Rozdíl mezi střelivem IPSC a "normálním".



mamlas
Příspěvky: 24

Příspěvek#1 » pát 22. čer 2018, 10:44

V eshopu jsem našel dva různé náboje Geco 9 mm Luger. Jeden má označení IPSC, druhý nikoliv. Tvar střely, hmotnost i rychlost jsou stejné. Jediný rozdíl vidím pouze v ceně. Jak se tyto náboje od sebe liší?



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#2 » pát 22. čer 2018, 11:36

cenou.......

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#3 » pát 22. čer 2018, 12:23

Mamlas
slyšel jsi někdo o Google ???

Společnost Geco je mezinárodně autorizovaný výrobce IPSC munice. Provedení zápalky, dna a povrstvení střely redukují zplodiny olova o 90 %. Tvar střely a potažení jejího povrchu přípravkem na bázi laku, razantně snižuje opotřebení hlavně.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2980

Příspěvek#4 » pát 22. čer 2018, 12:56

A má ipsc střelivo naopak nějaké nevýhody kromě ceny? Jinak by to bylo super i pro sváteční střelce na střelnici.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#5 » pát 22. čer 2018, 13:44

jsme v ČR, čili polemizovat o přínosu ušetřenýho padesátníku , když z IPSC smečky si tu každej přebíjí sám za cca poloviční prachy a sváteční střelci licitujou o tom , kde nakoupit o desetník levnější přebíječky od Limitu mi připadá jako plýtvání časem
krom toho zplodiny olova jsou ve zplodinách střelby vcelku bagatelní škodlivinou a IPSC je převážně outdoorový sport,
papír snese vše, konkrétní čísla stran opotřebení se stejně nedočteš, čili i ta úspora na opotřebení je z toho hlediska nekalkulovatelná a i přesto určitě vyšší , než při nižších nákladech realizovatelná kvalitnějším prachem

P.S. jak jsem už zmínil , že papír snese všechno, vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby šlo jen o marketingový kecy a ty střely držely na magnetu jak přibitý :-)
hezký víkend, Mike

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pát 22. čer 2018, 14:25

Mike: :lol: :thumbup:



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#7 » pát 22. čer 2018, 14:57

Podle popisu na amerických stránkách "This ammo has a bi-metal bullet jacket that is magnetic" tedy bimetalová magnetická střela.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti