CZ P-10C



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#1321 » ned 13. kvě 2018, 22:50

Knop píše: ... Rozklepnutí na vyfoceném závěru je tak výrazné, že by asi bylo nejjednodušší to odvrtat, než se snažit čep vytlačit přes něj.


Proč by jsi chtěl cokoli "odvrtávat" když se čep vytahovače podle firemního manuálu vyráží ze závěru směrem "nahoru" ? :shock: :)



Hrdka
Příspěvky: 2

Příspěvek#1322 » pon 14. kvě 2018, 13:37

[quote="Yoki"]Notobi: tohle vlakno jsem samozrejme cetl, ale tam je jen jeden odkaz na laser, ktery se dotycnemu rozbil:) Spis me zajimali osobni zkusenosti s urcitym typem na tuhle pistoli, tak proto se ptam tady.

Osobně mám tento, cca 800 výstřelů a vše ok
https://alfatactical.cz/svitilna-s-lase ... tlr-6.html

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#1323 » pon 14. kvě 2018, 13:57

Mohl bys sem hodit fotku? Sám mám na P10 podvěšenou Inforce APLc. Hlavní kriterium pro mne bylo, aby svítilna nezvětšovala půdorys zbraně. Tohle vypadá taky hodně kompaktně.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#1324 » pon 14. kvě 2018, 21:46

Moje maličká jede zítra na opravu :-(

P1070975.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#1325 » úte 15. kvě 2018, 07:43

Jak je stará a kolik toho má za sebou?



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#1326 » úte 15. kvě 2018, 08:06

Tohle přeci nemůže udělat,kdyby za sebou měla kdoví co.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#1327 » úte 15. kvě 2018, 08:12

Kupovaná na začátku října 2017 a má najeto za 7 měsíců odhadem 5-7 tisíc ran. Výrobce se k opravě této konstrukční vady u prvních sérií staví čelem (oprava na počkání). Absolvovala tři kurzy obranné střelby a mnoho tréningů. Přes poměrně hrubé zacházení (možná až 1000 zasunutí do kydexu, střelba za deště a sněžení, zbraň i zásobníky od bláta a sněhu ...) funguje bez větších problémů a známek vnějšího či vnitřního opotřebení.

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#1328 » úte 15. kvě 2018, 08:59

jantar píše:Tohle přeci nemůže udělat,kdyby za sebou měla kdoví co.


U některých kusů z loňské produkce byly problémy s tvarováním rámu (alespoň jsem se s touhle informací setkal na několika místech). Zbrojovka si je toho vědoma a proto se k tomu staví tak, jak se staví. V současné době by to už problém být neměl, sám jsem na to u svojí zvědavej. Byla vyrobená na konci dubna tak by to snad mělo bejt ok.



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#1329 » čtv 17. kvě 2018, 05:25

Majlont: Zajímalo by mě, jestli jsi pozoroval nějaké příznaky předem. Když jsem vybíral svoji, měl jsem jich v ruce zhruba 10 různých. Nakonec mám už verzi, která má na předním kontejneru maličký návarek, který brání pružině takhle vylézt. Je to ovšem hlavně pojistka, ne úplně řešení. Na dvou pistolích jsem při výběru, už poučený o tomhle problému, pozoroval jistou vůli, škvírku mezi levou stranou předního kontejneru a plastem rámu. Měj jsi to tam? Pak stačilo namáhání rámu v různých směrech a škvírka pracovala. Dá se předpokládat, že v takovém stavu dřív, nebo později vyskočí.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#1330 » čtv 17. kvě 2018, 06:50

Já pistoli nevybíral. Kupoval jsem ji v době, kdy byla totálně nedostatková a na prodejně byla jediná - a to ještě hezkých pár kilometrů od mého bydliště :-) Hned při koupi (to už se o tomto problému na fórech psalo) byla mezi plastem a kovovou částí mezírka a pružinka byla trochu vidět. Časem se asi plast trochu vyboulil a pružinka se začala objevovat v mezeře znatelněji. Jednou vylezla tak, že se o ni sekla hlaveň nebo nějaká část závěru a nešla rozebrat. Kupoval jsem P-10C s tím, že jde o nový výrobek a že se mohou na začátku produkce nějaké problémy objevit, takže z toho nejsem rozladěný. Výrobce se k tomu staví čelem, tedy není žádný problém. Mám (a střílím) vcelku intenzívně pistole více typů a výrobců a P-10C je tou nejoblíběnější. Ostatně, přechází na ni mnoho (dříve zarytých) glokařů z důvodu výrazně vyšší přesnosti a lepšího úchopu.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#1331 » čtv 17. kvě 2018, 07:21

Majlont: tu vyraznou presnost myslis jak? Diky



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#1332 » čtv 17. kvě 2018, 08:26

Faktem je, že když si tahle pistole po krátkém zaběhnutí sedne, člověk si vtiskne chod velmi čitelné spouště, tak z hlediska přesnosti je super. Glocky znám jen z půjčení, ale s P-10C jsem pokaždé nastřílel o něco lépe, než s G17 dvou posledních generací. Předtím jsem měl jen pistole Sig. Jak 225, tak 226 jsou proti oběma strikerům uskákaný kozy v ruce, přestože jsou těžký. Takže přechod na tuhle konstrukci pistole přirozeně zlepšil moji přesnost. Srovnání je to ale směrem k těm dvěma modelům Sigů tak trochu hrušek a jablek. Jestli P-10 někomu sedne výrazně líp, než G je možný. Osobně jsem rozdíly vnímal jako minimální a těžko se rozhodoval, jestli nejít do G17 páté generace. K té lepší přesnosti P-10 může přispět délka záměrné, kterou Zbrojovka udělala přes trochu kratší závěr minimálně stejně dlouhou, jako má G17 (viz srovnání na fotce) a především imho lepší mířidla v základu.

Obrázek



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1333 » čtv 17. kvě 2018, 10:39

kiv61 píše:... čep vytahovače se podle firemního manuálu vyráží ze závěru směrem "nahoru"
Můžu se zeptat, podle kterého manuálu? Pokud máte přístup k nějakému servisnímu manuálu, můžu požádat o scan/foto příslušné pasáže?

Co píšete nemá žádný smysl. Kdyby se čep opravdu vyrážel směrem nahoru, není nic jednoduššího, než otvor pro čep vyvrtat vrtáky dvou různých průměrů a neztrácet čas ručním rozklepáváním otvoru.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#1334 » čtv 17. kvě 2018, 11:42

Ahoj všem. Možná to někdo četl, ale i tak to sem https://theses.cz/id/hbtwlo/251930_bpdp_final.pdf dám. Možno až od str. 31.



91Radek91
Příspěvky: 1

Příspěvek#1335 » úte 22. kvě 2018, 17:51

Cau , chlapi poraďte , jsem jelito pospíchal jsem s čištěním zbraně a když jsem ji skládal nevšiml jsem si že nemám vloženou vratnou pružinu pod hlavní , pistoli jsem složil a teď se mi zasekla hlaveň a závěr nejde sundat ( mám cz p10 c ) neví někdo co s tím ? Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů