Jakou CZ - první zbraň...



JirkaJ
Příspěvky: 39

Příspěvek#196 » úte 6. bře 2018, 08:42

prosím radu od zkušených. První zbraň chci koupit CZ bazarovou za cca 10 tis, nebo novou Alfa cca 12 tis.- tu jsem ještě nezkoušel.Co by jste mi doporučili? CZ 75, B,D, nebo CZ P-07, P-07 DUTY. drží se mi oba typy dobře, jako začátečník prd poznám která bude na střílení lepší, s oběma jsem střílel na 10 m s podobnými výsledky.Díky za radu



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#197 » úte 6. bře 2018, 09:53

No to je tezke, skoro jako otazka mam se vyspat s blonckou nebo brunetou obe se drzi dobre.., Nemas treba jeste dalsi kriteria pro vyber?



JirkaJ
Příspěvky: 39

Příspěvek#198 » úte 6. bře 2018, 10:41

hezké přirovnání. Další kritéria - zatím jen střelnice 1* týdně, bez nošení. V podstatě mi jde o to jestli je lepší na učení těžší železo CZ 75, nebo lehčí plast P-07 , Alfa. Z CZ 75 se mi střílelo o něco líp,ale chci později pořídit něco lehčího na nošení tak jestli není lepší si na to zvyknout hned.



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#199 » úte 6. bře 2018, 10:58

Osobně jsem volil, že co chci nosit tak s tím co nejvíc trenovat, je to i o tom, že na to co chceš nosit si dokoupiš i pouzdro a nějaké další doplňky. Určitě bude následovat další krok zkusit se potkat s dalšími stejně postiženými na Losíku a potažmo LOSu, kde právě využiješ tu další výbavu. To by více nahrávalo pro lehčí plast, kde ti i nahrává lehčí údržba a při nošení mimo hmotnosti i méně znečištění od celoželeza. Pokud ti až tak hmotnost nevadí nebo budeš nosit občas a raději vetší komfort při střelbě tak potom celoželezo.



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#200 » úte 6. bře 2018, 11:07

Plastové Alfy nebrat, měl jsem 2 (Combat a Defendr) a obě se začaly sypat po pár tisících. DUTY taky nebrat, to byl první pokus, který se úplně nepovedl. Osobně bych jako první koupil klasicku CZ 75 tak do 8 tis. Ale těžko radit, každý to máme jinak a já taky nedal na rady a pak prodával. :-)



JirkaJ
Příspěvky: 39

Příspěvek#201 » úte 6. bře 2018, 11:24

jo sehnat slusnou CZ 75 za 8 tisic tak nevaham. Bohuzel vetsina je minimalne za 10 a protoze se v tom nevyznam tak nepoznam jestli je v dobrym stavu



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#202 » úte 6. bře 2018, 13:03

Za mě klidně 75. Hmotnost není při nošení zase tak limitujicí faktor. S dobrým pouzdrem a střeleckým opaskem. A verzi s decockerem čili D. Pokud teda neplanuješ nosit cocked and locked.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#203 » úte 6. bře 2018, 17:45

Řešil jsem to taky a nakonec jsem koupil novou ČZ P-07. Jako začátečník nepoznáš, co té použité zbrani je a můžeš si zadělat na problém :-(

A pokud by jsi tu zbraň chtěl i nosit, důkladně se zamysli nad velikostí. A do váhy počítej i náboje v zásobníku.



JirkaJ
Příspěvky: 39

Příspěvek#204 » úte 6. bře 2018, 18:05

jses s ni spokojenej?



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#205 » úte 6. bře 2018, 18:16

Na nošení a jako záložní k Shadow, mám taky P07. Zatím má asi 2tis výstřelů, nula závad a zádržek, přesná, spoušť v této kategorii výborná, naprostá spokojenost...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#206 » úte 6. bře 2018, 19:29

S tou P-07 ??
Ano, jsem spokojený. bezproblémová spolehlivá zbraň se zcela jednoznačně řešitelnou obsluhou. Mám jí v továrním stavu.

Vybíral jsem mezí Glock 17, 19, P-07 a P-09 a ČZ 75. Dnes bych zahrnul i P-10, protože bezkohoutkové zbraně mají vždy stejný chod spouště a to má určité výhody.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#207 » pát 9. bře 2018, 11:30

Mám 3 kamarády s P-07 a spokojený není ani jeden, všichni by ji teď chtěli střelit :) ale osobní zkušenost nemám, tak to berte jako statistickou hodnotu. Jednoho dře při nošení (asi by šlo vytunit), druhý reklamoval závadu spouště a třetí nevím co konkrétně, ale chtěl by teď raději Glocka, tak mi ji pořád cpe, jestli bych ji nechtěl koupit :D nechtěl, já raději to železo.

EDIT: Jo, nestřílel jsem z ní, ale měl jsem ji v ruce. Absolutně mi nesedí v dlani, ale to je samozřejmě subjektivní. To si musíš zkusit sám.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#208 » ned 11. bře 2018, 17:14

Mam Alfu Iron Combat. Byla 2x na reklamaci, poprve kvuli doublefeed, kdy jsem dostal novou hlaven, podruhe pravdepodobne kvuli nevylestene komore. Ted strili bezchybne. Na noseni to moc neni, bobrak se mi zaryva do meho Okrasneho Tukoveho Polstare. Pro hubenejsiho cloveka by se to dalo. Spoust je na ty prachy super, a je to uzasne presne. Jak se s tim dostanu na strelnici, klidne hodim foto. Za me naprosta spokojenost. Jestli se nekdy nachazis v Brne, mohu nabidnout na vyzkouseni.



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#209 » ned 11. bře 2018, 18:23

Jako první jsem si koupil grand power K100 x-trim a jsem spokojen, bracha vzal Q100 a taky spokojen. Tak Q100 ma asi lepší spoušť než ta K100. Ted jsem si ještě koupil Berettu M71, starej "kram", ale na střílení úžasný, chodí bezvadně a je překvapivě přesná. P07 ma kámoš střílel jsem z ní dost, neni špatná, ale K100 je jednoznačně lepší. Chce to vyzkoušet, ja jsem zkoušel v Plzni v leiko, včetně glocků, a ty byli pro mne nejhorší jak do ruky tak na střelbu.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#210 » ned 11. bře 2018, 18:33

honzek86 píše:Mám 3 kamarády s P-07 a spokojený není ani jeden, všichni by ji teď chtěli střelit :) ale osobní zkušenost nemám, tak to berte jako statistickou hodnotu. Jednoho dře při nošení (asi by šlo vytunit), druhý reklamoval závadu spouště a třetí nevím co konkrétně, ale chtěl by teď raději Glocka, tak mi ji pořád cpe, jestli bych ji nechtěl koupit :D nechtěl, já raději to železo.

EDIT: Jo, nestřílel jsem z ní, ale měl jsem ji v ruce. Absolutně mi nesedí v dlani, ale to je samozřejmě subjektivní. To si musíš zkusit sám.


Jj kamos se ji chce taky zbavit, ale chce par P10. Tak nevim zda si pomuze. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Boci, Jarda K, Kodiak66 a 2 hosti