Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#1786 » stř 9. kvě 2018, 17:24

Ja osobne bych do Alfy sel, ale kvuli cemukoli jezdit z Kolina do Brna se mi zda docela na prd. Osobne si myslim, ze na to noseni by mela byt pistole co nejmensi a nejlehci s co nejvetsim zastavovacim ucinkem, kde ergonomie nehraje roli. Na druhou stranu se clovek musi ze zacatku trochu vystrilet a koupit si co se mu libi.. jsem dost na vazkach.. vsem dekuji za rady a porady a dalsi postrehy klidne piste dal.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1787 » stř 9. kvě 2018, 17:54

Problém je že univerzální pistole prostě neexistuje. Full size se špatně nosí a z compactu nebo nedejbože subcompactu se špatně někdy až nepříjemně střílí. Pokud chceš pistoli na nošení ale i na střílení v tvém případě asi i na naučení se střílet tak bych rozhodně nešel do ničeho menšího než je něco ve velikosti G19.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#1788 » stř 9. kvě 2018, 19:32

blacknocturno: já vybírat dneska, jdu místo G19 asi do té P10C,



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1789 » stř 9. kvě 2018, 20:00

Tak to je samozřejmě věc každého soudruha já po svích zkušenostech bych od CZ nekoupil už ani krabičku diabolek.Když jsem vybíral svoji první pistoli tak jsem prohlásil že něco tak šeredného jako je Glock mi nesmí do baráku.Tak jsem pořídil CZ-75 D Compact p-01.Úžasná ergonomie ta pistole mi seděla v ruce jako žádná jiná bohužel fungovala jen občas což je u pistole kterou jsem chtěl i na obranu dost velký problém.Od té doby mi prošlo pár pistolí rukama i když musím říct že jsem spíše "puškař" no a s čím jsem nakonec zkončil?ano správně s tím šeredným Glockem :lol: ale to už se dostáváme OT.Psal jsem něco ve velikosti G19 chápu že někomu nemusí G vyhovat kvúli úchopu.Mě taky neseděl ale jen do chvíle než na trh přišla Gen.4 ta se mi oproti Gen.3 drží přijatelně sice to není ergonomie CZ ale zase se můžu spolehnout že když zmáčknu spoušť tak pistole vystřelí a přebije.Každopádně bych si jako první pistoli nekoupil něco jako G43 Ruger LCP nebo dokonce Kevina to je naprostý nesmysl.Velikost G19 se dá celkem pohodlně nosit a dá se z ní i celkem pohodlně střílet.Ale nikdy to nebude ideální ani na jedno.Je to jako univerzální pneumatiky na auto. ;)



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#1790 » stř 9. kvě 2018, 20:10

Ideální pistole jsou tři pistole: 1/kapesní, 2/něco pěkného pro radost, 3/ dříč na střílení.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#1791 » stř 9. kvě 2018, 20:11

Ono je otazka jestli se potom da treba s P 10 C a nebo tim Hecklerem ucastnit i necehoz vice nez jen noseni a strelby na strelnici.. alespon v rozumne mire..

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#1792 » stř 9. kvě 2018, 20:12

Když se dá účastnit s G43 apod.,tak proč ne?



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1793 » stř 9. kvě 2018, 20:20

Každopádně to chce si to ošahat a zastřílet si s tím.O CZ už jsem psal HK jsme měl taky konkrétně USP ta pistole se mi hrozně líbila a musel jsem ji mít ale velmi brzo jsem zjistil že to není zbraň pro mě vypouštění zásobníků od Hecklerů mi prostě nevyhovuje a navíc jsem s ní díky vysoko položené ose hlavně trefil prd. ;)



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1794 » stř 9. kvě 2018, 20:53

Slezman: no střílet bys měl hlavně s tim co nosíš na obranu



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#1795 » stř 9. kvě 2018, 21:04

Souhlas, ale asi tady většina střílíme se vším, co máme, ale počty ran se liší ..
Přece jen nelze si kupovat každý rok jednoho až dva Keviny nebo řešit ortopedické obtíže :) Toho dříče jsem myslel tak, že bude mít nejvíc nastříleno. Chtěl jsem ale hlavně naznačit, že dle mého názoru je dobré pokrýt si to velikostní akceptovatelné spektrum (podle každého vkusu se může lišit), protože podmínky na nošení jsou pokaždé trochu jiné.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1796 » stř 9. kvě 2018, 21:16

Už jsem to tu asi psal, ale pro mě je ideál G26. Se zásobníkem s botkou má plnohodnotný úchop a díky vysokému umístění "hrbu" mi sedí v ruce. Je to ještě pořád kapesní pistole (se standardním zásobníkem nosím v kapse, ale nenosím uplé jeansy) a na soutěže používám zásobníky z G17. G19 bych zvážil gen 5. Stejně tak P10C je docela fajn. Na nošení bych asi už nechtěl zbraň s kohoutem. Můj první striker byl Steyr M9. Super pistole, ale příslušenství téměř nesehnatelné.



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#1797 » čtv 10. kvě 2018, 10:48

A co takhle Beretta 85? Velikost i váha ještě příjemná na nošení, úchop přitom skvělý, dokonce i dobře vypadá ;). Pravda, je to "jen" 8+1 v 380 Auto, ale mamuta snad člověk nepotká. Pokud by to někomu nestačilo, pak je tu stejně velká Beretta 84, pouze s tlustší rukojetí (13+1).



Pepe65
Příspěvky: 112

Příspěvek#1798 » čtv 10. kvě 2018, 11:10

Můj názor: jestli je tvoje "cílová skupina" například devítka, kup si devítku - takovou, která ti bude vyhovovat (nejlépe vyzkoušet, samozřejmě). Jestli novou, nebo z druhé ruky, záleží na tom, kolik chceš (můžeš) utratit.



Citrón
Příspěvky: 30

Příspěvek#1799 » čtv 10. kvě 2018, 15:06

Mohu potvrdit, že Berreta 84 je velmi zajímavá pistolka. Sice v dražší ráži, ale na obranu dostatečná, kapacita 13 + 1 by v našich podmínkách snad také mohla stacit:) Skvele se drží, je kultivovaná (když si člověk zvykne na jinou dynamiku neuzamčeného závěru) a zatím bez jediné zádržky nebo jiného problému... Pocitově kus pistole, přitom papírové jen o kousek větší než Berreta 71. Ceny bazarových velmi dobré, poruchovost minimální... A je krásná, ačkoli to je subjektivní.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1800 » čtv 10. kvě 2018, 17:30

Slezman píše:Ideální pistole jsou tři pistole: 1/kapesní, 2/něco pěkného pro radost, 3/ dříč na střílení.


Já: 1) DUO, 2) Walther P1, 3) G17 gen.2 s odlehčenou spouští

Ale kdybych měl mít jenom jednu, tak asi G19...(tu mám taky). Zůstat u tří pistolí je těžké.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů