SKS - Samonabíjecí Karabina Simonov 45

Samonabíjecí pušky


vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#151 » sob 7. dub 2018, 08:46

Ruskou SKS jsem v BVS prohlížel, ale zrovna kus co jsem měl v ruce měl dost stop po rzi v závěru (na hraně kde se hromadí bordel).
Na druhou stranu, třeba pístek byl funglovka. Víc mne ta chytla 455 a SKS si holt nechám na nějaké další kolo. Až mne nějaká chytne za srdce. Ani Jugoslávka ani Ruska co jsem tam měl v ruce mne nechytly.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#152 » sob 7. dub 2018, 16:50

tak moje taky není stoprocentní a na krytu závěru se najde malá stopa po rzi a možná i ješte jinde, ale vzhledem k oseru , kterej je to sem dostat a ceně, která u dalšího kola může vyskočit na nesnesitelnou mez, jsem to vzal. Puška jako taková je ok, není to na leštení ale na blbý časy a tam si myslim, že při trošce péče se dožije ješte jedou tolik co do teď čekala od doby co ji vyrobili :-)

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#153 » pát 18. kvě 2018, 23:02

BVS hlásí že dovezli SKS z Tuly s kompletním příslušenstvím. Po tormentaci půjdou prý do prodeje, to jsem zvědavej na cenu.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#154 » sob 19. kvě 2018, 14:07

Tak, to co tam teď maj je taky Tula, spíš sem zvědavej na stav. Z poslední várky se dalo celkem vybrat a nebudem si lhát to příslušenství beru spíš jako doplnění, než něco co bych použil. S cenou si myslim, že bude legrace, což mi připomělo, že bych sem mohl hodit v pondělí večer nějaký foto flinty z poslední várky.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#155 » sob 19. kvě 2018, 21:40

Viděl jsem nějaké "nové" kusy z BVS a byla to trága.. spatný stav, zasekávaly se, braly jen některé náboje... Dobré kusy jsou přebrané, dnes koupit dobrý kus čehokoli je nadlidský výkon (SKS, Dragunov. i Sa58)



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#156 » ned 20. kvě 2018, 09:26

Z jaký várky ty nový kusy co si viděl byly? Ta která má bejt teď, nebo ta zhruba před měsícem, ze který jsem kupoval já. Je pravda, že sem byl domluvenej, jakmile to dovezou ze zkušebny daj vědět. pravděpodobně sem byl mezi prvníma, co mohli vybírat a vybrali.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#157 » ned 20. kvě 2018, 10:15

Bylo to před měsícem. Na střelnici je měli dva kluci, kteří zkoušeli své nově koupené kusy (určitě ne ten samý týden, spíš to leželo nějakou dobu doma a tohle byla první příležitost je provětrat.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#158 » ned 20. kvě 2018, 10:36

Tak to měli smůlu na kus, moje sice na první natažení taky moc chodit nechtěla, ale při prohlídce nebyl důvod proč by to tak mělo bejt po vyčištění a namazání. A jede jak z praku není s ní žádnej problém. Ona je všeobecně otázka toho, v jakým stavu se sem ty pušky vozej, zásoby nejsou nekonečný a díky embargu se to vozí všude okolo nás. Mám blbou obavu, že za čas už nebude z čeho vybírat, protože všechno, co za něco stojí bude rozprodaný.

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#159 » ned 20. kvě 2018, 15:37

Já jsem viděl dvě v Liberci na krámě obě byly nějaký divny, jedna nezachytavala závěr druhá nešla rozebrat. Navic obě nebyly moc pěkný, očividně už něco zažily. Jsem zvedavej za jakou cenu budou ty další, levnější to tuším nebude. Jsem docela rád že jsem vzal tu M59 ta byla skutečně ve stavu nové.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#160 » pon 21. kvě 2018, 17:11

Takže, jak sem slibil, tak činím, pár fotek mojí Simony. Střílí to, zachytává to, funguje to, sem s tim spokojenej. Jediná úprava která proběhla bylo orvání toho hnusnýho červenýho konzervačního laku na dřevě a přelakování. Nic víc.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#161 » pon 21. kvě 2018, 17:14

Další foto-
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#162 » pon 21. kvě 2018, 17:15

A zbylý fotky-
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#163 » čtv 31. kvě 2018, 17:40

Zdravím, prosím o radu. Mám SKS Tula 1950 a občas se mi stane, že po výstřelu se mi nový náboj nenatáhne do komory,ale zasekne se špičkou o spodní stěnu komory. Musím ho prstem posunout o kousíček vzad a zatlačit na jeho konec tak, aby se mi špička náboje přizvedla nahoru, po spuštění závěru v pohodě vklouzne do komory. Nedělá to pravidelně, jen občas. Druhý menší zádrhel je, že někdy se mi po vystřelení posledního náboje otevře nábojová schránka, tudíž závěr nezůstane viset. Dříve než bych toto řešil u puškaře, chci se zeptat, jestli nemůže být chyba někde jinde, ve mě např. v držení zbraně apod. Díky Jirka



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#164 » čtv 31. kvě 2018, 22:14

Předpokládám, že tvůj problém bude souviset se schránkou a špatným podáváním. KDyž mrknes na fotky, sou trošku bídný, tak náboj po vložení je špičkou lehce přizvednutej, po odjištění závěru a zhruba popojetí 2 cm náboj krásně naleze špicí do komory. osobně bych se zaměřil na to, zda ta podávací packa ve schránce funguje jak má, jestli není zdeformovaná, případně se někde neseká a nebo tam není slabá pružina. Odvážim se říct, že to bude nějaká kravina na kterou musís přijít. případě ráno udělám lepší foto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#165 » pát 1. čer 2018, 12:41

Lepší foto za denního světla.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů