CZ P-10C

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#1351 » pát 8. čer 2018, 12:50

zed: doufam, ze jich maji dost. Cekam na NP. :-)



zed
Příspěvky: 15

Příspěvek#1352 » pát 8. čer 2018, 13:16

Asghaad, no já čekal jenom několik měsíců a myslel jsem, že to ještě potrvá... No a najednou byly na skladě :)

Sedmej, snad jo. :)

Na policajtech jsem potkal týpka s čerstvě koupenou černou. Že mu prodejce dneska řekl, že kdoví kdy budou ta FDE... Jsem mu asi zkazil radost z nové zbraně... :(



milan77
Příspěvky: 10

Příspěvek#1353 » pát 8. čer 2018, 14:30

Třeba ne :-))) Mně osobně se líbí naopak víc černá varianta. Ale chtěl bych CZ P-10 C TRT



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#1354 » pát 8. čer 2018, 14:41

Prestoze jsem priznivcem cernych pistoli, tak vypada opravdu vyborne!



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#1355 » pon 11. čer 2018, 10:31

Ahoj. Tak jako prvni pistoli jsem si koupil Cz P 10 C kupovana v podnikovce v PZE. Vcera prvnich 100 ran a bez zavady. Vypoustec zasobniku se hezky rozchodil, zachyt zaveru take. Celkova spokojenost az na pojistce na spousti, ktera se obcas neprijemne zadrhava.. premyslim ze to tam trochu vypiluju. Grip pouzivam medium, ale zkusim i dalsi. Suma sumarum spokojenost, ale ukaze az cas.



Bofors2
Příspěvky: 6

Příspěvek#1356 » pon 11. čer 2018, 10:40

Zdravím vespolek, zajímal by mě váš názor na magnetující střely (předpokládám poměděný ocelový plech) tzn. výrobce limit, alsa pro a nevím jestli ještě další. Určitě se to tu někde probíralo ale přece jen tyhle hlavně (P10, P07,9, SH2...) maji úpravu arcorem. Myslíte že to má vliv na přesnost/životnost těch hlavní?



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#1357 » stř 13. čer 2018, 08:37

Myslím si, že se to velmi přeceňuje. Ocel plášťů je nějaké bláto třídy 10. Rozdíl v tvrdosti proti mosazi/tombaku ve vztahu k materiálu a úpravně hlavní nepodstatný.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#1358 » stř 13. čer 2018, 08:45

V devadesátých letech,i dříve,jiné než plechové pláště nebyly.Vystříleli jsme jich tisíce a ve vztahu k vývrtu, naprosto bez problému.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#1359 » stř 13. čer 2018, 10:36

No přeceňuje a nepřeceňuje. Ocelový, byť měkký, plášť má samozřejmě jiné vlastnosti než tombak, fyzika a tribologie se nedá osouložit. Zvýšené opotřebení hlavně je měřitelné, ale záleží na spoustě faktorů. Materiálu hlavně, tvaru a hloubce drážek, drsnosti povrchu, materiálu a diametru střely atd., a je to pistoli od pistole různé. O zvýšené míře opotřebení se ale dá mluvit až v řádech desetitisíců výstřelů. U některé po 20 t, u některé až po 50 tis. kdy je na hranici životnosti celá. V té chvíli cena provozu - nábojů, násobně překračuje cenu samotné zbraně.
Pak už záleží na prosté matematice. Jen příklad, blízký realitě. Pokud vystřílím 30 000 ran a použitím střeliva s ocelovým pláštěm na každé ráně ušetřím 50 hal, jsem v plusu 15 000 Kč na střelivu oproti tombaku. Jestli tím opotřebím hlaveň tak, že už to poznám na terči a nová hlaveň mne stojí i prací puškaře 7 000 Kč, není důvod ocelový plášť nepoužívat. Do toho vzorce se samozřejmě dá dosadit jiná cena střeliva, jiný počet výstřelů, jiná cena hlavně. Je to pak volba každého.

P.S. Kdo ovšem používá střelivo s ocelovým pláštěm u Jubiläumspistole SIG 210 125 Jahre, tak je naprostý ko..t. :)



Bofors2
Příspěvky: 6

Příspěvek#1360 » stř 13. čer 2018, 13:19

Pustil jsem hlavní asi 300 magnetujících alsapro a mám výčitky svědomí :/ rozhodl jsem se, že přecházím na nemagnetující selbel. Nevystřílím toho tolik abych je finančně neutáhl. Těch 300 se snad na vývrtu nějak negativně nepodepíší...

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#1361 » stř 13. čer 2018, 14:28

Magnetizujici strely jsou v pohode.Resilo se to na forech snad 100X. Osobne jsem jich vystrilel vic nez 10tis a zadny problem, ze by to zralo vyvrt jak si nekteri mysli, jsem nezaznamenal. Ono ten tombak ma totiz malou vrstvicku mosazi, ktera se opravdu klouze vyvrtem. Videl jsem testy, kdy se vystrelilo nekolik ran z polygon hlavne, a taky klasicke drazkovane hlavne. Strely NEbyly proriznute na ocel, tudis nedochazi ke styku s oceli. Ale jak jsem psal, pouze to klouze po tom mosaznem pokoveni. Oni tyhle strely stejne nejsou pro mirenkare, nelitaji tak presne. A pro toho kdo nepotrebuje mit suprovy soustrel, jsou myslim vhodnym resenim, kde trosku usetrit.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1362 » stř 13. čer 2018, 16:55

otrava: Polygon je OK. Klasické drážky proříznou střelu Limit na ocel, pohledem to není moc zřejmé, stačí je namočit a zreznou - zkoušeno osobně.



Bofors2
Příspěvky: 6

Příspěvek#1363 » stř 13. čer 2018, 19:17

hlavně jsou kované a ještě s arkorem a ten plech na střelách má nejspíš dost malou tvrdost...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1364 » čtv 14. čer 2018, 07:48

OtravnyPomeranc píše:............ Ono ten tombak ma totiz malou vrstvicku mosazi, ktera se opravdu klouze vyvrtem.........

a to jako vážně ?

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#1365 » čtv 14. čer 2018, 14:32

Co jsem se docetl, tak to takhle opravdu je vymyslene a funguje to. Tak nechapu tvoji rypavou otazku ?
Mas snad jine informace ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů