Filtrační maska na splodiny po střelbě



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#1 » sob 19. kvě 2018, 09:13

Zdravím,

Nedávno jsem střílel na menší střelnici a po půl hodině střelby více lidí (možná 150 nábojů) mi přišlo, že se mi hůř dýchá z toho jak jsou ve vzduchu splodiny po výstřelu. Můžete poradit na to nějakou filtrační masku nebo jak to jinak resit?

Diky.



Pepe65
Příspěvky: 112

Příspěvek#2 » sob 19. kvě 2018, 11:19

Nádech - střelba, odchod - výdech :-) Ale taky mě to už několikrát napadlo; venku je to asi relativně v pohodě, ovšem v interiéru se asi nadýcháme, a to i pokud vzduchotechnika funguje jak má. A u nás na střelnici jsem tedy nikoho s respirátorem neviděl. Ani jsme se o tom s kolegy střelci nebavili.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#3 » sob 19. kvě 2018, 13:29

Na CO/CO2 filtry nefungují. Proto nosí hasiči dýchací přístroje.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#4 » pon 21. kvě 2018, 13:39

Myslím, že ten "modrošedý kouř" je v tu chvíli mnohem horší než nějaké CO.. Asi jedině respirátor.. lepší něco než nic, ale je pravda, že jsem ještě taky nikoho na kryté s respirátorem neviděl.. Pro pistoli se dělají náboje nontox, ale co když se střílí z dlouhé starými náboji dokonce ještě se rtuťovou zápalkou.. Když je to jednou za rok, tak se to asi dá... ale při pravidelném, týdenním tréninku, by hrozila asi už hrozila otrava.



heh
Příspěvky: 12

Příspěvek#5 » pon 21. kvě 2018, 13:58




mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#6 » pon 21. kvě 2018, 17:02

Obávám se že ty 3M respirátory budou dobrý jen pro pocit - odfiltruje to maximálně prachový částice a to ještě ne všechny. Celkem pravidelně tyhle jednorázový respirátory střídám a stejně při delší práci z rozbrušovačkou na stavbě mám zuby červený z cihel, který v rámci stavebních úprav krájím. Samozřejmě to bude z části způsobeno fousy, kterými jsem na rozdíl od vlasů dostatečně vybaven - holt to přes fousy netěsní jako na holé tváři.

Možná by něco lépe odfiltrovala kvalitní polomaska s částicovými filtry, ale to je spíš otázka co všechno v tom vzduchu je a co lze reálně zachytit. Jednodušší a levnější bude chodit na otevřenou střelnici nebo s sebou tahat bombu s kyslíkem :D



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#7 » pon 21. kvě 2018, 21:36

Respirátory jsou k ničemu, u 3M začíná ochrana použitím polomasky.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#8 » pon 21. kvě 2018, 21:40




Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#9 » stř 23. kvě 2018, 23:41

Ok, to vypadá fajn. Teď který typ filtru použít?



PiGr
Příspěvky: 25

Příspěvek#10 » čtv 24. kvě 2018, 04:30

Řešíte hodinu na střelnici!
Vemte si respirátor ráno, když jdete do práce a v poledne budete zděšeni jak vypadá.
To dýchate normálně každý den a neřešíte to.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#11 » čtv 24. kvě 2018, 07:37

@Vindex nejlíp vypadá Filtr 3M 6059

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#12 » čtv 24. kvě 2018, 07:51

Já ten problém řešil tak, že jsme omezil uzavřené střelnice a i na venkovní se snažím střílet v otevřeném prostoru.

Mám v okolí jednu střelnici, kde to na ten kyslík skoro je, ale připadal bych si jak blázen, tam takhle nastoupit :-D



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#13 » čtv 24. kvě 2018, 07:53

No trochu se obávám že v tý polomasce se moc dobře střílet nebude jelikož ji v práci používám. Jednak se v ní celkem těžko dýchá a druhak obrys masky obzvláště nosní část leze do periferního vidění a při míření to bude hodně rozptylovat!Nehledě na to že to bude rozptylovat i ostatní střelce tedy alespoň já nevím jak bych reagoval kdyby na vedlejší stav nastoupil někdo takhle vyšňořenej. ;)



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#14 » čtv 24. kvě 2018, 08:54

Jako prevenci těchto starostí doporučuji začít kouřit.

Ale vážně - myslím, že nestojí za to kazit si střílení nejakou bizarní maskou. Když už se má udělat něco pro zdraví, tak následná procházka v lese by to měla spravit. Plíce regenerují údajně stejně dobře jako játra.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#15 » čtv 24. kvě 2018, 08:58

A co teprve něco takového http://www.takos.cz/kukla-dychaci-tornado-5-s-prilbou-9898.html s nezávislým přívodem vzduchu. (-: V jednom s ochrranou očí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů