Půjčování zbraní kat. B, C.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » sob 28. kvě 2011, 08:54

Na ZKM potřebuješ jen zbroják a průkaz zbraně, na CZ75 potřebuješ navíc nákupní povolení pro pistoli samonabíjecí. Pokud otec půjde s tebou, nepotřebuješ nic.



Konecny
Příspěvky: 2

Příspěvek#32 » úte 14. čer 2011, 10:23

:arrow: sloučeno - MarK

Dobrý den,
Mám otázku. Můj otec má zbraň kategorie B. Kdybych si udělal zbrojní průkaz sk. E a F, můžu si od něj zbraň půjčit? Pokud ano, za jakých podmínek a ve kterém paragrafu v zákoně je to ošetřeno? Třeba kdybych chtěl jet na střelnici a on by neměl čas jet se mnou. Za jakých podmínek udělám ZP vím a vím, že si budu muset požádat o povolení k nošení zbraně kat. B. Ale třeba na této žádosti jsou kolonky na údaje o zbrani, ale ta není a nebude moje. Jestli je to někde jasně stanovené v zákoně a já jsem to přehlídl, nebo jestli se to tady na fóru už řešilo, tak se omlouvám, ale já jsem to nemohl nikde najít. Díky za odpověď



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » úte 14. čer 2011, 10:40

A úplně nejlepší je vyřídit si tzv spoluvlastnictví.



Konecny
Příspěvky: 2

Příspěvek#34 » úte 14. čer 2011, 13:47

Nejedná se o loveckou zbraň, ale o tu CZ75. Takže jak jsem pochopil, tak budu potřebovat smlouvu o zápůjčce a pak si dám žádost o povolení držení, nebo nošení konkrétní zbraně. Ta smlouva o zápůjčce je tady někde na fóru její vzor, nebo mohl by ho sem někdo dodat prosím?



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » stř 15. čer 2011, 12:36

Takhle jsme to řešili (po konzultaci s oddělením PČR) u nás - možná se to místně liší - zeptal bych se raději předem.
Výsledkem je úřední papír A4 (připomíná nákupní povolení) který nosí u sebe ten co si zbraň půjčuje (průkaz zbraně je u majitele).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Věc: Souhlas


Já ……………… narozen dne -.-.----, trvale bytem ---------------------------------------------, držitel zbrojního průkazu ev.č. AL ………,pro skupiny B,E, souhlasím aby

zbraň kategorie B–pistole samonabíjecí zn.CZUB, model CZ75, ráže 9mm Luger , v.č. L….

byla držena a nošena druhou osobou.



Osoba které uděluji souhlas je …………….. narozen dne -.-.---- trvale bytem ……………….., držitel zbrojního průkazu ev.č. AL …………………., pro skupiny B,E



V ------------------ ------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Připomínám že takto jsme řešili pouze přenos - převoz na střelnici a sportovní záležitosti. Přestože zápujčka je i k nošení asi bych v tomhle případě postupoval klasicky - tedy zbraň k nošení na sebeobranu pouze na "vlastní triko" - nejsme SBSka.



ales1000fzs
Příspěvky: 26

Příspěvek#36 » čtv 16. čer 2011, 11:16

Zapůjčování jsme nedávno řešili s bratrem. Na PČR v Kolíně nám bylo řečeno: Zbraň kategorie C lze zapůjčit majiteli ZP se souhlasem vlastníka zbraně. Na zbraně kategorie B se musí žádat o povolení. Je to formulář na povolení k nabytí zbraně na který jsme uvedli v poznámkách, že souhlasíme s užíváním. PČR nám vydalo rozhodnutí, které je nutné nosit s průkazem zbraně. Paradox u nás je, že jsme dvojčata se stejným bydlištěm, takže nesouhlasí pouze křesní jméno.

Uživatelský avatar
Noir
Příspěvky: 65

Příspěvek#37 » pát 1. črc 2011, 09:28

Řeší-li se to nákupním povolením, pak předpokládám, že půjčování je možné jen po dobu jednoho roku (= platnosti NP), nebo se pletu?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#38 » pát 1. črc 2011, 09:33

ne, platí to po dobu platnosti smlouvy o zapůjčení zbraně. Rozhodnutí nedostaneš na "nabytí" ale pouze k "držení" případně "držení a nošení" zbraně kategorie B konkrétní typ a VČ.



ales1000fzs
Příspěvky: 26

Příspěvek#39 » pát 1. črc 2011, 10:17

Rozhodnutí není nákupní povolení a zrušit jej může pouze majitel zbraně, nebo osoba která si zbraň zapůjčuje. Platnost není nijak časově omezena. Máme to vystavené pro 3 zbraně kategorie B.



horan
Příspěvky: 4

Příspěvek#40 » pon 26. zář 2011, 16:26

Dobry den,
mel bych dotaz. Muzu kdyz nosit cizi bran, kdyz mam ve zbrojaku napsano povoleni nosit zbran kat B?
Ja zil v tom, ze to je podobne jako z autem. Mam ridicak (zbrojak s povolenim nosit), kamarad/rodinny prislusnik mi pujci auto (zbran), pujci mi malej technicak(prukaz zbrane) a jedu(nosim).
Nedavno mi bylo receno, ze po pritazeni sroubu (novela) to jiz neni mozne, a clovek muze nosit jenom svoji zbran (kde se uveden v prukazu zbrane)

Diky za vyvraceni/potvrzeni

Sloučeno s vláknem již existujícím, pročíst a položit doplňující otázky, pokud bude třeba. P.

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#41 » úte 27. zář 2011, 08:31

Předpokládám že se za ten papír platí poplatek jako za nakupku nebo (pochybuji) je to zdarma?

ales1000fzs: ...co tak si prohodit i občanky když jste dvojčata :mrgreen:



ales1000fzs
Příspěvky: 26

Příspěvek#42 » úte 27. zář 2011, 08:53

Samozřejmě se platí poplatek 100 Kč, jako u žádosti o nákupku. Prohození kompletních dolkadů je také řešení a pochybuji, že by někdo dokázal kdo jsme ten pravý. Problém by nastal až bych já, nebo brácha, někoho postřelil nebo zastřelil. Proto raději postupujeme dle platných zákonů.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » úte 27. zář 2011, 09:52

ales1000fzs píše:Problém by nastal až bych já, nebo brácha, někoho postřelil nebo zastřelil.

To doufám neplánujete :shock:



ales1000fzs
Příspěvky: 26

Příspěvek#44 » úte 27. zář 2011, 12:19

To určitě neplánujeme. A pochybuji, že někdy použijeme zbraň pro KN nebo NO. Zbraně používáme pouze na střelnici. S mou přesností střelby bych se stejně stěží ubránil. Leda že by mě napadly vrata od stodoly ty bych možná z metru trefil :lol:

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#45 » čtv 29. zář 2011, 21:41

Dříve se vydávali dva průkazy zbraně, na každého bratra jmenovitě, ale jestli to jde i dnes, bohužel nevím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů