Kolimátory a pod.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#91 » ned 3. čer 2018, 00:41

Dík, zatím mi to tak taky vycházelo, no tak uvidím



LB171
Příspěvky: 37

Příspěvek#92 » pon 11. čer 2018, 20:38

Ahoj, mám DPMS AR 15 Oracle. Jsem pravák, ale řídící oko LEVÉ . .. Jaký kolimátor - do cca 5 tis. by jste mi doporučili ?



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#93 » úte 12. čer 2018, 01:21

nepíšeš ani o plánovaném použití ani jestli preferuješ střílet silné oko na leváka... čistě hypoteticky je s kolimátorem řídící oko buřt, obraz se ti v hlavě spojí. Pokud pojedeš hlavně na praváka se slabým okem, tak bych možná kladl větší důraz na to, si vyzkoušet s čím se ti dobře nahazuje (tady by mohl být tubusovej výhodou, protože trošku líp navádí)



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#94 » stř 27. čer 2018, 10:10

Ahoj, máte prosím někdo zkušenosti s kolimátorem od CZUB - SP501? Našel jsem sice nějaké kusé informace v diskuzi střelectví, ale spíš jen v duchu - je to shit a podobně bez vysvětlení. Chtěl bych to na 858 Tactical, duralové předpažbí bez vůlí. Díky moc. (Omezený rozpočet :-( ...)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#95 » stř 27. čer 2018, 11:46

858 docela spolehlivě rozebírá i produkty s výrazně lepší pověstí ( a taky násobně dražší) než zmíněný SP501
"omezený rozpočet" to Tě má jako obhájit až se tomu rozsype rektifikace a budeš střílet nevědomky přes val ?



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#96 » pát 29. čer 2018, 11:33

O.K., beru zpět. Už jsem si rezervoval Vomz Pilad P1x42 a dál to řešit nebudu.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#97 » čtv 12. črc 2018, 19:42

nosíte někdo při denním nošení pistoli s kolimátorem?

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#98 » čtv 12. črc 2018, 20:56

Ne a ani jsem to nezkoušel, páč si myslím, že když by nedej bože došlo na NO, KN tak to bude stejně pudovka, kdo by v tom stresu koukal do kukátka.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#99 » pát 13. črc 2018, 06:54

troufnu si oponovat, že ten samej, co by při stejným průseru měl čas koukat přes mechanický miřidla

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#100 » pát 13. črc 2018, 06:59

Patton: Asi nikdo. To ale není argument proti kolimátoru. To je prostě fakt, že pro pudovku je jakékoli zařízení pro míření zbytečné. Pak je ale spousta dalších situací, kde může být použití kolimátoru výhodou.

Já plánuju v brzké době pořízení a až se s tím sžiju do takové míry, že mi to přijde stejné nebo lepší než klasická mířidla a na pár stovkách či tisících ran si ověřím spolehlivost, začnu to i nosit.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#101 » pát 13. črc 2018, 07:01

A myslíte že mají smysl laserový zaměřovače pro denní nošení (snad to do tohohle vlákna taky patří)? Koukal jsem že se hodně dělají jako součást gripu (hlavně pro US trh), navíc cena za tuhle ptákovinku v takovém případě není tak vysoká (pár desítek dolarů, jestli se pamatuju správně).

Přijde mi to stejná story jako ten kolimátor, ale třeba se pletu.

Jediný co mě napadá je případný zastrašující efekt za šera/noci, kdy útočník uvidí, svítit na té zbrani...



milonk
Příspěvky: 102

Příspěvek#102 » pát 13. črc 2018, 07:13

Mozna blba otazka, protoze jsem nikdy pistolovy kolimator v realu nevidel, ale jak budete resit zapnuti kolimatoru v pripade potreby rychle reakce? Je to nejak intuitivni nebo ho mit stale zapnuty ? Nebo to jsou kolimatory bez napajeciho zdroje (videl jsem nejaky takovy na pusku) ?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#103 » pát 13. črc 2018, 07:16

Zmíněný odstrašující efekt u zbraně mi přijde jako nepodstatný vedlejší efekt. Hlavně dnes v době, kdy si plynovku koupí každý, kdo chce za pár kč. Sám jsem potkal spoustu magorů ozbrojených plynovkama a zvyšujících si tím své ego. ZP by nikdy nedostali, někteří z nich měli i papiry na hlavu :D ...

A když dojde na věc, tak na tu kontaktní vzdálenost je už laser i kolimator podle mě zbytečnost...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#104 » pát 13. črc 2018, 07:26

milonk
spousta malých kolimátorů pro montáž na závěr pistole mají automatiku zapnutí
ve formě integrovaného fototranzistoru (některý to mají volitelně)
tudíž při zakrytí oděvem (nasazení krytky, strčení do tašky, apod) stáhnou jas LEDky a šetří baterky



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#105 » pát 13. črc 2018, 07:36

@milonk nebo máš kolimec jako Trijicon RMR, který v závislosti na kvalitě použité baterky vydrží zapnutý třeba 24 měsíců...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů