Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1816 » pon 14. kvě 2018, 15:15

Levná varianta je Taurus 85. Můžu doporučit, jenom to chce zkontrolovat někým, kdo rozumí revolverům.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#1817 » pon 14. kvě 2018, 17:43

JJ já ho mám funglovku. dá se sehnat za 10kKč a svou práci odvede. .)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1818 » pon 14. kvě 2018, 21:21

Doporučuju vyzkoušet každému 2" 38 special. Oproti pistoli to dělá akorát kravál a kope. V praxi má 9X19 vyšší výkon v J, ale menší hybnost. Oboje v hodnotách nepodstatných.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#1819 » úte 15. kvě 2018, 06:51

Já to zkoušel a kopalo o chlup méně než malá pistole 9 luger (ruger lcr). Prisuzoval jsem kopání slabsimu náboji 38special oproti 9 luger.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#1820 » úte 15. kvě 2018, 07:50

Osobně bych revolver jako první zbraň nedoporučil. Z pistolí mohu jednoznačně doporučit P-10C a jednoznačně nedoporučit K100. Pro P-10C jednoznačně hovoří skvělý úchop, přesnost zbraně, dobrá mířidla, kompaktní rozměry, rozumná hmotnost a vhodnost skryté nošení a pro obrannou střelbu. Rozhodně bych pro první zbraň doporučoval ráži 9x19. Začátečník, více než kdo jiný, by měl odstřílet pár tisíc nábojů, aby zautomatizoval návyky a získal zkušenost a jistotu bezpečné manipulace se zbraní. Náboje v ráži 9 luger se dají pořídit výrazně levněji než .38 Special či jakákoliv jiná ráže (když nevažujeme .22 LR).

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#1821 » úte 15. kvě 2018, 11:03

Chjoo. Já vím, že tady pribejva hafo plevelnejch prispevku a tak to nikdo nechce cist zpet, ale my tady ted resime ( asi blbe) neco na noseni. Tj. P10C ne.

Od toho, že je ideálni mít proste min 3 ruzny kvery (malej, stredni a velkej :) ) jsme jen rozebirali ten "malej". Ze mít pro obvyklou potrebu vyhradne 9x19 neni sporu. Pro speciálnejsi pouziti uz je mozne blbnout s cimkoli co má clovek chut, ale to uz neni o zacatecnictvi.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1822 » úte 15. kvě 2018, 11:08

Ja som jedno obdobie mal jedinu kratku, Glock 34 gen.3 a nosil som ho v podstate non-stop. Takze nechapem preco by CZ P-10C nebola vhodna na nosenie? Lahka, uzivatelsky privetiva zbran s dostatocnou kapacitou...



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1823 » úte 15. kvě 2018, 11:35

Blacky: Já třeba sebe ještě stále považuju za začátečníka, protože ještě nemám nastříleno víc než pár tisíc a pořád ještě postupuju metodou fórum-pokus-omyl. Celkem rychle jsem se dobral toho, že jedna univerzální zbraň prostě neexistuje, takže jsem koupil svou vysněnou krochnu a pak šel hledat něco na nošení, co budu schopen efektivně ovládat i bez velkých zkušeností. To ještě pořád do začátků IMHO spadá...

MRBLUE: Záleží kde a jak nosíš. Já bych ji třeba v práci komfortně nosit nemohl, protože se s tím nesedí pohodlně (jako kancelářská krysa prostě potřebuju placku, abych měl pohodlí celý den).

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#1824 » úte 15. kvě 2018, 12:16

Blacky píše:Chjoo. Já vím, že tady pribejva hafo plevelnejch prispevku a tak to nikdo nechce cist zpet, ale my tady ted resime ( asi blbe) neco na noseni. Tj. P10C ne.


Vlákno se jmenuje Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit? takže pokud tu řešíte pouze něco na nošení, tak jste ve špatném vlákně.

Kolega si, jako první zbraň, koupil maličkého Glocka a po prvním kurzu si došel pro P-10. Protože trénovat střelbu v kurzech obranné střelby a mít kapacitu zásobníku pod 10 nábojů, to je prostě opruz. Takže pro začátečníka asi ne zbraň na nošení, ale něco rozumného, s čím se dá cvičit základy a teprve pak pořídit i malou na trvalý doprovod.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1825 » úte 15. kvě 2018, 19:45

Blacky píše:Chjoo. Já vím, že tady pribejva hafo plevelnejch prispevku a tak to nikdo nechce cist zpet, ale my tady ted resime ( asi blbe) neco na noseni. Tj. P10C ne.

Od toho, že je ideálni mít proste min 3 ruzny kvery (malej, stredni a velkej :) ) jsme jen rozebirali ten "malej". Ze mít pro obvyklou potrebu vyhradne 9x19 neni sporu. Pro speciálnejsi pouziti uz je mozne blbnout s cimkoli co má clovek chut, ale to uz neni o zacatecnictvi.



Nosim PPQ a ted cca půl roku dávám přednost P10, protože se mi s ní prostě líp střílí. Rozhodně nemam problém s její velikostí

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#1826 » stř 16. kvě 2018, 06:18

A? To je kus od kusu. To nemá smysl vůbec řešit. Jak psal Kolombo, "Vlákno se jmenuje Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit? takže pokud tu řešíte pouze něco na nošení, tak jste ve špatném vlákně."



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1827 » stř 16. kvě 2018, 07:47

Upřímně, kdybych se mohl vrátit v čase, tak koupím jako první G19. Drtivé většině lidí vyhovuje i na nošení a přitom je to poměrně velká a blbuvzdorná pistole se spoustou dostupného příslušenství. A když nakonec třeba nevyhovuje, tak to člověk prodá jako nic...



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#1828 » stř 16. kvě 2018, 07:51

Já jsem malej, a tak bych stroje času využil k nákupu G43, na střelnici bych používal prodlouženou botku, na nošení co nejmenší, a pokud bych překonal období nejhoršího chtíče (například důsledným předáváním peněz manželce), tak bych možná zůstal u této jediné pistole a vlastně by se asi nic nestalo :-)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#1829 » stř 16. kvě 2018, 08:38

Já bych zůstal u P30,akorát verzi L s delší hlavní... :angel:

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#1830 » stř 16. kvě 2018, 08:56

Ja vratit cas koupim asi znovu G19. Jen bych se krotil ohledne prislusenstvi. :-)

Sice dneska po par letech resim “vymenu” za jinou pistoli, ale jako prvni super. Da se nosit, na nauceni na terce taky dobra, akcnejsi strelba uplne v pohode, vsude k sehnani hromada doplnku. Clovek se neboji ji rozebrat. A v te dobe casto nevite jak a co budete pak nejvic chodit strile nebo jak pistoli vyuzivat. Snad plati i co pise jhora, ze az prijde cas, tak nebude problem ji rychle prodat.
Za me je nejlepsi prvni pistole takova, jaka cloveka bude bavit, libit se mu a bude maximalne univerzalni. Rady koupit nejakou starou CZ a hlavne strilet nevim nevim. Aby to pak dotycneho neotravilo a od strelby spis neodradilo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů