Springfield/HS XD/XDM

Glock a spol.


romv
Příspěvky: 29

Příspěvek#586 » pon 14. kvě 2018, 20:01

Já se rozhoduji mezi G43, XDs a S&W Shield...zhlédl jsem opravdu hodně videí a recenzí hlavně z USA. S žádnou z nich neuděláš chybu, všechny jsou velmi dobré, ale přeci jenom malinko vítězí XDs...lepší mířidla, lepší chod spouště a lépe se drží. Sám jsem glockař a mám pár Géček doma (služebně sem je měl skoro 15 let), ale i tak sem si vyběhal NP a příští týden si jdu pro XDs. Zkusím zbraň z jiného soudku a jsem přesvědčen, že mě nezklame.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#587 » pon 14. kvě 2018, 20:59

XDS má horší spoušť než Glock, zejména G43. Měl jsem obě. Na nošení je lepší géčko-menší, lehčí, víc příslušenství a dílů. Objektivní plus XDS je dlaňovka. Čím víc zbraní znám, tím víc si považuju Glocka.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#588 » pon 14. kvě 2018, 21:08

střílel jsem obě. XD-S má lepší spoušť. XD-S konstantní chod, síla se těžko popisuje. výstřel překvací. Glock odpor skokově roste pak rána.

Ten tvůj glock nebyl tuněný? :-)

Uživatelský avatar
Kondrik
Příspěvky: 47

Příspěvek#589 » úte 15. kvě 2018, 18:14

Tak jsem prohnal laufem prvních 100 ran z XD-S 9mm. Spoušť se mi líbí, ačkoliv na mojí dosavadní G19 jí mam pořád radši. XD-S má celkově delší chod spouště. Ale to dělá asi zvyk.

Na moje jemné dětské ručičky je pažba poměrně hrubá, a po několika zásobnícíh mam v kůži vytlačený stopy. Určitě koupim Talon Grip.

Mířidla jsou výš, než u Glocku, takže mi první rány lítaly poněkud nízko.

S čim mám problém je záchyt závěru. Při střelbě mam palec pravý ruky přímo na záchytu závěru a ten mi tím pádem po poslední ráně nezůstane otevřený. Když chci závěr zachytit vzadu i manuálně třeba v rámci rozborky, tak je to taky obtížnější, než u G19.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#590 » úte 15. kvě 2018, 18:22

Kondriku, diky za pujceni, fakt hezky se z ni strilelo. Akorat oproti my XDM mi nejde jednoduse zadrzet zaver, zachyt je hodne zapustenej. Ale moc to u tohohle typu zbrane nevadi, aspon nic nevycniva. A to skripnuti kuze pri dorazeni zasobniku boli :-) Subjektivne mensi, zpetnej raz nez u G43, spoust dlouha ale nevadi. Takze do ni jdu v. 45 ACP.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#591 » úte 15. kvě 2018, 18:47

Kodrik :
Tak si poloz palec pod zachyt. Máš tam taktilni zvýraznění. Máš ho akorát na palec bez prehmatnout. To máš dobrý, ne špatný.

Uživatelský avatar
Kondrik
Příspěvky: 47

Příspěvek#592 » úte 15. kvě 2018, 19:21

vaclaff: za málo, rád vyjdu vstříc. A jsem rád, že nejsem jedinej, kdo si stěžuje na záchyt závěru :)

audis: tak řešení je logicky jasný :D já jen nejsem zvyklej to tak držet, takže mi to zatím způsobuje problémy.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#593 » úte 15. kvě 2018, 20:09

Kodrik: a to jsi ještě neměl v ruce XDM, které má hmatník záchytu zvětšený a tedy mnohem náchylnější na uvedený jev. Naučil jsem se kvůli němu střílet s palcem "volně v luftě" mírně šikmo nahoru a s odstupem času bych řekl, že mám zpětný ráz lépe pod kontrolu. Na XDS jsem tím pádem nic podobného absolutně neřešil.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#594 » stř 16. kvě 2018, 10:57

Ladaj: divny je ze u XDM mi to nedela a u XDS jo. Asi jde o konkretni velikost prstů a jejich rozlozeni. Ale XDS ma zachyt utopenej, u XDM vycniva, takze by to u me melo byt naopak a neni.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#595 » stř 16. kvě 2018, 11:17

Držíš tu xd-s svojí rukou? :-D



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#596 » stř 16. kvě 2018, 13:53

good question :-) ale asi pod jinym uhlem.



ich4
Příspěvky: 3

Příspěvek#597 » stř 23. kvě 2018, 13:44

Mám XDS 3.3 .45 SS i G43 a vypadá to, že XDS půjde do světa. Chtěl jsem na nošení něco v .45 ACP. Vystřílel jsem dvě krabičky naprosto bez problémů, musím uznat, že střílí přesně, ale nějak mi nesedla. Rozměrově jsou téměř shodné, ale XDS je těžší. G43 mi vyhovuje víc.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#598 » sob 2. čer 2018, 21:23

Tak XDS .45 je doma. Kope kapánek víc, než devítka, s dlouhým zásobníkem se dá dobře zkrotit, s tím kratším samozřejmě chybí ta opora pro malíček, tak je třeba víc síly. Nepřekvapila mě, chce to trochu cviku, ale na svoji kategorii je slušná. S čím teda bojuju to je záchyt závěru. Je utopenej, takže mám problém palcem záchyt zvednout. To mě zatím štve nejvíc. Pořídil jsem clipdraw, instalace v pohodě. Hodně kontrolu při střelbě zlepšil talongrip, i bych řekl, že to líp vypadá. [img]
untitled-b.jpg
[/img] . Jinak stejný problém jako popisují ostatní, při plném zásobníku se občas sekne při natažení. Ale stalo se mi to zatím 2x. Vystřeleno 100 SB a 100 Magtech. Na nošení je supr jak je tenká, výborně se schová. Foto obou séger spolu :D [img]
IMAG0506.jpg
[/img]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#599 » sob 2. čer 2018, 21:48

Gratulace k koupi.
Zachyt nadzvednout? Myslíš dolů že jo. Nepochopitelně při střelbě jde u mě (xd-s 9) snadněji, než doma při sušení. Resp. Na střelnici jde dobře, doma hůře. Taky se lehce ochodil. Po koupi jsem si stěžoval, teď v pohodě. (500 ran). Závady 0.

Nepochopitelně mám s kratším zasobnikem (malicek částečně bez opory) stejný soustrel jako s delším.

Ano kope víc, xdm 4,5 je větší zbraň. Když jsem porovnával to samé v 9 luger, xdm měla i kratší a lehčí spoušť než xd-s 9.

Když jsem střílel po sobě full size glock 9 luger a 45acp, kopaly stejně.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#600 » sob 2. čer 2018, 22:53

Ne, myslim zachyt zvednout nahoru aby chytil zaver. Dolu se preci shazuje a zaver vypousti, s tim problem nemam. Snad se to taky casem ochodi.To srovnani 9mm a .45 jsem myslel oboji XDS. V devitce subjektivne kope min a rekl bych ze i spoust je lepsi. Mozna ale to jsou rozdily konkretnich kusu. Soustrel mam taky asi stejnej, jen to s tim kratsim zasobnikem neni tak pohodlny. No uvidim, az ji poradne prozenu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů