doba vydani ZP?



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#1 » ned 18. dub 2010, 15:02

zdravim, delal sem B zbrojak + nakupku a zazadal sem si uz o vydani..a zazadal sem 17. Brezna a uz to maj vic jak mesic .. 9.4 mi volali ze na zdravotni zpusobilce mam datum platnosti na rok at mi doktor da "dle zakona" nebo to nevyplnuje ze to musi bejt 5 let..tak sem jim bezel dat novy potvrzeni... nevite jak dlouho to bude trvat? nebo aspon jak to trvalo vam osobne..vim ze to maj do mesice nejak no ale zajimaji me osobni zkusenosti? uz to maj skoro vic jak mesic. Diky.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 18. dub 2010, 15:04

je to inspektorát od inspektorátu jiné :(. Ale co jsem zde vyčetl tak to stíhají max do 60 dnů (to už je extrém)



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#3 » ned 18. dub 2010, 15:10

ja kdyz tam byl zazadat.. prej do mesice nejak tak asi.. cca za mesic .. tak nevim no.. to vite uz mam domluenou zbran sportovni.. a nechce se mi cekat furt...

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 18. dub 2010, 15:24

jo tomu rozumím, ale jedině jak se to dá ověřit jak to bude doopravdy trvat je zavolat na PČR. Tady si o tom můžeme myslet co chceme, ale to je bohužel asi tak všechno.



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#5 » ned 18. dub 2010, 16:16

no kdyz sem si byl pro papiry pro prevod zbrane abych to mel uz pripraveny tak sem se rovnou zeptal.. a prej "Já nevím, čekejte maila" .. oni mi prej daj vedet mailem.. tam dela takova birokratka no...



ben477
Příspěvky: 4

Příspěvek#6 » pon 26. dub 2010, 09:16

Já jsem dělal zkoušky 28.3.2010 a ještě je též nemám.Byl jsem tam už dvakrát a naposledy mi řekli že na vyřízení mají dva měsíce.Nevím co ta tom muže trvat tak dlouho, hold státní zaměstnanci :oops:

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#7 » pon 26. dub 2010, 13:48

Jednak si zjistuji, jestli nemas zaznam v tr. rejstriku, a u novych prukazu take zaznamy mestske policie a prestupkove komise MU, jestli nejsi znamy ozrala, vytrznik, apod. Ze by se to melo stihnout rychleji, je pravda, ale pokud si na vsech techto pracovistich daji nacas, ...

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#8 » pon 26. dub 2010, 18:21

ben477: PČR za průtahy nemůže vždycky. Na oddělení, kde vydávali ZP mě, mi řekli, že nejdéle trvá lustrace od báňského úřadu - ten jí prý obvykle posílá až v poslední den zákonné lhůty.



LudoGS
Příspěvky: 26

Příspěvek#9 » úte 1. čer 2010, 07:36

Já byl včera zažádat o nový ZP a paní mi sdělila, že si mám přijít za měsíc pro ZP, ale byla ochotná a hned s tím ZP jsem měl vyplnit nákupní povolení, abych mohl mít tu kouzelnou větičku na zadní straně ZP o nošení zbraně kat. B ;)

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#10 » stř 15. čer 2011, 17:00

Nenašel jsem pochvalné téma na téma >na PČR vše OK<, tak píšu sem.
ZOZ jsem udělal 31.5. 2011. Minulé pondělí 6.6. 2011, jsem podal žádost o ZP spolu s žádostí o nákup zbraně kat. "B". Dnes 15.6. 2011, mi zavolal Pan policista, že si mohu přijít, že mám vše vyřízeno. Veškerá komunikace v přátelském a nestresujícím duchu, při podání jsem nechal fotky doma, nevadilo, Pan policista mi řekl, že to zataví až jak si přijdu.
Takže Ostrava Maximální spokojenost, tedy v tomto případě zcela jistě.

Uživatelský avatar
maribor
Příspěvky: 35

Příspěvek#11 » stř 15. čer 2011, 18:48

Taky jsem čekal měsíc,a pak jsem to dostal i s NP. Může to však trvat i mnohem déle,nenašel jsem nikde v zákonech,jakou mají lhůtu :?: Jak píšete,čeká se na úřady,zjišťování přestupků,výpisy z TR...apod....

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 15. čer 2011, 20:25

Termín je někde v zákoně o státní správě. Mají na to měsíc, v případě potřeby se může lhůta prodloužit na 2 měsíce (to už úředník musí zdůvodnit nadřízenému). Ovšem arogantní státní úředník si z termínů nic nedělá.
Výmluva na pomalou lustraci v dnešní době internetu je k smíchu. Chápal bych to před 30 lety v dobách kartoték.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » stř 15. čer 2011, 20:34

Jenže já se obávám, že právě registr přestupků bude někde na obcích ještě papírově (aspoň ty starší).

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#14 » stř 15. čer 2011, 21:31

Souhlasím, že to je o registrech přestupků. Jak jsem pochopil tak hodně záleží na obci=místo bydliště, jak rychle bude reagovat, jelikož PČR si zjistí výpis z TR on-line. No a každá radnice je jiná...

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#15 » čtv 16. čer 2011, 06:17

Ještě jsem opomenul dodat, že opětovně tam prodávají kolky, prý zatím provizorně a u stolečku hned za vrátnicí, ale jsou tam, v mém případě když jsem "naběhl" pro NEW ZP, to byla pomoc. Pochopitelně se platí kolkem ne penězi, takže pouze seběhnout schody, pak vyfunět zase nahoru a byl to :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: cipis, expres, ondrush a 62 hostů