Háček na skryté nošení alá mexico



hykal
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » pát 2. bře 2018, 16:00

Občas někde zachytím zmínku, že se dá pistole skrytě nosit jen za háček, zasunutý do hlavně a jištěný opaskem. Kdosi to zde na fóru popisoval jako styl "Mexico".
Máte s tím někdo praktickou zkušenost, foto, případně odkazy, jestli to někdo vyrábí?



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#2 » pát 2. bře 2018, 19:13

Je to vhodné na ultralehké revolvery. Myšlenka je v tom, že za rok zazvoní někomu samotnéhmu u dvěří (v USA i jinde) neznámý člověk jen několikrát. Pak se hodí takový revolver za tepláky, popř. do kapsy. Je lehký, těžiště je nízko a dá se použít - a člověk nemusí nosit 24/7 opasek. Na vše ostatní je to prakticky nesmysl, resp. jinde je jeho užívání velmi omozené až nebezpečné.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#3 » pát 2. bře 2018, 19:14

dost riskantní nosit tak v komoře já osobně bych to nedělal kydex je kydex

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#4 » pát 2. bře 2018, 20:07

Zkoušel jsem clipdraw v kombinaci s trigger guardem. Je to podobné řešení, ale bezpečné i s nábojem v komoře. Akorát mě ten clipdraw na závěru při střelbě štval, tak jsem od toho upustil.



hykal
Příspěvky: 3

Příspěvek#5 » sob 3. bře 2018, 08:41

Co je na tomto uložení nebezpečného? Napadá mě teoretické poškození hlavně, ale to se dá vyřešit použitým materiálem. A druhá věc pokud by to někomu prásklo do kalhot, tak je hlaveň ucpaná, takže by to asi lauf roztrhlo.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#6 » sob 3. bře 2018, 18:09

No i kdyby se hlaveň roztrhla, o čemž pochybuju, příjemný to nebude. Co povolí spíš? Ocel nebo plast? (u revolveru navíc část plynů uniká i mezerou u válce. Mít tam našlapanou .357.. To by sice nikoho nezabilo ale stejně.) Jakékoliv nošení zbraně s odkrytou spouští není moc košer.



hykal
Příspěvky: 3

Příspěvek#7 » sob 3. bře 2018, 18:35

Necituj těsně předcházející příspěvky !
Takže problém vidíte v odkryté spoušti?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#8 » sob 3. bře 2018, 18:50

Odkrytou spoušť řeší kousek kydexu ve formě trigger guardu, jak píše kolega výše.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#9 » sob 3. bře 2018, 19:00

hykal: ano
Pokud k tomu bude ten kus kydexu na šňurce co kryje spoušť tak klidně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů