CZ P-10C



xmanasm
Příspěvky: 27

Příspěvek#1201 » sob 24. bře 2018, 19:12

To je už od výroby jinak barevný plast. není to přestříkané. Prostě dvě barevné provedení

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1202 » sob 24. bře 2018, 19:28

Prodejce u té P10 píše Ceracote.. Což je nástřik.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1203 » sob 24. bře 2018, 20:16

nastrik je trochu zjednodusene, jelikoz Ceracote je smes polymeru a keramiky a musi se ZAPEKAT ...

takze nejen ze ten ram museli rozebrat do posledniho dilu, ale je na nem vrstva materialu ketera se pak musela vrazit do pece a zapect ...

jinak receno NEBRAT ... pokud nekdo chce FDE at si radsi pocka az opadne manie u americanu a pude sehnat i u nas.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#1204 » sob 24. bře 2018, 20:22

k te otazce zaruky,jelikoz oni to tak prodavaji tak na to samozrejme je standartni zaruka. Kdyby sis to udelal ty sam je to jina.

Uživatelský avatar
pjr86
Příspěvky: 40

Příspěvek#1205 » sob 24. bře 2018, 20:45

FDE nejde už a zatím sehnat je to opravdu AM úprava. Díky za info. No pořad nevím jestli czub nebo glocka


Sent from my iPad using Tapatalk



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1206 » ned 25. bře 2018, 13:14

moc zjednodusena otazka, na co konkretne tu pistoli chces (hracka na strelnici ma jine priority nez krochna na skryte noseni a nebo zbran pro sluzebni pouziti nebo treba sportovni strelbu), kolik jsi ochotny investovat, je to tvoje prvni nebo desata pistole, chces neco co vytahnes z krabice a nebudes muset menit pulku dilu aby se zlepsily vlastnosti, atd atd atd...

Glock ma vyhodu v dostupnosti, mnozstvi ruznych dilu na upravu a neni problem sehnat nocnmi miridla ALE na druhou stranu ma ostrejsi uhel uchopu takze se s nim miri trosicku jinak nez s vetsinou pistoli ostatnich vyrobcu a z krabice leze s plastovymi miridly.

P-10ka je "mene odzkousena" a neni na ni zatim moc dilu na vysperkovani, ale leze z krabice s lepsi spousti, kovovymi miridly a celkove lepsi ergonomii nez Glock, ale je taky trosicku rozmerove vetsi


taky jsou i jini vyrobci nez CZ a Glock, podival bych se byt tebou na recenze (popr osahal a vyzkousel nekde na strelnici, bohuzel u nas to je tak trochu utopie ...) na kousky typu Steyr M9, Walther PPQ, H&K SFP9, SiG P320,... a vybiral bych podle toho co TOBE sedne.



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#1207 » ned 25. bře 2018, 20:19

pjr86: Řešil jsem nedávno to samé. Buď sázku na jistotu v podobě Glocka, nebo P-10 C. Důvody proč jsem nakonec zvolil P-10 - nepatrně lépe mi sedla. Pokud chceš srovnatelnou spoušť musíš u Glocka do gen 5. Ta je téměř o 3 tisíce dražší, než P-10. Navíc ta se dá teď koupit za 16100 s tritvými mířidly. To je u Glocka s montáží mířidel plus další 3000. Tedy srovnatelně vybavený nejnovější Glock Tě vyjde na nějakých 21 800. To už je myslím i argument finanční, který něco rozhodne u srovnatelných zbraní, které člověku obě podobně sednou. Dalším drobným argumentem byla domácí produkce. Na straně Glocku je rozšířenost, prověřenost a možnost ladění neomezeně.

Kolega Asghaad vyjmenoval prakticky všechny další u nás dostupné srovnatelné strikery a uvedl argument nejmocnější. :-) Doplnil bych snad jen vynikající SW MP9, jehož spoušť ve verzi M2 hodnotím jako vůbec nejpovedenější za všech. Všechny zmíněné pistole jsem měl v ruce, z většiny si vystřelil a nakonec při velké vyrovnanosti stáhl výběr taky na G a CZ, protože jako letitý spokojený Sigař jsem se přesto rozhodl, že další pistole budou už jen mainstream, resp. značky s maximální dostupností všeho (dílů, zásobníků, pouzder, doplňků za normální peníz atd.), včetně servisu. Optimisticky očekávám, že z P-10 se díky opravdu povedené konstrukci stane po létech další 75.



tmks
Příspěvky: 19

Příspěvek#1208 » pon 26. bře 2018, 10:22

re Locki: ha - MP9 - tak se mi to nezdálo (v plzni na Leiku je teď akce - služební zbraně), mezi různými strikery jsem se k ní několikrát vrátil a výsledek byl nejlepší, hned po ní P10C - držím se tématu - . paradoxně s G17g5 nejhorší (a to sám mám G19g4)

..tak snad se jednou dostavi P10F OR, hlavně ať to NEní moc rychle, ať si ji NEbudu chtít koupit ještě letos ;)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#1209 » pon 26. bře 2018, 11:37

Jen připomenu, také existují striker pistole Springfield / HS, na výběr kombinace:
- dvě modelové řady XD, XDm (19 nábojů :-))),
- většinou ve velikostech full, compakt, subcompact, tactical,
- většinou vždy ráže 9, 40, 45, 357sig
- různé barevné varianty
- vyjma XDm v prodeji jsou tři generace (poslední se jmenuje "XD mod. 2", prostřední XD, nejstarší se jmenuje HS2000 skoro nelze koupit není důvod vyloženě shánět).
- bez nebo se závitem na hlavni lze na kombinovat občas

Všechny shodně oproti všem ostatním značkám mají navíc dlaňovou pojistku - funguje spolehlivě automaticky, osobně odzkoušeno na 2 modelech. Všechny modely vždy bez manuální pojistky, bez decocker, bez zásobníkové pojistky, s pádovou poj, s poj. spouště, s dlaňovou poj. Celkově pistole lidé spokojenost. Cena 14 - 16 tis Kč. Já bych doporučil tyto. Na výběr třeba zde. http://www.zelenysport.cz/hs-produkt-pi ... ozi%20DESC

Z P10C se mi na předváděčce střílelo příjemně.

Uživatelský avatar
pjr86
Příspěvky: 40

Příspěvek#1210 » pon 26. bře 2018, 11:58

Vyhrála u mě CZ.
Další strikery jsou fajn waltra jsem měl a neskutecne mě stvala komplikovanost Respektive ne moc hladká rozborka.
Sig se mi nelíbí a HK je u nas smutne málo dostupný při případném řešení problému.
Info ze zbrojovky
FDE bude naskladnena pro ČR cca po půlce 2018 bližší info nemají.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#1211 » pon 26. bře 2018, 12:11

Prosím, u kterého Walthera tě zlobila ta rozborka v porovnání s CZ P-10 ?

Uživatelský avatar
pjr86
Příspěvky: 40

Příspěvek#1212 » pon 26. bře 2018, 22:12

PPQ a P22 tam mají takové hmatníkem které mi šly fakt blbe stáhnout. Možná špatný kus.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#1213 » úte 27. bře 2018, 09:19

Je to identická metoda jak u P10, pokud je zbraň nanatažená a závěr se dlaní odsune správně vzad, mělo by to jít v pohodě. Ale samozřejmě je možné, že u P10 může mít tenhle úkon hladší chod, to nevím. Ale u PPQ jsem na žádné nepohodlí nikdy nenarazil.

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#1214 » úte 27. bře 2018, 11:52

No, já teda PPQ mám a co se týče rozborky, tak nemám problém. Asi jako u každého kvéru potřebuješ grif ;) . A od vyndání z krabice to jde prakticky stejně.
Čekal bych tento problém spíše u P10C právě vytažené z krabice, kdy ještě není dostatečně rozchozená, jak už to u této zbraně bývá.
O P10 jsem silně uvažoval, ale nakonec jsem zvolil PPQ, abych nikoho neurazil, řeknu že osobních důvodů :D

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#1215 » úte 27. bře 2018, 12:15

Když jsem si kupoval zbraň, tak jsem si na prodejně zkoušel taky P10, která se mi hned od začátku líbila, ale nakonec jsem, kvůli padnutí do ruky, vzal PPQ. Rozborka bez problémů

Chlapi, téma se jmenuje "vybíráme pistoli" nebo P-10C?McFly

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů