GP K100

Glock a spol.


Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#751 » sob 19. kvě 2018, 09:47

Ahoj ve spolek, hledal jsem na GP Talon grip, ale asi přímo na GP nedělají, nemáte někdo ozkoušeno, zda nepasuje z jiné pistole?



Prcek
Příspěvky: 297

Příspěvek#752 » ned 20. kvě 2018, 19:49

Kdysi jsem měl jeden typ vyhlédnutý, ale jak ho vyzkoušet?...v obchodě ti ho nedají na vyzkoušení, většina bývá zatavena a navíc jak se navlékne, tak se mu prý nechce dolů. Já to řešil roky duší z kola, ta tam pasuje a snad to mírně zlepší neklouzavost, ale pak jsem si tam dal smirkové pásky, viz fotky o něco dříve zde ve vláknu. Drží už 2 roky, objektivní zlepšení v čemkoliv se nekonalo, subjektivně mám lepší pocit na duši :lol:



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#753 » pon 21. kvě 2018, 08:35

Prcku, talon je něco jiného, ten se lepí na pažbu. Návleky jsou většinou univerzální, na kačku by ti měl sedět návlek na CZ75 ne? Tedy pokud nemáš ten xxl hřbet. Talon na GP jsem taky nenašel, ale existuje, jen asi ne u nás. https://forums.brianenos.com/topic/2559 ... grip-work/
Zkus mrknout třeba na ebay, ale většina věcí z USA, se k nám neposílá.
Já mám taky dotaz, nevíte někdo, zda pasuje botka z czp07/09 na zásobníky do K?

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#754 » úte 22. kvě 2018, 06:54

Hm, koukám na fotky, neměl jsi v záruce vyměněný ocelový kontejner (vložku)? Vidím tam díru (jak je ten "bazének" u válečku) kterou jsem na pistoli vyrobené v prosinci 2014 ještě neměl, začalo se to dělat právě v té době zhruba. A Ty říkáš, že máš pistoli přes 10 let... Jinak hezky vyleštěné provozem, to se musí nechat! Střelbě zdar a K100 zvláště!

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk



divad4a
Příspěvky: 2

Příspěvek#755 » úte 22. kvě 2018, 08:07

Ahoj všem, nedávno jsem si koupil GPK100 MK12 a narazil jsem na problém s vypuištěním zásobníku. Když jsem si zbraň zkoušel v obchodě, všechno vypadalo, že funguje normálně. Když jsem zbraň ale vyndal doma, tak po dvou vyndáních zásobníku začala jít výpusť zásobníku hodně ztuha. Když pistoli držím normálně (jako při střelbě), tak palcem ani to tlačítko nezmáčknu. Musím si ji v ruce trochu vytočit, abych na to mohl zbrat víc kolmo. Máte s tím někdo podobné zkušenosti? Myslíte, že to bude stačit trochu promazat? (A případně čím, abych nepoleptal rukojeť). Nebo je to rovnou na reklamaci? Díky

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#756 » úte 22. kvě 2018, 09:28

Daj dole záver, skrutkovačom zhora cez šachtu zatlač na záchyt zásobníka pri naklonenej zbrani a tlačítko samo vypadne. Skontroluj, či sa tam nedostala dajaká špina, špona alebo iný bordel, očisti, namaž hocičím čo máš doma - olej, vazelína - a zlož späť.

(netuším, čo by si mohol použiť na poleptanie rukoväte, ale to by už musel byť riadny sajrajt, určite by to rozpustilo aj Tvoje prsty... :evil: )

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#757 » úte 22. kvě 2018, 11:04

Prcek: Pekna, vypada porad jako nova. Ani bych nerekl, ze ma tolik nalitane.

Ja tedy pridam taky nejake foto, moji K100, kterou jsem poridil s vidinou upraveni.
Mam uplne prvni model serie A, opradu perfektne slicovane a minimalni vule kam se oko podiva :mrgreen: Uprava byla nasledujici: odstranil jsem pojistku a nasledne zaslepil, vymenil jsem vytahovac za novy model, kladivo+zajisteni, ruzne pruziny+vratnou pruzinu a ocelovou tycku a namontovani SA spoust...
Vysledek je opravdu perfektni. Celkova delka chodu spouste je 5mm, z toho jsou 3mm namacknuti = odblokovani udernikove pojistky. Potom 2mm je delka chodu spouste pri odpaleni. A 2mm je i reset spouste. Odpor spouste je 1,8kg. Ocekavam, ze po zabehnuti to jeste malilinko sedne. Avsak i tak se zda, ze to ma odpor daleko lehci nez co jsem nameril. Casem mozna namontuju i svetlovodnou musku, ale momentalne mi to nijak nevadi i s origo.

Foto je po strelbe, takze vyhozni okno je zacouzene od splodin :P

2AB.jpg


3A.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Prcek
Příspěvky: 297

Příspěvek#758 » úte 22. kvě 2018, 18:44

2Jakub - ne, nic se neměnilo. Byla určitě kupovaná v roce 2007, protože to jsem byl rozváděn a bývalá manželka se pak opatrně ptala, jestli něco neprovedu :twisted: :roll: Vlastně se mírně zvětšovaly vůle (dovozce v záruce), protože zpočátku byly tak malé, že po 100 výstřelech byl problém s dorážením závěru. Ještě se měnily v záruce pružiny v zásobnících, jinak vůbec nic.

Trochu odpovím i na problém s vypouštěním zásobníku. Mě ten "čudlík" jde v klidu taky blbě zmáčknout, ale když to dělám "v zápalu boje" někde na závodech, tak v pohodě. Ale je to asi citlivé místo s ne úplně dobrým matrošem, našel jsem tam i kdysi stopy rzi, to už šlo fakt ztuha. Kamarád si dal zvětšený sportovní hmatník a zase ho rychle sundal neb si pak vyhazoval zásobník během střelby ;)



Prcek
Příspěvky: 297

Příspěvek#759 » úte 22. kvě 2018, 18:47

2 otr.pomeranc: Pojistku jsem vlastně měl taky venku, občas se mi zajistilo, když jsem nechtěl, ale třeba na tom LOSu je v pravidlech, že manuální pojistka musí být, když ji dává výrobce. Jinak máš pěknou hlaveň :)

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#760 » úte 22. kvě 2018, 19:29

Je fakt, ze ta hlaven je o proti nove produkci uplne jinak opracovana. Co se tyka pojistky, tak nevim jestli by na Losu byl problem, ono je to preci jen zaslepene origo zaslepkou od GP, a kdyz si clovek nakonfiguruje K100, muze ji mit klidne bez pojistky uz z vyroby. Zakze tohle by asi bylo celkem neprukazne, protoze vyrobce dela ruzne verze. Podle me,to bezpecnosti nijak neubira. Blokovani uderniku je zajisteno a ma to i pojistny ozub na kohout, takze dle meho, je to v cajku.
Osobne jsem zvykli, ze pojistku nepouzivam, i kdyz ji zbran ma. Nejak me to prijde jako blbost, co jen zavazi a kdyz to clovek bude nejmin cekat, tak si ji jeste zajisti :D



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#761 » úte 22. kvě 2018, 20:14

divad4a píše:Ahoj všem, nedávno jsem si koupil GPK100 MK12 a narazil jsem na problém s vypuištěním zásobníku.
...

Také mě nevyhovuje vypouštění palcem, tak to dělám špičkou ukazováku na druhé straně.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#762 » stř 23. kvě 2018, 11:05

Prcek: No tak vložka se měnila. Měl jsem z roku 2014 bez té díry a pak jsem dostal při reklamaci novou, ta už tu díru má. Na starých zbraních jsem právě viděl vždycky takovou vložku, jako jsem měl původně já, vyhrabu večer fotky. Znamenalo by to, že se asi dělaly oba typy a od toho, co jsem měl, se asi upustilo...

Tlačítko vypouštění zásobníku: hned se zbraní jsem si koupil rozšířené, na základní hodně blbě dosáhnu. Na rozšířené parádně a opravdu nechápu, jak bych si mohl díky němu vyhodit zásobník. To mi hlava nebere a za těch 11 000 ran a tři roky se mi to nepovedlo. Za sebe větší tlačítko jednoznačně doporučuji. Jinak hůř občas jde, já ho normálně sem tam vyčistím a namažu a jde zas nějakou dobu jak po másle. Ven jde jednom pohybem, zpět to je se sundaným závěrem taky hned a bez nářadí, tak o nic nejde...

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#763 » čtv 24. kvě 2018, 17:45

Tak jsem se k vám pánové přidal a pořídil jsem Mk7. Zatím byla jen na chvilku na vyzkoušení, takže mě teprve čeká, se s ní zžít. Ale sedne mi líp než compact. mám ale jeden dotaz ze zvědavosti - Na hlavni je vedle té velké rovné plochy číslo (27), věděl by někdo co to má za význam?



Prcek
Příspěvky: 297

Příspěvek#764 » čtv 24. kvě 2018, 20:43

JakubCh: To zvětšené tlačítko vyp. zásobníku si tam pravda dal a pak ho nechtěně vypouštěl člověk, který má tlapy asi o polovinu větší, než je průměr, takže tak :lol:

A číslo na hlavni? Mám tam čistou "2", ale dosud mě nenapadlo to řešit, takže netuším :)



Ivan1
Příspěvky: 11

Příspěvek#765 » pon 16. črc 2018, 21:50

Na K100 MK12 jsem zkoušel náboje STV - 124grs. Z 80 nábojů jsem měl 3 selhače, odpáleno opakovaným výstřelem - ostatní střelci (Taurus PT 809e, CZ 75) bez závady. U střeliva SB toto neznám (cca 1000 výstřelů), čili náboje STV pro mou K100 nejsou vhodné. Má někdo podobné zkušenosti?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů