Revolvery Astra

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » ned 24. dub 2011, 12:42

Kdopak z Vás má Astru? Jaké s ní máte zkušenosti?

Já mohu jen chválit.. Mám NC6.. S 4 palcem..

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#2 » ned 24. dub 2011, 23:24

Jelikoz chvalis, mohl bys zacit svymi vlastnimi zkusenostmi?
Napr. kolik jsi z ni vystrilel, jaky ma soustrel, ...

Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 25. dub 2011, 20:30

Nastřílel jsem s ní zatím okolo 500 nábojů (nebejt tak drahý .38, střílím víc).. krásně padne do větší ruky, do menší spíše nedoporučuji.. střílí směrem do pravého horního rohu.. ale řekl bych, že patří mezi lépe nastřelené zbraně.. pro skryté nošení nicmoc.. :D proto mám ještě 6,35..

Prostě krásnej revolver i na pohled..

http://postimage.org/image/dr93hchw/

Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 46

Příspěvek#4 » pát 13. kvě 2011, 13:42

Prave jsem koupil komisni ASTRU NC6 v 6" a ve .22. Moc peknej kousek. Pri prvni zkousce nesl hodne nahoru a doprava, tak jsem posteloval hledi a uvidim priste. Jinak stav brynyru a vůlí perfektni, ale jeste zkusim kontaktovat minuleho majitele s prosbou o historii.

Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » sob 14. kvě 2011, 20:54

jojo, jedou nahoru doprava.. jinak gratuluji.. máš foto?



dunco
Příspěvky: 1

Příspěvek#6 » stř 7. zář 2016, 13:10

Zdravim Vas kupil som revolver Astra 357 9mm luger a neviem zohlat prebijacie klipy, Mam info ze tu niekto na fore ich vie vyrobit, Poradte na koho sa mam obratit, (neviem to najst).



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#7 » pát 16. zář 2016, 20:11

Asi před 25 lety jsem měl jako svoji druhou zbraň v životě dvoupalcový, pětiraný revolver Astra v ráži .38 Sp., typ si již nepamatuji, byl snad v důsledku přezbrojení vyřazen od ochranné služby. Co se týká spolehlivosti, tak za mých asi 5000 vystřelených ran nebyl se zbraní žádný problém, zbraň byla nastřelena přesně na střed a na vzdálenost 25 metrů jsem s ní nevylezl z černého. Stejný typ byl půjčován i na střelnici a nepamatuji si, že by s ním byl nějaký problém. Můj názor je že Astry nejsou vůbec špatné a při jejich cenách není důvod do některé jít.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#8 » ned 30. říj 2016, 22:59

Má někdo zkušenost, nebo alespoň může doplnit informace o Astra 715? Ani Google mi moc nepomohl, kromě krátkého vlákna na konkurenčním fóru, které se nese v duchu diskuzí G vs CZUB (nekvalitní zpracování atd.) jsem nic nenašel. Měla by to být španělská kopie SW, ale nikde nemůžu například najít, jestli je to Al nebo Fe. Uvažuji o ní jako o své první, už mě nebaví střílet pokaždé z něčeho jiného. Nemám zásadní preferenci revolver vs pistole, ale z pistolí, co jsem zkoušel, mi nejvíc seděly a i s mýma začátečnickýma rukama nejpřesnější výsledky dávaly pistole v kategorii kolem 20k Kč, netvrdím, že na ně třeba časem nedojde (nákupko je v šuplíku :D ), ale přece jenom jako první bych za tuhle cenu nerad šlápnul vedle. Hledám něco na začátky na střelnici, nějaký ten LOSík, případně časem LOS, podle dosavadní zkušenosti předpokládám tak 100-200 ran měsíčně. Vzhledem k rodinné a pracovní situaci bohužel zatím nemůžu nosit, takže zatím nošení pokud jdu někam, kde mi to nepřijde moc bezpečné v řádu jednotek ročně a občas nějaké to víkendové, abych vyzkoušel, co to obnáší a jak správně skrytě nosit. Původně jsem uvažoval když revolver tak 3 palec (dvoupalec v .38 jsem měl půjčený a i když se určitě dobře nosí, na moje ruce to s přesností nebylo nic moc), ale na http://www.prodej-zbrani.cz/komise/revo ... 2641p.html mě zaujalo tohle, vzhledem k pouze občasnému nošení bych tu 4 palcovou hlaveň akceptoval a samozřejmě 9 Lugger plus inzerovaná cena zbraně je významným motivem. Podle inzerátu jde asi o vyřazené služební zbraně ze zahraničí, uvádí nástřel 2500 ran. Samozřejmě zavolám do obchodu, ale v rámci předpřípravy jsem se chtěl zeptat tady. Měl jsem na střelnici půjčenou Astru v .32, vcelku dobře se mi držela (mám krátké prsty) a i přesností patřila k tomu lepšímu, co jsem zatím držel.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#9 » ned 13. kvě 2018, 20:40

Trošku oživím staré téma s žádostí o radu od lidí věci znalých. Jsem více než čtvrt století pistolový, revolvery mi nic neříkaly a na stará kolena bych jeden pro radost zkusil. Mám nabídku ke koupi třípalcové Astry 960 .38/.357M v pohledném vzhledu, s ,,nevyčochtaným" válcem a hlavní v dobrém stavu za cca 5,5k. Chci to jen na občasné střílení na střelnici do 15m a nošení jen vysloveně v nějaké nouzi (jiných zbraní mám povícero). Jaký je Váš názor na zmíněný revolver, nebo tip na alternativní řešení (.357 chci) asi tak v ceně do 7,5k ? Díky za odpovědi...
Din



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#10 » úte 15. kvě 2018, 08:16

Před dvaceti lety jsem měl Astru 357 Magnum ve čtyřpalci.Nádherný tmavě modrý brynýr.Vystřílel jsem z ní cca 5 tis.přebíjených nábojů 357 a 38 Spl.a naprosto bez problémů.Ještě dnes u kamaráda slouží a má za sebou něco kolem 20 tis.ran,a pořád pracuje.Samozřejmě,že již nějaké vůle na ní jsou,ale pořád umí na 25 m do osmiček.Je pravdou,že se na ní nic nesežene,fabrika zanikla,ale za dobrý peníz,tak cca max.za dobrý kousek 4- 5 tis.Kč,bych se jí vůbec nebál.

Uživatelský avatar
bartur
Příspěvky: 80

Příspěvek#11 » pon 2. črc 2018, 15:21

Tuhle ASTRU 960 jsem teď koupil.Je to klon SW 28

Uživatelský avatar
bartur
Příspěvky: 80

Příspěvek#12 » pon 2. črc 2018, 15:32

35472362_2139962592902566_3910030706067111936_n (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
bartur
Příspěvky: 80

Příspěvek#13 » pon 2. črc 2018, 15:40

Výroba 1990 Španělsko,funguje jak má,vyměnil jsem pružínku na aretaci válce,a nechal dělat hlavní hřídelku,která drží válec v rámu,a zaroveň ho i zajišťuje.
Střílí krásně,i dobře časuje.
Ráže 38SPL.

Uživatelský avatar
bartur
Příspěvky: 80

Příspěvek#14 » pon 2. črc 2018, 15:44


Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#15 » pát 28. zář 2018, 23:33

Tak Astru 960 s laufem 3" v .357 Magnum ve velice hezkém stavu jsem si v létě koupil a po problému s pružinou v rukověti prošla generálkou u pana puškaře Novotného v Praze (tu pružinu nechal vyrobit novou) a nyní střílí zcela bez závad. Následně jsem si ale pořídil SW 586-3 v 4" taky v .357 Magnum, takže tu Astru chci pustit do světa, jsem přeci jenom více než čtvrt století pistolový... Je to asi ideální do lesa ještě nositelná zbraň pro myslivce na účinný obranný dostřel černé zvěře... V trezoru mi nevadí, nespěchám na to a nejlépe bych někdy časem prodej řešil v oblasti KO, KH, či bližším okolí... Jestli jsem se adminovi coby starý bobr netrefil do správné rubriky, tak sorry jako a prosím o případné přesunutí...
Din

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů