STI Edge tuning

Původní i klony
Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#1 » sob 3. úno 2018, 10:47

Zdravím všechny příznivce STI.
Věřím, že celá řada z vás vlastní, střílí a sportuje s Edgem, a jistě se už někteří, zvlášť sportovci, pustili do ladění zbraně.
Vlastním Edge v 9mm asi půl roku a s většinou klasických neduhů jsem se zatím nepotkal. Vystřeleno mám cca 5-6 tisíc, zásobníky jedou bez problémů, stejně jako Recoil master a Aftec také zatím nebyl potřeba.
Rád bych ale vymenil spoušťový set za nějaký jiný a kvalitní. Nejde mi ani tak o váhu na spoušti (kilo je zcela dostačující) , jako o průběh samotného chodu. Originál spoušťák nejde zcela hladce a krok spoušťe mi přijde poněkud dlouhý. Preferoval bych radši bodovku.
Chtěl jsem Vás, zkušenější kolegy požádat, o doporučení spoušťového setu, který by byl vhodný a nevyžadoval složité dopasování. Pokud takový není, bude se holt dopasovávat.
Set by měl obsahovat sear, disconector, kladivo, bicí pružinu a třípacku (není podminkou).
Mohli by jste mi prosím doporučit vhodný set a hodit sem odkaz? Skvělé by bylo kdyby jste vzali v potaz i potřebu doručení do ČR. Mockrát díky. :thumbup:



BORN_TO_GRILL
Příspěvky: 43

Příspěvek#2 » ned 4. úno 2018, 12:42

Mam set od cylinder&slide - Ultra light speed II kit. Z pohledu charakteristiky spouste a kvality tomu neni, co vytknout. Napasovaval mi to teda puskar.

Udavaji, jako drop-in. Coz muze byt, ale nemusi...

Lze koupit na Brownells:
https://www.brownells.cz/1911-TRIGGER-P ... -206000039

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#3 » pon 5. úno 2018, 12:47

Díky za radu. Na podobný set jsem koukal, ale přiznávám, že z rozdílů mezi nimy nejsem moc moudrý. Každopádně díky za reakci. Budu ještě chvíli bádat, než se rozhodnu.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#4 » pon 5. úno 2018, 15:07

nastav si dorazy, bodovky jsou všechny stejný
spouštáky jsou snad drop-in všechny (teda zatím jsem žádnou mrchu co by se musela někde obrat nepotkal) což neplatí o pojistkách
pravděpodobně Ti drhne někde rámeček (ozuby po cca 5k musí být zajetý), vysyp origo spoušť a zkus to

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#5 » pon 5. úno 2018, 15:09

pokud chceš mermomocí utrácet tak SVI set
nebo
sear + disconnector od extreme a k tomu Koeniga

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#6 » pon 5. úno 2018, 20:19

Na ten rámeček zkusím mrknout. Když tu spoušť namáčknu, pak to přeruším a namačkávám znovu, tak je ten chod už bodovej a je to OK. Pokud bych to rozchodil, bylo by to fajn. Hliníkovej grip by se mi taky moc libil. ;)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#7 » úte 6. úno 2018, 10:55

a co si od něj slibuješ, krom toho že bude v zimě studit ?

pokud spoušť namáčkneš a zůstane namáčknutá - nevrací se Ti rámeček (jinak bys namačkával znova)
a nemáš nastavený přední dorazy (jinak bys neměl co namačkávat)

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#8 » úte 6. úno 2018, 13:11

Máš pravdu, ten doraz pořeším a uvidíme. Taky mrknu jak vypadá disconector a případně jemně přeleštím styčné plochy (předpokládám, že to nebude potřeba).
Rámeček spíš nedrhne. To jemný namáčknutí, co tam na podruhé není, je spíš někde na styčných plochách. Rámeček jde dobře.
Jinak, pistole je v továrním stavu a ještě jsem ji neměl rozhozenou. Čekal jsem až se to všechno ochodí.
To jsem měl možná říct na začátku, že jsem se v tom ještě nevrtal ;) .
Hliníkovým gripem sleduju zvýšit krásu a nádheru svého miláčka :D .
Praktičnost v tom nehledej. Je klidně možné, že ti dám po jedné, či dvou sezónách zapravdu. Však jsem ho ještě nekoupil, ale... :lol:



BORN_TO_GRILL
Příspěvky: 43

Příspěvek#9 » úte 6. úno 2018, 17:39

Asi bych spis zainvestoval do neceho jineho, nez do toho gripu. Vytahovac, vratne ustroji, zasobniky,... ale co clovek, to nazor :-)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#10 » stř 7. úno 2018, 13:38

vysvětli mi prosím tak abych to jako úplný blbec pochopil
jak víš, že rámeček nedrhne, když jsi to ještě neměl rozebraný ???
nastřílel jsi cca 5-6k , tos to ještě nečistil ?
od leštění disconnectoru si slibuješ co když to na žádný drhnutí spouště nemá vliv ?

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#11 » stř 7. úno 2018, 17:35

Jsem rád, že mi tady jsi ochotný poradit a z jiných diskusí vím, že se v systému 1911 vyznáš. Ocenil bych ale, kdyby si měl se mnou trochu trpělivosti, páč s 1911 začínám a nebyl hned tak konfrontační. Diky.

Rámeček spíš nehrne proto, že když spouští pohybuju, jezdí zcela hladce. Nevylučuju ale, že v zadní úvrati to může být jinak. Vše zkontroluju o víkendu.

Pistoli dle potřeby samozřejmě čistím, mažu a zatím jsem neměl pocit, že je nutná celková rozborka. Pokud mi ale odporučíš interval, rád si nechám poradit.

Když tu spoušť zmáčknu, tak nedrhne, mám pocit, jakoby se ve spoušťáku, těsně před pádem kladiva, něco o pár stovek pohnulo a zůstalo to posunuté. Pri dalším stisku to pak spadne hned.

Prodejce mi říkal, že má disconector s takovou jakoby kuličkou, která má tenhle efekt nějak vymezit. Proto jsem leštění spíš vylučoval Toť vse.
Diky a slunce v duši :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#12 » čtv 8. úno 2018, 08:01

Prasor píše: Ocenil bych ale, kdyby si měl se mnou trochu trpělivosti, páč s 1911 začínám a nebyl hned tak konfrontační. Diky.
.....

nemám času na rozdávání tudíž ani na přehrabování litaniemi, ocenil bych méně omáčky a víc věcných informací,
nakonec asi jako všichni, pro který toto vlákno má mít do budoucna informační hodnotu

toto je disconnector 1911 od STI
kvízová otázka dne: najdi kuličku
https://cdn3.volusion.com/yzqpn.kmlcf/v/vspfiles/photos/STI-DISC-SS-2.jpg
tady najdeš animaci chodu spoušťáku
https://www.youtube.com/watch?v=uL_aSDg9Tco



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#13 » ned 25. úno 2018, 20:38

Co máte za pouzdro? Ideálně něco vhodného pro LOS a aby to moc neodíralo povrchovku (zbraně točím a snažím se je mít v maximálním stavu z důvodu případného budoucího prodeje) a v nouzi šel Edge nosit . Předem díky za radu, kromě kůže od KM Sadlery mě toho moc nenapadá...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#14 » pon 26. úno 2018, 08:58


Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#15 » pon 26. úno 2018, 13:28

to poslední, co někoho (kdo je při smyslech) při koupi jetýho Edge trápí, je ošoupaná povrchovka od holsteru

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti