CZ P-10C



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#1366 » čtv 14. čer 2018, 15:40

Není tombak prostě mosaz? :-)



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#1367 » čtv 14. čer 2018, 18:50

Tak jsem chtěl u své P10ky vyměnit mušku za světlovodnou a zjistil jsem, že je k tomu potřeba ještě menší imbus, než na sundání mušky původní. O nějaké kompatibilitě si můžeme nechat jen zdát.. a propo za cenu 650 kč už ten imbus mohli dát k balení..



xmanasm
Příspěvky: 27

Příspěvek#1368 » čtv 14. čer 2018, 18:59

jj taky mě to překvapilo ,ale naštěstí jako kutil domácí ho mám doma jinak to už není běžně požívaná velikost



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#1369 » čtv 14. čer 2018, 19:00

Mám 2mm.. napadá mě ho zbrousit.. každopádně kdo ví kde se taková velikost kupuje.



xmanasm
Příspěvky: 27

Příspěvek#1370 » čtv 14. čer 2018, 19:56

běžně se používají do 1,5 mm, menší jsou v takových těch sadách jak pro hodináře nebo pro nastavování mikrospínačů a tak nebo něco takového https://www.conrad.cz/plochy-krizovy-ph ... 4oQAvD_BwE

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#1371 » pát 15. čer 2018, 13:03

Nevím jak vy ostatní, ale já měl imbus v balení. Dokonce možná i 2 různé velikosti. To bych se musel podívat. Na tu mušku je vskutku tenký. Slušná kovo prodejna jistě bude mít, min. na objednávku.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#1372 » pát 15. čer 2018, 13:08

Ano ke standartnimu baleni jsou dva imbusy.. tim mensim sundas musku puvodni.. na novou uz nepasuje. Takhle jednoduse ne ne ne.. ale penize docela nekrestanske ;-) rozhodne to neprispiva ke streleckemu komfortu.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#1373 » pát 15. čer 2018, 17:59

Vážení nevím jak to chodí jinde, ale jsem vážně na rozpacích. Pistole jest OK sama o sobě. Nicméně je vše uživatelsky nepříjemné. Přibrousil jsem pojistku spouště aby nedrhla. Vyměnil Grip na L a zjistil, že je čep už na odpis po druhé výměně a grip se trochu hýbe (snad se dá koupit i jiný čep, lyžiny na pistoli i na gripu jsou ok.. divné, že se vše rozpohybuje, až když se nasadí čep = chce to nový.. vůle je necelý milimetr, každopádně do budoucna to chce ukotvit na pevno, pokud se rozhodnu pro grip L) Výměna mušky za světlovodnou proběhla ok, ačkoli jsem si musel na to zbrousit 1,5 mm imbus na 1mm (Opravdová změna, je to znát a už se těším na střelnici :-) I přesto bych čekal trochu delší vlákno (třeba i několik) na mušku a správný imbus, pokud ho instalace vyžaduje a 650kč není málo. Také bych čekal třeba více výměnných čepů, když se čeká, že se používáním vyklepe a zhasne a hlavně něco origoš!! čím ten čep dám ven!! Prostě bych čekal za 16 100 kč trochu jiný uživatelský komfort. Pokud se mi teď na střelnici CZ P 10 C neosvědčí po těchto úprávách, tak se přikloním k lidem co moc této firmě nefandí.. (asi mají důvody) Nejsem žádnej střelec, mám čerstvý průkaz a znalosti s touto pistolí 100 ran. Takže to berte jen jako prvotní dojmy začínajícího držitele průkazu, který si všímá věcí.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1374 » sob 16. čer 2018, 01:47

asi mam štěstí na dobrej kus, protože u mě neni žádnej problém s ničim a musim se smát tomu pláči za cenu mušky, co teprve si na to probůh koupit nedejbože Truglo co?. Jedinej problém co sem měl se spouští byl jen díky chybný poloze prstu a za to P10 nemůže, mířidla mam základní a nevidim důvod je měnit světlovod ti pomůže možná trošičku za dne, ale ve sníženým světle je to nastejno.
Lidi by měli hlavně střílet a střílet a ne pořád řešit nesmysly. A vsadim boty, že problém s čepem gripu je jen díky špatnýmu vyražeči co si na to použil.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1375 » sob 16. čer 2018, 04:55

Mickhesh píše:Vážení nevím jak to chodí jinde, ale jsem vážně na rozpacích. Pistole jest OK sama o sobě. Nicméně je vše uživatelsky nepříjemné. Přibrousil jsem pojistku spouště aby nedrhla. Vyměnil Grip na L a zjistil, že je čep už na odpis po druhé výměně a grip se trochu hýbe (snad se dá koupit i jiný čep, lyžiny na pistoli i na gripu jsou ok.. divné, že se vše rozpohybuje, až když se nasadí čep = chce to nový.. vůle je necelý milimetr, každopádně do budoucna to chce ukotvit na pevno, pokud se rozhodnu pro grip L) Výměna mušky za světlovodnou proběhla ok, ačkoli jsem si musel na to zbrousit 1,5 mm imbus na 1mm (Opravdová změna, je to znát a už se těším na střelnici :-) I přesto bych čekal trochu delší vlákno (třeba i několik) na mušku a správný imbus, pokud ho instalace vyžaduje a 650kč není málo. Také bych čekal třeba více výměnných čepů, když se čeká, že se používáním vyklepe a zhasne a hlavně něco origoš!! čím ten čep dám ven!! Prostě bych čekal za 16 100 kč trochu jiný uživatelský komfort. Pokud se mi teď na střelnici CZ P 10 C neosvědčí po těchto úprávách, tak se přikloním k lidem co moc této firmě nefandí.. (asi mají důvody) Nejsem žádnej střelec, mám čerstvý průkaz a znalosti s touto pistolí 100 ran. Takže to berte jen jako prvotní dojmy začínajícího držitele průkazu, který si všímá věcí.


delat jako totalni zacatecnik upravy pilnikem na spousti mi neprijde zrovna moudre a vzhledem k tomu, ze se ti ocividne podarilo nejak domrvit i cep rukojeti (tipnul bych to na vyrazeni moc malym prumerem takze se cep roztahoval a vybrousil drazku... coz by taky mohlo znamenata ze neni v haji cep ale rukojet pistole ...) tak nevim nevim ...

jinak v manualu je psane ze tyhle upravy ma delat zkuseny puskar, proto necekej, ze v baleni s pistoli dostanes i veci jako vyrazec a k nove musce - ktera se vetsinou do rybiny musi jemne pribrousit aby skutecne sedla - presny imbus ...



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#1376 » sob 16. čer 2018, 12:46

Úpravy neúpravy, nicméně nyní spoušť fachá jak po másle a už se těším na střelnici. Čep na rukojeti není dělaný na kdovíjaké vyměňování.. tuším že i po desáté by ho člověk vytlačil i silou své mysli bez vyrážeče (a dost by mě zajímal systém výměn u H&K a SFP9.. ptž běhat za puškařem při každé výměně byť sebemenší se mi zdá opruz) Muška je usazená dobře a na místě.. několik metrů různorodých barev světlovodných mušek stojí 110 kč.. imbus 15kč.. Takže mé postřehy se mi nezdají býti liché. Sám bych se do žádných odborných prací nepouštěl, ale myslím si, že tohle je naprostý základ, včetně rozborky a vyčištění pistole. Každopádně uvidím zítra na střelnici.. Poté budu řešit hýbající se grip (cca necelý mm) pokud se rozhodnu pro tuto velikost. Neříkám že jsem neudělal chyby, ale pistole má být spíše na střelnici a u svého majitele, než v servise a nebo puškaře.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#1377 » sob 16. čer 2018, 15:44

notobi: S tím prstem na spoušti mi povídej. :-) Osobně mi stačí jen kousíček jinak a už jsem mimo střed. A co jsem se nahledal :-).



creagel
Příspěvky: 4

Příspěvek#1378 » pon 18. čer 2018, 16:40

Jestli si ten cep tahal kombinackama,tak si ho “zmacknul” (zoubky zapadly do sebe), zmensil prumer a cvachta. Proste se ma/musi cely vyrazit (opatrne jsem to dnes delal pri vymene S za M). Rozhodne pri spravne vymene nic necvachta a nehybe se ;)

Zatim bez navstevy strelnice, ale zachyt zaveru jde fakt hodne hodne ztuha :)



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1379 » pon 18. čer 2018, 16:51

u moji jde zachyt zaveru dolu pouze pokud ho srazim z obou stran (palec na jedne strane ukazovak na druhe).

neni to ideal, ale stejne zaver vypustim tahanim za cumak takze je mi to celkem fuk :)



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#1380 » pon 18. čer 2018, 20:39

Tak moje maličká z5 z opravy. Výměna předního bloku a pružiny záchytu provedena. Pružinka už nevykukuje (viz můj příspěvek z pondělí 14. května 2018, 22:46).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Embory a 14 hostů