Převoz zbraně kat.B před vydáním průkazu zbraně.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#16 » úte 28. úno 2012, 23:58

A jak to je s nákupem nábojů, když zatím není PZ ? Vždy ke každé zbraní jsem si u prodejce koupil rovnou náboje, bez problémů, jinde jsem to ale nezkoušel.

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#17 » stř 29. úno 2012, 10:11

Pokud máš zbrojní průkaz kategorie B tak můžeš nakoupit náboje i do zbraní co nemáš. Pokud máš jenom E tak potřebuješ PZ (pokud se to ještě nezměnilo)



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#18 » stř 29. úno 2012, 11:37

"Šedivák" určitě za náhradu považovat nelze, protože tam NEMUSEJÍ být uvedeny všechny údaje identifikující zbraň. Když jsem nedávno registroval zbraň z druhý ruky, tak jsem taky "šedivák" odevzdal. Vynecháme diskusi nad tím, jestli musím odevzdat, nebo ne. Při donesení k registraci jsem se zeptal, co v době, kdy čekám na PZ. Ouředník mi řekl, že nic. A kdyby něco, tak si ten, kdo má s tím problém (orgán) zavolá a ověří, tak abych to nekomplikoval. Na střelnicích taky bez problému PZ je nezajímá a správce neodpovídá z čeho se tam střílí, za to odpovídá střelec. Tolik mé zkušenosti.



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#19 » stř 29. úno 2012, 12:28

Šedivák samozřejmě odevzdat musíš, aby byla zbraň registrována. To co policie často vyžaduje vrátit, je nákupka :)

Moje zkušenosti jsou, že někde je to správci střelnice jedno, z čeho a kdo střílí (resp. předpokládají určitou míru inteligence), a někde chtějí vidět jak ZP, tak PZ. Pokud je střelnice schválená jen na krátké a někdo jim tam začne střílet osmapadesátky, tak určitě rádi nebudou.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#20 » stř 29. úno 2012, 12:32

Pochopitelně myslím sk. E, tam by ti neměli prodat bez PZ nic. Na střelnici v Čestlicích si do počítače dávají, z čeho budeš střílet, vč. čísla zbraně na jiných je kromě zbrojáku opravdu nic nezajímá.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#21 » stř 29. úno 2012, 13:06

Magnum si taky pise zbran a cislo.

Uživatelský avatar
Siegfried
Příspěvky: 4

Příspěvek#22 » čtv 3. kvě 2018, 21:08

Mám podobný dotaz, lze aby mi vyzvedl kolega držitel ZP na druhém konci republiky zbraň B na kterou mám já NP, on ne? Klasika, on jezdí kolem, já to mám daleko?
Bojím se že
1. bude mít průser prodávající, že předá osobě co nemůže držet?
2. osoba co přepravuje nemá NP tedy asi nesmí držet aspoň tak jsem pochopil literu zákona já
nebo je tam nějaká finta?

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#23 » čtv 3. kvě 2018, 21:19

Prodávající mu ji nesmí vůbec prodat. Tzn bude tě muset vzít na výlet.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#24 » čtv 3. kvě 2018, 22:03

Mohl by ti přivést pokud by měl zbrojní licenci. Se zbrojákem ne.

Uživatelský avatar
Siegfried
Příspěvky: 4

Příspěvek#25 » čtv 3. kvě 2018, 22:06

Jo jo sem si myslel, teoreticky mě ještě napadlo že by šlo se ZP kdyby měl NP :)
A udělaly se papíry u prodávajícího dvojmo a pak se jedny vyhodily, ale musel by prodávající spolupracovat.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#26 » pát 4. kvě 2018, 06:13

To by tedy nešlo - musel by ji koupit na sebe a potom ti převést (=dvojí registrace).



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#27 » pát 4. kvě 2018, 06:40

Jaktože by to nešlo, vždyť to výše popisuje? Řidič má svoje nákupko a poveze B zbraň. Až dojede a předá zbraň tomu kamarádovi, tak prodejce vyhodí tu smlouvu/šedivák na řidiče a půjde do 10 dnů na policajty s papírama na toho kamaráda. Kde je nějaký problém? Má řidič platné nákupko? Má. Je třeba něco hlásit? Samozřejmě, ale je na to 10 dnů. Je potřeba nezbytná spolupráce s prodejcem? Samozřejmě, aby věděl, koho má napsat ve finále na šedivák.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#28 » pát 4. kvě 2018, 07:05

cipis
A ty bys to udělal s cizím člověkem , kterýho neznáš? Já teda ne. Kde mám tu jistotu , že se na policajtech sejdou správný šediváky?



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#29 » pát 4. kvě 2018, 07:17

Cizí už moc není, když mu předávám zbraň. Kde máš u kohokoliv jistotu, že to půjde nahlásit ten správný člověk? Když nemáš jistotu, tak je jednodušší neprodávat. Navíc tebe to zajímat moc nemusí, ty jsi předal v dobré víře a pokud se něco semele, tak odevzdáváš ten papír, kde je ten, cos mu to fyzicky předal. Ten pak bude muset vysvětlovat, kam a komu to dal ...



tequilla
Příspěvky: 29

Příspěvek#30 » pát 4. kvě 2018, 07:35

Zcela jistě vím, že jako prodejce bych takovou habaďůru nikdy podstupovat nechtěl a nikdy na ni nepřistoupil. Ať si to pořeší kupující s převozníkem (těch ušetřených 700Kč, navíc na straně kupujícího by mě fakt k takovýmto činům nemotivovalo).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Johan75 a 62 hostů