.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#1729 » pát 2. úno 2018, 09:54

Stampy: No a na co tu pistoli chceš? Z těžší pistole se líp střílí - bývá klidnější, ale nosit na opasku bych jí zrovna moc nechtěl...

Musíš si zvážit na co bude i jaké máš tělesné proporce, možnosti stylu oblékání...



stampy
Příspěvky: 13

Příspěvek#1730 » pát 2. úno 2018, 10:03

Moc ji nosit nebudu a když tak je mi asi jedno jestli váží 900g nebo 1300g. Právě z té P 10 se mi moc dobře nestřílelo jak je lehká, terč jsem trefil, ale v černým vše nebylo. Vím, že cena je vyšší, ale pokud to za to stojí, nemám problém si připlatit. Ot. je, zda by mi stačil Shadow 1, ale ta 2 je lákavá :)



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#1731 » pát 2. úno 2018, 10:17

kup si co chceš a na co máš finance
pokud tě střílení chytne stejně nezůstaneš u jedný zbraně
co vlastě potřebuješ (všechno) a co ti vyhovuje na to přídeš časem



Deckard
Příspěvky: 20

Příspěvek#1732 » pát 2. úno 2018, 10:33

Zdravim,

Neda mi to, protoze jsem udelal presne to same ;)
Na priprave a zkouskach Shadow 1. Po ziskani ZP jsem ho proste “musel” mit. A ejhle, bylo to jako koupit si mustanga ale na nakupy a na chalupu jezdit oktavkou.
Takze po dvou letech sel Shadow s lehkou slzou v oku pryc a nahradily ho jine zbrane.

Pokud te finance netrapi a mas dostatecny trezor proc ne, ale vsadim se ze to nebude tva posledni zbran, tak proc hned special ;)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#1733 » pát 2. úno 2018, 10:41

Shadowy jsou pistole určené pro sport a rekreační střelbu. Ne nošení, ne služební pro vojáky a polyse, ne pro zásahové jednotky. Tomu odpovídá rozměry hmotnost, lehká krátká spoušť a méně automatickych pojistek pravděpodobně .

Pokud se ti to prostě líbí, tak si to kup ale ve výše vyjmenovaných činnostech se budeš trochu trápit. Půjde to, ale trápit než s jinou pistolí určenou na daný účel. Toť vše.

Účely jsou tri:
- Malá a nejlíp placata a lehká na časté nošení. Nejlíp se nosí.
- Střední, též nazývána služební, protože jako pro polýše a vojáky, kompromis. Různé velikosti mírně nad a pod (to jsou ty compact, sub kompakt, full size, standard atd)
- velká a těžká pro sport a rekreační střelbu. Je nejpřesnější, špatně se nosí.



stampy
Příspěvky: 13

Příspěvek#1734 » pát 2. úno 2018, 10:55

Deckard píše:Zdravim,

Neda mi to, protoze jsem udelal presne to same ;)
Na priprave a zkouskach Shadow 1. Po ziskani ZP jsem ho proste “musel” mit. A ejhle, bylo to jako koupit si mustanga ale na nakupy a na chalupu jezdit oktavkou.
Takze po dvou letech sel Shadow s lehkou slzou v oku pryc a nahradily ho jine zbrane.

Pokud te finance netrapi a mas dostatecny trezor proc ne, ale vsadim se ze to nebude tva posledni zbran, tak proc hned special ;)




Díky za názor, nerozumím srovnání :-). Jako že jsi s ní střílel jen občas a většinou jsi chodil s jinou? nebo tě trápily peníze, které jsi za ní dal, protože nebyla využitá?



stampy
Příspěvky: 13

Příspěvek#1735 » pát 2. úno 2018, 10:57

audis píše:Shadowy jsou pistole určené pro sport a rekreační střelbu. Ne nošení, ne služební pro vojáky a polyse, ne pro zásahové jednotky. Tomu odpovídá rozměry hmotnost, lehká krátká spoušť a méně automatickych pojistek pravděpodobně .

Pokud se ti to prostě líbí, tak si to kup ale ve výše vyjmenovaných činnostech se budeš trochu trápit. Půjde to, ale trápit než s jinou pistolí určenou na daný účel. Toť vše.

Účely jsou tri:
- Malá a nejlíp placata a lehká na časté nošení. Nejlíp se nosí.
- Střední, též nazývána služební, protože jako pro polýše a vojáky, kompromis. Různé velikosti mírně nad a pod (to jsou ty compact, sub kompakt, full size, standard atd)
- velká a těžká pro sport a rekreační střelbu. Je nejpřesnější, špatně se nosí.



Pro mě asi třetí možnost, s tím, že občasné nošení. Díky moc



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1736 » pát 2. úno 2018, 11:19

stampy: Pak je ještě alternativa SP-01 Tactical. Jednu v rodině máme, horší nástřel než se shadow jsem s ní neměl. Má to i blokaci a tritiová mířidla a dá se to nosit. (poměr využití tak 90 % střelnice a občas do ledvinky.
Jinak souhlasím s ostaníma nebude to Tvá poslední. Časem se možná přidá malorážka na terčovou relaxaci, určitě něco malého na skryté nošení... a třeba začneš sbírat kousky použitlené ale spíš historické, protože se ti technicky líbí. (já se vydal zatím touto retro cestou)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#1737 » pát 2. úno 2018, 11:33

Jako že jsi s ní střílel jen občas a většinou jsi chodil s jinou?

To by se ženám asi nelíbilo.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1738 » pát 2. úno 2018, 11:52

Po dvou stříleních mi to přijde brzo se takhle pevně rozhodnout. Kdybych mohl poradit sám sobě v začátku, tak bych si koupil Glocka 17 nebo 19 (ideálně z druhé ruky), půl roku s ním chodil střílet a mezitím si ujasnil, co mi vyhovuje a co mi vadí - a pak bych šel kupovat svojí vysněnou voňavku (a případně glocka prodal).

Stejně to nakonec dopadlo tak, že jsem prodal tu, kterou jsem koupil jako první s tím že bdue univerzální, místo ní koupil 1911 a teď sháním něco malého placatého s pojistkou nebo decockerem na nošení (bez pojistky se prostě necítím komfortně. Racionální to samozřejmě není, ale proč bych se měl přemáhat, je to moje věc, že ano :) )

PS: Nejsem fanda GLocků, nijak zvlášť mě neoslovily. Ale pro začátečníka jsou to dobré zbraně, proto bych ho doporučil sám sobě, i když vím, že bych si ho nenechal.



Deckard
Příspěvky: 20

Příspěvek#1739 » pát 2. úno 2018, 11:53

stampy píše:
Deckard píše:Zdravim,

Neda mi to, protoze jsem udelal presne to same ;)
Na priprave a zkouskach Shadow 1. Po ziskani ZP jsem ho proste “musel” mit. A ejhle, bylo to jako koupit si mustanga ale na nakupy a na chalupu jezdit oktavkou.
Takze po dvou letech sel Shadow s lehkou slzou v oku pryc a nahradily ho jine zbrane.

Pokud te finance netrapi a mas dostatecny trezor proc ne, ale vsadim se ze to nebude tva posledni zbran, tak proc hned special ;)


Díky za názor, nerozumím srovnání :-). Jako že jsi s ní střílel jen občas a většinou jsi chodil s jinou? nebo tě trápily peníze, které jsi za ní dal, protože nebyla využitá?


No reknu to takhle, na noseni Shadow pro mne opravdu neni idealni, alespon ne s moji ostavou. Leda tak v zime :)
PO ziskani ZP a par mesicich tercove strelby me zacala vic bavit obrana strelba, ruzne kurzy, LOS.
A co asi rekne vetsina, trenuj s tim, co eventuelne nosis. Coz Shadow nebyl. takze kdyz jsem se po dvou letech podival do zaznamu kolik jsem toho s jakou zbrani vystrilel, Shadow byl na poslednim miste.
A proc jsem ho prodal, no nebyl jsem k tomu tlacen uplne financne, ale zkratka jsem dosel k tomu, ze se mi doma valet nemusi a budu mit misto na jinou (ted hovorim o zbrani :)

Takze za me jen rada, pokud zacinas a Shadowa chces jako prvni zbran, udelej si radost, ten pocit za to stoji. Ale kup si soucasne trezor alespon na 10 kousku.



Deckard
Příspěvky: 20

Příspěvek#1740 » pát 2. úno 2018, 11:57

jhora píše:Po dvou stříleních mi to přijde brzo se takhle pevně rozhodnout. Kdybych mohl poradit sám sobě v začátku, tak bych si koupil Glocka 17 nebo 19 (ideálně z druhé ruky), půl roku s ním chodil střílet a mezitím si ujasnil, co mi vyhovuje a co mi vadí - a pak bych šel kupovat svojí vysněnou voňavku (a případně glocka prodal).

Stejně to nakonec dopadlo tak, že jsem prodal tu, kterou jsem koupil jako první s tím že bdue univerzální, místo ní koupil 1911 a teď sháním něco malého placatého s pojistkou nebo decockerem na nošení (bez pojistky se prostě necítím komfortně. Racionální to samozřejmě není, ale proč bych se měl přemáhat, je to moje věc, že ano :) )

PS: Nejsem fanda GLocků, nijak zvlášť mě neoslovily. Ale pro začátečníka jsou to dobré zbraně, proto bych ho doporučil sám sobě, i když vím, že bych si ho nenechal.


Presne, pod to bych se podepsal.
A vsichni to tu psali uz x-krat a ja stejne jsem jeste s mokrym ZP sel a nesl si domu Shadowa :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Piggy a 13 hostů