22.09.2018 - Závod LOS: Mistrovství ČR v LOS

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 18. čer 2018, 18:26

komentáře k závodu

22.09.2018
SSK Čelákovice

Mistrovství ČR v LOS

http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/994/



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#2 » pon 18. čer 2018, 18:38

Kvalifikace MČR LOS
Na základě počtu kvalifikačních závodů a počtu závodů určených do Poháru LOS byly stanoveny následující kvalifikační kritéria pro účast na Mistrovství ČR LOS 2018:
- divize PI a MPi - dosažení výsledku min. 50 % nejméně na 5 závodech ročníku 2018
- divize Re a MRe - účast min. na 2 závodech ročníku 2018
- kategorie Ženy - účast min. na počtu závodů ročníku 2018 dle kvalifikačního kritéria pro danou divizi.

Upozorňuji, že nesplnění kvalifikačního kritéria bude u případně přihlášených střelců znamenat vyřazení z registrace.

Technická informace:
Pro organizaci závodu jsou vítáni jmenovaní rozhodčí LOS, kteří se zúčastnili jako rozhodčí závodů v ročníku 2018. Pomocníci pro organizaci závodu se mohou přihlásit po předchozí dohodě.

Pavel Dadák
ředitel LOS



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#3 » pon 25. čer 2018, 03:01

No to je nepříjemné překvapení se v polovině června dozvědět, že ke kvalifikaci na MČR mi chybí jeden závod a všechny (4) zbývající pohárové závody jsou opravdu daleko na Moravě....



paradaj
Příspěvky: 26

Příspěvek#4 » pon 25. čer 2018, 17:09

Ano to je víc než nepříjemné. Jsem na tom stejně a upřímně na to tím pádem dlabu.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#5 » pon 25. čer 2018, 18:48

Ano, rada si dovolila navrhnout kvalifikaci a to celých 5 závodů z celkem 35 z celého ročníku.
Svitavy a Moravská Třebová nejsou na Moravě. Zkuste si osvěžit zeměpis. ;-)

Díky za názor a zájem o LOS.



paradaj
Příspěvky: 26

Příspěvek#6 » pon 25. čer 2018, 19:44

Ano na to ma rada samozřejmě pravo a všichni jsme cetli tu veticku, ze zmena pravidel vyhrazena... Ovšem dva a pul měsíce předem je to proste fajn. A nejen vzhledem k prazdninam ne všichni z nas mají na strileni tolik casu kolik by si prali. A add morava nemorava - jestli to mam 350 nebo 369 aby to bylo u sousedu je iz jen drobnej detail.



Číkus
Příspěvky: 17

Příspěvek#7 » pon 25. čer 2018, 19:46

Asi bych si měl osvěžit zeměpis, také jsem měl za to, že jak Svitavy, tak Moravská Třebová jsou na Moravě. Ale zeměpis mi nikdy moc nešel.

Ale osvěžil jsem si pravidla a skoro bych řekl, že kvalifikační kritéria by měla být zveřejněna nejpozději 30. května. Možná by si mohli dotyční lépe rozmyslet, zda se zúčastnit 2.6. Čelákovic, 17.6. Otrokovic nebo 17.6. Pelhřimova.



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#8 » pon 25. čer 2018, 19:53

Poplách! Pražáci anektovali Svitavy a Moravskou Třebovou! :shock: :)



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#9 » pon 25. čer 2018, 21:30

Číkus píše:Ale osvěžil jsem si pravidla a skoro bych řekl, že kvalifikační kritéria by měla být zveřejněna nejpozději 30. května. Možná by si mohli dotyční lépe rozmyslet, zda se zúčastnit 2.6. Čelákovic, 17.6. Otrokovic nebo 17.6. Pelhřimova.


To je právě ono. Původně jsem do Pelhřimova 17.6. jet chtěl, ale protože bylo před EEO 2018 a já měl za poslední 3 týdny 5 různých závodů, potřeboval jsem vydechnout a nakonec tam nejel.

Tohle vědět včas, tak jsem to holt hecnul.... Inu rada rozhodla :roll:



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#10 » úte 26. čer 2018, 10:21

Také bych byl raději, aby kvalifikační kritéria byla známa více dopředu. Pak bude méně lidí překvapených a mohou strategicky plánovat kam pojedou.

Dělá to na mě dojem, že se kvalifikace určuje podle toho, jak probíhá současný pohárový ročník tak, aby se na mistrovství mohlo právě kvalifikovat do 120 střelců. Pak se přizvou Němci mimo soutěž, kteří závod jenom zdržují viz minulý rok Tábor, kde si mimochodem ukazovali mezi sebou pistole kdekoliv na střelnici a nikoliv pouze v BZ...

Svitavy a Moravská Třebová nejsou na Moravě - to je pravda. Ale věta "Zkuste si osvěžit zeměpis." zní dost arogantně. :thumbdown:

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#11 » úte 26. čer 2018, 11:44

Nebudu řešit zeměpis ani co na koho dělá jaký dojem ale pravidla kvalifikace jsou naopak docela mírné. Bývali doby kdy o účasti na MČR rozhodovalo umístění v poháru. Prvních 50 v žebříčku zbytek Smolík. A to že je nastaven závod MČR na cca 120 účastníků je z organizačního hlediska až až.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#12 » úte 26. čer 2018, 11:54

Mně nevadí kvalifikační kritérium jako takový, byla hromada pohárových závodů, tak je logický, že na kvalifikaci pro MČR se počet závodů zvýšil. Ale trochu mi vadí datum zveřejnění. Já mám nastříleno, splněno z rezervou. Ale ve svém okolí jsem zaznamenal pár nespokojených střelců. Ono to datum mělo být vážně do konce května. A kdo jiný by měl dodržovat pravidla než ten, kdo je vymyslel. Konec května mně i tak připadá celkem pozdě a zdržení o skoro 3 týdny taky není úplně ideální. Kdyby bylo kritérium určeno dříve, dost lidí by mělo šanci s tím ještě něco udělat, objet víc závodů. Takhle na poslední chvíli to ve mně nechává smíšené pocity a zmatené dojmy... :thumbdown:



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#13 » úte 26. čer 2018, 12:13

Také už mám nastříleno, ale nejde o nic jiného, než včas a jasně definovat pravidla tak, aby s tím všichni počítali a byli i motivováni! Tj. musím střílet na 60% jako loni, nebo na 65% apod?

Taková informace by měla být organizátory jasná a zveřejněna pokud ne na začátku, tak nejdéle v půlce trvání pohárového ročníku. Je i jedno jestli to bude pořadím v poháru, nebo počtem % a počtem závodů, ale MUSÍ to být jasně dané a včas komunikované. Pokud je řada lidí překvapena, tak je to řešeno evidentně špatně.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#14 » úte 26. čer 2018, 13:13

jjjhe : ano, tohle jsem svým příspěvkem chtěl sdělit. Jak jsem psal, nemám problém s kritériem jako takovým, ale s tím, kdy se dozvím, jestli na MČR můžu, nebo ne. A jestli to budou % nebo pořadí v poháru je fakt jedno. Někdo nemá čas, nebo peníze na to, aby objel více závodů a přesto by si chtěl střelit velký závod s těmi nejlepšími. Pokud se takový střelec dozví, že se sice snažil, ale málo, zajímalo by mě, jestli bude střílet i příští rok. Pokud budu v lednu vědět, že musím mít xy závodů s xy % úspěšností, rozhodnu se, jestli do toho půjdu až do Mistrovství, nebo jen tak tréninkově a příští rok uvidím, jak to bude do budoucna. Ale každopádně by bylo dobrý už zavčasu vědět, co mě čeká.



paradaj
Příspěvky: 26

Příspěvek#15 » úte 26. čer 2018, 14:17

Jak tu jeden z výše diskutujících naznačoval - kvalifikační kriterium na MČR skutečně není nikterak závratně náročné... 50%
Jde čistě jen o termín, kdy se rada moudrých mužů a žen rozhodla pro změnu, která snížením hranice nutného hodnocení a zvýšením počtu nutných závodů evokuje MČR za odměnu masám, že pravidelně jezdí.
Při tom opravdu stačí málo. Minimálně dodržet termín, který jsem si sám v pravidlech stanovil. Ještě lépe vypsat podmínky mistrovství alespoň v polovině ročníku.
Stejně jako Vás stojí čas a úsilí organizace LOS, tak nás stojí čas a peníze za závody jezdit. Pak to má celé hořkou pachuť. A zbytečně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů