Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#136 » pon 9. led 2017, 14:51

Nemá pojistku a přesto je bezpečná. Zatáhneš kohout na bezpečnostní ozub a je zajištěná.
Když chceš střílet máš na to o půl vteřiny a jeden pohyb palcem.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#137 » pon 9. led 2017, 15:33

jhora píše:Mám dojem, že ale nemá pojistku, nebo se pletu? Jinak by to fakt nebyla špatná volba na EDC :)

Původní sovětské provedení pojistku nemá. Některé pozdější klony z východního bloku pojistkou vybavované byly.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#138 » pon 9. led 2017, 23:49

Jak by TT33 mohla být dle dnešních měřítek pohotová? K prvnímu výstřelu je potřeba ručně napnout kohout nebo natáhnout závěr - to opravdu nemůže konkurovat pistolím, kde stačí stisknou spoušť (SA/DA, striker fired) nebo odjistit ergonomicky umístěnou pojistku 1911 (i tu už někteří považují za překonanou).
A i kdyby natažení kohoutu trvalo jen půl vteřiny, nějakou dobu navíc zabere, než si znovu poskládáte úchop. To jsou o kroky navíc, které může uživatel (obzvlášť ve stresu) pokazit.
Mimochodem nevím jak vy, ale chci na obranné zbrani dobře čitelná a dostatečně hrubá mířidla...

Netvrdím, že je Tokarev nepoužitelný k sebeobraně, nebo že by mě nebavilo z něj střílet, ale k ideálu má daleko a ani průbojné "protikamionové" :) náboje to nezachrání.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#139 » úte 10. led 2017, 00:44

No, vždycky po nějaké době někdo s takovým "nápadem" s TT 33 přijde a snad se toho nějaký čerstvý držitel nechytne. ;)

O naprosté nevhodnosti náboje 7,62x25 pro osobní obranu, zejména v souvislosti s vysokým průřezovým zatížením střely, jsou už popsány stohy tištěných stran a stovky vláken v diskusních forech.
O "ocelových střelách", tedy asi střelách s ocelovým jádrem, které jsou navíc mimo zákon, ani nemluvě. ;)

Zvažovat nošení 60 - 80 let staré pistole s ergonomií krumpáče, mizernými miřidly, s SAčkem s cca 3 kg na spoušti bez jakékoliv pojistky, se špatně zvladatelným doubleshotem, s rozměry full size ale kapacitou compactu může ..... jen dobrodruh nebo fanda až za hrob. 8-)

Tahle zbraň v dnešní době patří do sbírky ve vitríně, max občas na střelnici. Ne do pouzdra na EDC, bože. 8-)



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#140 » stř 11. led 2017, 09:37

Jak píše Petzold, všechno shrnul pěkně. TT33 na EDC nebrat.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#141 » stř 11. led 2017, 11:17

Já se omlouvám, jen jsem si zatrollil. Ostatně jsem to ve svém příspěvku narovinu napsal.
Jsem snad blbej ale ne tak blbej, abych se zhlédl v něčem, co se hodilo tak pro geroje Cvjetájeva.
Obrázek
Prostě jsem si svým perverzním způsobem dělal prdel z tohoto tématu. Vůbec sem neočekával, že se dočkám vážně míněné reakce.
Ideální zbraň na sebeobranu je totiž podle okolností u každého něco jiného.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#142 » stř 14. bře 2018, 15:29

Netvrdím, že 6,35 je ideální ráže, ale důkaz o funkčnosti vyšel dnes v článku na novinkách

Čipera podle obžaloby před rokem a půl vystřelil patrně po předchozí hádce svou legálně drženou zbraní Astra ráže 6,35 mm Browning na pětadvacetiletého mladíka. Trefil ho do hrudníku a mimo jiné mu prostřelil plíci a osrdečník. Muž na místě zemřel, podle obžaloby mu nebylo ani možné nijak pomoci.


Celý článek zde https://www.novinky.cz/krimi/466141-nutna-obrana-odmitl-vrazdu-kolemjdouciho-strelec-z-prazskeho-lesoparku.html

Já, protože jsem lemra líná, nosím většinou nenadrcnuté DUO...



RadekH
Příspěvky: 1

Příspěvek#143 » čtv 15. bře 2018, 08:12

Se mnou i spává, malá Berettka ....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#144 » čtv 15. bře 2018, 16:12

No, já tedy s pistolkou nespávám, ale po ruce ji mám. Pořídil jsem si na "sport" i osobní ochranu SFP9. Plnotučnou. A až mne omrzí se tahat se 710 g plastu a železa, tak přikoupím něco menšího. Třeba Walther PPS, nebo Glock 43, SFP 9 SK.
Ale nechci si dělat hokej ve střelivu, tak se asi budu držet 9MM L. (I když nedávno jsem si zastřílel z Waltheru PPQ .45 a bylo to velmi příjemné, dvoustřel dobře zvládnutelný - ale rozměr plnotučné pistole)



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#145 » čtv 15. bře 2018, 20:55

Nechcu se dohadovat, ale TT jsem asi měsíc nosil (na ozubu, abych si zvykl na to, že mám u sebe zbraň která je nabitá). Střílelo se mi z toho líp, než z mé současné 1911, zpětný ráz byl lehčí a byl jsem s tím i přesnější. Dal jsem to pryč jen proto, že to nemělo pojistku (na tu čínskou prý není spoleh, nezkoušel jsem).

Podle mě je to krásně placatá geniálně jednoduchá zbraň. Kdyby tam soudruzi byli bývali dali pojistku, asi ani neměním :) .. dnes se nosí jednořadý 9mm o podobných rozměrech (vyma délky hlavně která je z toho všeho nejmíň důležitá) a o výkonu 7.62x25 se tomu samozřejmě ani nezdá. Na přílišnou průbojnost střeliva moc nevěřím; tak jako tak střílet na někoho, za kým je cokoli jinýho než prázdno, zeď nebo něco podobnýho není dobrej nápad ani s malorážkou. Jsou lidi, co nosí na obranu .357 nebo .44 a taky se na ně nikdo nekouká jako na vrahy.

No, co člověk to názor :)

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#146 » čtv 5. dub 2018, 14:13

Ideální zbraň na sebeobranu je ta, ze které budu schopen vystřelit ve chvíli, kdy se ocitnu v ohrožení.
Abych z ní byl schopen vystřelit, musím jí mít u sebe. A abych jí byl ochoten denně nosit a mít jí u sebe i v místech, kde se cítím naprosto bezpečně, což je převážná většian míst, na kterých se běžně pohybuji, musí být velmi malá.
Takže za mě jsou ideální cvrčci v ráži .380 jako LCP. Konfort při nošení tedy pro mě jednoznačně převažuje nad palebnou silou. Kdybych ale žil v místech, kde jsou vraždy a loupeže téměř na denním pořádku, nejspíš by převládla kritéria jako kapacita zásobníku a velká ráže.

Možná tu je otázka, proč nosit zbraň na místech, kde se cítím bezpečně. Otázku jsem si položil spíš takto: proč nenosit? U kapesní pistolky v drtivé většině případů takový důvod nemám, protože netíží ani nepřekáží, takže nosím, i když riziko , že zbraň budu potřebovat, vidím jako naprosto minimální.
Samozřejmě, teoreticky může nastat situace, ve které budu litovat, že nemám v ruce větší kanón. Ale i malá zbraň je i v takové situaci lepší než žádná zbraň.



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#147 » čtv 5. dub 2018, 23:01

U kapesní zbraně nevadí malé rozměry. U zbraně za opasek LCP nevyovuje, je těžké ji tasit. Tam je limit PPK/PPS/G43/G42 apod. (dle velikosti ruky).



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#148 » pát 6. dub 2018, 13:17

Na obranu je ta zbran, kterou mam u sebe. Se zbrani, se kterou mam u sebe, musim umet strilet a zachazet. Zbran, se kterou umim strilet a zachazet, musim trenovat. Abych se zbrani trenoval, musi me to bavit. Me bavi muj Glock 17. Na cokoliv mensiho nemam pazury. :D

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#149 » pát 6. dub 2018, 13:24

juraj1: Taky jsem to tak měl, naprosto přesně - jako bys mě odcitoval.
Teď nosím G42 a nemůžu si ji vynachválit :)



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#150 » pát 6. dub 2018, 14:13

Dost lidí (10 % a víc) má poslední článek palce stočený nahoru. U G42 to u mě vede k občasnému zavadění o vypouštění závěru a závadu, s tím je nutno počítat při výběru zbraně (buď ignorovat daný model nebo upravit).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů