Strhávání

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#136 » čtv 17. kvě 2018, 07:02

http://www.shootingusa.com/PRO_TIPS/MICULEK2/miculek2.html
miculek.jpg

EDIT: z druhej strany
miculek2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) MM dne čtv 17. kvě 2018, 07:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#137 » čtv 17. kvě 2018, 07:03

No, pokud je to takhle, tak ano :-)
http://maggiesfarm.anotherdotcom.com/ar ... olver.html
Miculkovi není vidět palec slabé ruky ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#138 » čtv 17. kvě 2018, 07:18

Moje zkušenost je taková že na revolver musíš mít ty správný pazoury. Někdo bez problémů a je spousta lidí který střílej z pistole velmi slušně a z revolveru netrefěj na 10metrů ani papír. Myslím v SA, o DA ani nemluvě. Prostě je jim ten úchop tak cizí že urvou každou ránu jinam.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#139 » čtv 17. kvě 2018, 07:33

no poněvadž revolver sice střílí ale gripy trefujou
u pistole střela opustí lauf dřív než pistolek odemkne a celou dobu zpětný ráz působí v ose laufu ale přes tah vratný pružiny
u revolveru je osa laufu výš a žádný pohyb závěru nic netlumí, čili jak Ti plavou ruce na zbrani, tak i zásahy po terči a čím výkonnější ráže vůči hmotnosti revolveru, tím víc se to projevuje
Naposledy upravil(a) 4mike dne čtv 17. kvě 2018, 07:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#140 » čtv 17. kvě 2018, 07:42

MM: díky, už to vidím. Já mám ten palec jaksi rovně pod válcem, ale vzhledem ke vzájemné pozici tam problém se spalinami zatím nebyl.
sided: může to být i můj případ. Nemám nijak extra velké ruce, ale pořád mi to přijde, že mi na Alfě něco přečuhuje. Mačkat spoušť posledním článkem je technicky zcela nemožné. Není to nepohodlí v gripu - prostě pořád takový divný pocit.
4mike: ano, já jsem toho příkladem. Proto ten dotaz.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#141 » čtv 17. kvě 2018, 07:46

Alfa je tak cca "K" rám u SW (což je na svou dobu prcek pod sako) a na malý rám, se špatně skládají ruce

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#142 » čtv 17. kvě 2018, 07:51

Jo, je to tak. Snad si budu muset něčím omotat pažbu nebo vzít cyklistické rukavice :-). Nechce se mi to měnit - nějak mi Alfa přirostla k srdci a mimo to jiný hybrid asi neseženu.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#143 » čtv 17. kvě 2018, 07:56

nebo koupit největší Klinskýho a vymazlit z nich něco na svou ruku a NElakovat na závěr
jako polotovar se použít dají, víc bych si od nich nesliboval

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#144 » čtv 17. kvě 2018, 08:00

Alfa-proj má taky nějaké výměnné střenky, které by to mohly částečně řešit, ale podle toho, co mi řekli, to není jednoznačeně přímo na Alfu a musí se to nějak spasovat.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#145 » čtv 17. kvě 2018, 08:01

jsme OT ale pokračujem, pak to oddělím

graver: zkus to polepit smirkem, to že přestane klouzat v dlani hodně pomůže. Když jsem přešel z Kčka na velký rám tak jsem se s tím nějakou dobu pral, pořád to nebylo ono a pomohl až pilník a razantní úpravy na gripu.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#146 » čtv 17. kvě 2018, 08:20

mimochodem lze strhnou i za spoušť , při nedostatečném propadu spouště

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#147 » čtv 17. kvě 2018, 09:24

Ok, díky, zkusím něco udělat s tou střenkou, jestli se to zlepší. Jo, na to polepení je tady tuším separátní thread - kouknu tam.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#148 » čtv 17. kvě 2018, 12:52

protiskluz páska nestačí, ono to musí optimálně vyplnit uchop
já taky začínal se subtilními gripy, poněvadž se tak s bouchačkou skvěle manipuluje
jenže od tý doby co jsem začal "přidávat" byla menší potíž něco trefit
doladit gripy na další REV byla vždycky zábava na sezonu,
holt u 1911 je to na 2 minutky s imbusákem (taky jsem začal se slimkama, jsem na regular width a pokukuju po větších)

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#149 » čtv 17. kvě 2018, 15:07

graver píše:Jak/v čem je úchop revolveru zcela jiný? Pořád se s tím nějak peru.


U běžného revolveru je je hlaveň a tím i záměrná výše než u většiny pistolí. Úchop je sice podobný, ale poskládat ty prsty na bok jako u pistole není moc dobré. Palec silné ruky se zpravidla opře o pažbičku a směřuje trochu výše a palec slabé ruky je dobře položit na rám pod válec, ne na něj. Pak nejsou zcela vodorovně. Mě se osvědřilo u revolveru a mířené střelby ukazováčkem slabé ruky se zapřít o lučík a vyvinout mírný protitlak (ne křečovitý, ne moc silný) proti druhé ruce. To opření o lučík praktikuji jen u revolveru a jen u klidové střelby. U pistole je to sice také možné, ale je větší šance že ten ukazováček bude odtlařčovat pistoli daným směrem. A u akční střelby to nedělat vůbec, protože tam ta odchylka od osy bude mnohem větší.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#150 » čtv 17. kvě 2018, 20:52

Já mám navíc ten problém, že střílím většinou v SA, takže si při natahování kohoutu ten úchop rozhodím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů