Marlin Camp 9

Samonabíjecí pušky


Jamesson
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pon 14. kvě 2018, 13:32

Zdravím všechny na fóru,
jsem tu nový a prosím o pomoc.
Před časem jsem koupil jetou karabinku Marlin Camp 9mm.
Je z ní pěkné a levné střílení. Záhy po koupi jsem zjistil, že spoušť chodí trochu divně a při tlaku trochu zboku zadrhává.
Tak jsem jí svěřil do zkušených rukou zbrojíře a ten zjistil že je tam popraskané plastové pouzdro, ve kterém je uloženo spouštové ústrojí a zásobníková šachta, v místech , kde jsou čepy . viz odkaz.

https://www.midwayusa.com/product/95891 ... in-model-9

Nejprve jsem si nadával, že jsem si měl karabinku při koupi lépe prohlédnout. Ale tohle je vidět až při úplné rozborce spošť. mechanismu.
Nejsem zběhlý ve shánění ND, poradí mi někdo, kde to sehnat? Zatím to mám zalepené a drží to ale rád bych to měl opravené definitivně.
Budu rád za každou radu.
Díky , Jamesson

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#2 » pon 14. kvě 2018, 13:38

Asi budeš mít smůlu, protože tahle karabina se asi 20 let nevyrábí a díly na ní u nás neseženeš.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#3 » pon 14. kvě 2018, 13:43

Něco na tuhle pušku má český Brownels v nabídce a možná by šlo se domluvit:
https://www.brownells.cz/epages/Cesko.s ... llFacets=1



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#4 » pon 14. kvě 2018, 20:56

Marlin Camp se dá koupit asi u Top Střely. Mrkněte na www.topstrely.cz . Snad budou vědět. Je tam kontakt.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#5 » úte 15. kvě 2018, 11:31

Jamesson píše:....... Ale tohle je vidět až při úplné rozborce spošť. mechanismu. .....

čili skrytá vada



Jamesson
Příspěvky: 2

Příspěvek#6 » úte 15. kvě 2018, 13:12

Zdravím 4mike,
pravda a asi bych uspěl, ale po nákupu zbraň fungovala a drobný zádrh na spoušti jsem přičítal charakteru spouště jeté zbraně, resp. nevadil mi (když byl jen při axiálním tlaku). Až po čase (cca rok) jsem spíš preventivně dal zbraň ke zbrojíři s dotazem na chod spouště. Měj jsem to udělat hned a flintu pak reklamovat. Teď je pozdě, moje blbost. Spiš jsem se poučil a každou zbraň při nákupu si už opravdu důkladně prohlídnu (i novou). Ono tehdy to ani nešlo, v krámě v Plumlově byla takové příšeří, že jsem neviděl ani na papíry, natož na vývrt a pod. A jít na chodník a koukat do laufu na chodníku se mi moc nechtělo :-). Ahoj a díky za tipy všem, Jamesson



Louba
Příspěvky: 31

Příspěvek#7 » úte 12. čer 2018, 11:21

Marlin mám rok a půl, a zatím jsem spokojen, žere vše bez závad. Velice jednoduché čištění, dva šroubky pažby, pak dva čepy vytáhnout prstem, závěr lehce ven i s natahovacím hmatníkem. Jedna tyčka s pružinou a je to. Pak už je tam jen páčka záchytu závěru při posledním výstřelu. Hlaveň cca 42cm, dá se střílet i bez sluchátek. Má pojistku v zásobníkové šachtě, která spočívá v tom, že pokud není ve zbrani zásobník nevystřelíš /ta už je v šuflíku :-) /. Chod spouště je trochu tvrdší, ale nic strašného. Jdou po menší úpravě použít i zásobníky z cz75, orig. je myslím SW na 12ran. Tak vypadala s optikou, nyní je na ní kolimátor.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Ješťer
Příspěvky: 14

Příspěvek#8 » pon 28. led 2019, 11:29

Jamesson píše:....


Jak to dopadlo? Podařilo se díl sehnat?



Rookie
Příspěvky: 15

Příspěvek#9 » pon 28. led 2019, 17:27

Louba píše:Marlin mám rok a půl, a zatím jsem spokojen, žere vše bez závad. Velice jednoduché čištění, dva šroubky pažby, pak dva čepy vytáhnout prstem, závěr lehce ven i s natahovacím hmatníkem. Jedna tyčka s pružinou a je to. Pak už je tam jen páčka záchytu závěru při posledním výstřelu. Hlaveň cca 42cm, dá se střílet i bez sluchátek. Má pojistku v zásobníkové šachtě, která spočívá v tom, že pokud není ve zbrani zásobník nevystřelíš /ta už je v šuflíku :-) /. Chod spouště je trochu tvrdší, ale nic strašného. Jdou po menší úpravě použít i zásobníky z cz75, orig. je myslím SW na 12ran. Tak vypadala s optikou, nyní je na ní kolimátor.


Prosím Tě, v čem spočívá ta úprava zásobníku cz? Díky moc

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#10 » pon 28. led 2019, 18:36

Probroušení v horní části u záchytu závěru, ubroušení podavače ve stejném místě a vybroušení otvoru pro záchyt zásobníku. Vem si do ruky oba zásobníky a hned to poznáš.



Louba
Příspěvky: 31

Příspěvek#11 » stř 13. úno 2019, 10:37

Tak jak říká Poli, viz foto



Louba
Příspěvky: 31

Příspěvek#12 » stř 13. úno 2019, 10:48

foto



LaRi
Příspěvky: 16

Příspěvek#13 » pon 1. dub 2019, 19:59

Zdravím pánové, nemohli byste sem napsat nějaké praktické zkušenosti? Třeba na jakou vzdálenost jde střílet, kolik asi tak ran vydrží ten bufer a tak. Docela se mi ta flintička líbí, ale moc informací jsem o ní nenašel. Angličtinou bohužel nevládnu. Díky

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#14 » pon 1. dub 2019, 20:38

Těžká, nepřesná, nedostupné díly, složitá konstrukce. Měl jsem jí v době, kdy tady jiné 9mm dlouhé neexistovaly (15 let z5) a byl sem docela rád, že šla pryč.



LaRi
Příspěvky: 16

Příspěvek#15 » úte 2. dub 2019, 21:33

Hmm, tohle jsem tedy číst nechtěl, ale není důvod tomu nevěřit. Asi si nechám zajít chuť. Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů