Diskuze v tématu Události - neprofesionální chování moderátora

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)

Golem

Příspěvek#16 » pát 27. dub 2018, 19:10

Notobi, díval ses na diskuze na portálech mnoha národů, nebo jenom na české?
Nezpochybňuju, že je u nás dost lidí, kteří mají ve všem jasno a přitom jsou většinou mimo.
Ale není to žádná česká specialita, takových mají všude na rozdávání.
Možná spíš máme ve srovnání s některými jinými národy nadbytek těch, kteří s oblibou vlastní národ shazují.
EDIT: oprava trapné pravopisné chyby
Naposledy upravil(a) Golem dne pát 27. dub 2018, 19:14, celkem upraveno 1 x.

Golem

Příspěvek#17 » pát 27. dub 2018, 19:12

A abych nebyl špatně pochopen: reaguji na ten Notobiho obrázek, se Sidedem a předchozí diskuzí to nemá nic společného.

Knop

Příspěvek#18 » pát 27. dub 2018, 20:02

Padla tu docela důležitá otázka o tom, kdo dohlíží na práci moderátorů. Když jsou tu formulovaná nějaká pravidla používání fóra a některý moderátor je nedodržuje a chová se svévolně a možná i neslušně, vadí to tady vůbec někomu?

Další otázka je o tom, komu vlastně patří tyhle stránky a kdo je provozuje. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejdůležitějších zdrojů informací pro uchazeče o zbrojní průkaz v republice a jedno z největších (nebo úplně největší?) fór o zbraních, tak je myslím docela neakceptovatelné, že tyhle stránky mají tajemné anonymní vlastníky (provozovatele).

Možná jsem nehledal dost důkladně a informaci jsem jenom přehlédl, v tom případě bych prosil, aby mi někdo napověděl, kde mám hledat.

gunman

Příspěvek#19 » pát 27. dub 2018, 20:23

Ty jsi tak chytrej, že je tě tady škoda. Ptáš se na návštěvě, komu ten barák patří a řekneš hostiteli, že jeho manželka je hnusná, blbá kráva?

maciz

Příspěvek#20 » pát 27. dub 2018, 20:36

Knop: Ber to tak, že jsi tu na návštěvě, zdarma se tu můžeš připravit na získání ZP a zjistit spoustu užitečných informací o zbraních. Stránky jsou soukromé a je věcí majitele jaká pravidla si určí a pokud se mi to nelíbí, tak sem nechodím.

notobi

Příspěvek#21 » pát 27. dub 2018, 21:09

Petzold: nezávidim mu to. Tohle neustálý fňukání jako když si děti rozkopaj bábovičky je svým způsobem i smutný, holt ješitnost je u pár lidí nejen tady problém. A o tom, že někdo musí míš zaručeně vždy poslední slovo ani nemluvit

notobi

Příspěvek#22 » pát 27. dub 2018, 21:11

gunman: do kamene tesat

McFly
moderátor

Příspěvek#23 » sob 28. dub 2018, 05:05

Pánové, na počátku zatím dvou stran stojí příspěvek, kde se někdo komu nelíbí, že mu byl zbořen veliký a dlouho stavěný hrad z písku a autor vůbec nebere v potaz, že jej postavil na zcela nevhodném místě.
ALE ihned najdou tací, co se začnou ohrazovat vůči čecháčství, řešit "vlastnenectví" a skoro se zhádat a ještě i napsat, že jejich příspěvek není k tématu.. Za mě, jako za jednoho z moderátorů dobrý příklad toho, jak to (NE)funguje bez korekce ani den..
Ostatním děkuji za korektní a věcné názory

kolombo

Příspěvek#24 » sob 28. dub 2018, 07:34

Podstata celého problému je v tom, že jeden z moderátorů reaguje příliš impulzivně a zbytečně přehnaně. Asi by nezaškodilo, kdyby si trochu déle rozmýšlel tvrdost a formu reakce.

Že tu je spousta zmatených a nesmiřitelných diskutérů, co nesnesou jiný názor, to je jasné, ale my tu řešíme, jestli je možné, k informaci o nějaké události, napsat i vlastní názor. To je ten problém, na který Knop upozorňuje.

Naprostá většina z nás si myslí, že zamyslet se nad událostí je žádoucí. Jenže reakce je taková jaká je ...

paza

Příspěvek#25 » sob 28. dub 2018, 12:03

Je pravda, že u tématu o prostřelené zdi se objevilo pár příspěvků, které se týkaly jiných, již zavedených a běžících, témat (nošení, vybíjení, rána jistoty, atd.) a tak z jedné strany je to, jak to sided postavil pravda, ano, každý se na příslušné téma může podívat a najít asi vše, co k tomu šlo říci. ALE zde to bylo, díky události s prostřelením zdi, pěkně sumarizováno bez hledání mezi tématy a tak to byl takový "výcuc" zásad a pravidel a zopakovaní si toho, co dělat a co nedělat. Což je jistě pro střeleckou komunitu jako opáčko, zvláště v dnešní vyhrocené době, přínosné, může to pomoci v prevenci a tak je chyba to mazat a odkazovat na dílčí témata, kam se bude málo kdo proklikávat. Proč mazat něco, co opakuje pravidla a vychovává??? Možná stačilo jen to po nějaké době stopnout a ponechat zakonzervované k nahlédnutí...

Heki

Příspěvek#26 » sob 28. dub 2018, 12:22

To někteří: To, že je něco zadarmo, ještě neznamená, že tam nemáš žádné práva. Argument: ''jsi tu na návštěvě, tak si nestěžuj'' je podle mě hovadina. To jen tak na okraj - diskuzi o prostřelené zdi jsem nečetl a moderátora tímto nehodnotím.

ren

Příspěvek#27 » sob 28. dub 2018, 14:15

To, že je něco zadarmo, ještě neznamená, že tam nemáš žádné práva.

Já si zase myslím, že i ten moderátor dělá činnost na fóru zadarmo, obětuje tomu svůj čas a nemá lehkou práci, většinou se jedná o "srdcaře". Proto by měli ostatní respektovat, když udělá nějaké nepopulární opatření a fórum přizpůsobí svým představám. I mně se občas stalo, že mi moderátor umázl příspěvek, možná jsem dostal i nějaké napomenutí, ale nebudu kvůli tomu rýt do moderátora. Přijde mi to podobné, jako s představami o demokracii, demokracie taky neznamená, že si může každý dělat co chce. Toto fórum mám rád a za to patří dík hlavně moderátorům, spoustu kdysi dobrých fór umřelo jenom proto, že došlo k jejich zaplevelení a časem přestala diskutující bavit. Na druhou stranu mohl moderátor třeba vykázat případná OT do vlákna hospoda, ale ruku na srdce, kdo z nás občas nemá "své dny"?

kk

Příspěvek#28 » sob 28. dub 2018, 14:37

Slezman píše:Taky mi to vadí, poukazování na Čechy, buďte si jisti, že stejných kreténů je jinde stejně nebo ještě více.

Vzal jsem si ukrajinku za manželku, a tvoje slova můžu potvrdit, jak říká ona sama: "vidím, že blbce máte i v čechách" .... takže blbci se najdou i v jiných zemích. Úplně stejně jako v čechách, jsou dobry i špatný lidi všude.
Naposledy upravil(a) kk dne sob 28. dub 2018, 14:41, celkem upraveno 1 x.

kk

Příspěvek#29 » sob 28. dub 2018, 14:40

Heki: Ne, neznamená, že nemáš práva, ale jsou daná nějaká pravidla a podle mě Sided jen reagoval na to, že v událostech by měli být komentáře přímo k té události, jako jak rozhodnul soud, jak pokračovalo vyšetřování atd. A z tohodle pohledu si myslím, že jeho zákrok byl adekvátní.
ren: Ano, tyhle lidi dělají tuhle práci většinou zadarmo ve svém volném čase a za to jim náleží velké poděkování. Protože bez takových dobrovolníku by jsme se tu teď takto nebavili.

A celkově i tato diskuze neuzamčená, sama o sobě dokazuje, že "demokracie" na tomto fóoru existuje.

staM

Příspěvek#30 » sob 28. dub 2018, 14:59

Navíc zkušený mod.dokáže podle příspěvku odhadnout jaké na něj budou reakce,jakým daalším směrem se bude debata ubírat a co se vyřeší.
No schválně co by se vyřešilo?
Odstřelením právě takových příspěvků "k tématu"se forum stává přehlednější.NIc neprofesionálního na tom nevidím.

Zpět na