CZ 100

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#1 » sob 23. črc 2011, 00:00

V pátek 16.7. tr, jsem si zakoupil velice notně uleženou CZ 100, rv: 1998, má mikromířidla a výstražník.
Stála mne tolik, kolik zaplatíte, běžně za lepší CZ 50 (kterou mám též), no bylo to pod 2 tisíce.
Ale neumím si představit, že bych za ni dal větší peníz než 6 tisíc, i když by byla jako nová, to je dokonce někde prodávají i nad 10.
Bohužel neznám pořádně její historii, ale dle sdělení prodavače, byla před tím v jiné firmě minimálně dva roky a nikdo ji nekoupil, před tím snad na PČR = dědicové nebyli držiteli ZP.
A před tím bych řekl také nic moc.
Je na ní znát, že se sní nikdo nemazlil, je dost odřená, celkově omšelá a místy najdete i rez.
Chystám se požádat našeho spolučlena, zda mi se mi na ni podíval.

Můj dojem: zbraň mi sedla do ruky úplně v pohodě, líbí se mi a líbila se mi už když to byla novinka, rozhodně je hezčí než CZ G 2000. Subjektivně musím říci, že se mi zní střílí lépe než před časem z DUTY, (což je vlastně mladší sestra, nepletu-li se), v budoucnu budou li peníze a možnost, bych rád zakoupil CZ 110. DAO spoušť mi nijak nevadí, hodně záleží jak člověk zbraň drží. Tah za spoušť jakoby shora je plynulejší a nedochází tolik k efektu náhlého přechodu/skoku jak „zabere“, ale zde asi může dojít k tomu, že vám „skřípne“ polštářek prstu (mi se nestalo). Oproti tomu tah „vodorovně“ je pomalejší a zcela zřetelně lze poznat moment, kdy spoušť začne zabírat.
Jistě zbraň na mířenku to není, je to čistě obranná pistole a jako takovou je třeba ji brát.
Nesmím ovšem tak jako dnes, hned po ní střílet z CZ 50, to mi to střílelo jen jsem se přiblížil prstem.
Pistole se velice lehce natahuje, plast je i po letech stále stejný, tedy žádné ohnutí, prohlubně a podobně, železné části nesou místy známky koroze, ale nic zjevně nezadrhává, koroze věřím, že půjde odstranit.
Nevím jaké jsou ceny ND u klasických CZ UB, ale do této stojí například zásobník kolem 1000,- Kč, takže levná koupě pistole a drahé ND.
Včera jsem střílel přebíjenkama od Libry, nebyl jediný selhač, při jejím testování jsem zkusil i Maďary a S&B, u Maďarů se stalo, že došlo k několika selhačům, „neprobila“ se zápalka.
Jak jsem střílel se můžete podívat na obrázku, jistě není to nic moc, ale bylo to vlastně poprvé.
(vše je stříleno na 15 a 10 metrů = označeno, malé terče taktéž)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#2 » úte 9. srp 2011, 08:13

Včera jsem zkusil se svojí CZ100 střelbu i na větší vzdálenost, dal jsem si tam hned ze startu 25m, následovalo 15m a nakonec 10m. Musím přiznat, že mířená střelba díky DAO spoušti není to pravé ořechové, ale není nemožná.
Hlavní a podstatnou vadou je pochopitelně dlouhý chod spouště, a pokud člověk nechce střílet rychle (což bez problémů jde i s CZ100, stačí mít namáčknuto), tak právě ta dlouhá cesta kohoutku a případný třes rukou jsou váš velký nepřítel. Já se bez okolků přiznám, že dlouho nevydržím :-) za chvilku se už dostavuje třes :-(
Nic méně vystřílel jsem asi 20 ran a vše jsem umístil do terče (i černého středu), při tzv. rychlopalbě to sice bylo rozházené po mez. pistoláku, ale jak jsem zjistil, tahám doleva, to ovšem s každou.
Upřímně jsem spokojen, nemohu zatím hodnotit tzv. pudovou nebo akční střelbu, třeba LOS by to mohl prověřit (ale nechce se mi kupovat 2hý zásobník za 9set), časem možná uvidím.
Co mne trošku štve je to, že při střelbě mám palec u páčky záchytu závěru a tak ho držím, výsledkem je, že po poslední ráně nezůstane otevřený, stačí mu opravdu lehké podržení, možná je to mnou, možná je to umístěním záchytu/páčky.
Takže pořád mne ještě CZ100 uspokojuje a nenacházím závažnější nedostatky, v každém případě koukám i po LEVNÉ CZ110….



Hanz
Příspěvky: 8

Příspěvek#3 » úte 10. led 2012, 14:05

Má někdo zkušenosti s tímto typem? Popřípadě její životnost, závady, klady x zápory? Zbraň chci na střelnici + nošení

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#4 » úte 10. led 2012, 18:43

:idea:

viewtopic.php?f=16&t=1617

;)

Takže na nošení a trénování OK, na několikahodinové střílení, nevím, více jak 2h jsem na střelnici nikdy nestřílel.
Já jí zbožňuji :-D



konopnik
Příspěvky: 12

Příspěvek#5 » čtv 7. čer 2012, 21:29

Nemohl by někdo poskytnout naskenovaný manuál k CZ 100? Díky

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#6 » pát 8. čer 2012, 12:59

Mohu poskytnout originální návod, ale je v AN, plus "rozborku".
Vzhledem k tomu, že byl volně ke stažení na US mutaci stránek výrobce, jistě se ničeho nedopouštím.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#7 » pon 12. kvě 2014, 11:40

Možná trošku OT, ale když mne to nadchlo :-)

CZ 100/110 používaná ve filmu Kick-Ass 2

Případně prosím o přesunutí...
8-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



samkolacek
Příspěvky: 22

Příspěvek#8 » ned 25. kvě 2014, 09:59

Četl jsem, že se dá upravit zápalník aby nezadrhával a tvrdě nepřeskakoval na konci chodu spouště. Hladší a plynulejší chod. Máte někdo schéma nebo foto a popis jak upravit? Mně se docela zadrhává na konci. Děkuji.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » ned 25. kvě 2014, 22:08

český návod:
cz100_cs.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



samurai
Příspěvky: 35

Příspěvek#10 » pon 26. kvě 2014, 12:15

Super, návod v češtině byl nesehnatelný! Není tam sice nic převratného, ale je hezké ho mít.
Co se týče chodu spouště - myslím, že jsem to dělal podle návodu - http://goo.gl/8fZgBq. Jenže to v něm ještě fungovaly obrázky a bylo to tak snažší. Jde ale prostě o to, že se jemným brusným papírem musí vyleštit veškeré plošky, které se dotýkají. Ke konci je stále větší odpor, ale spoušť je plynulejší a s trošku menším odporem. Není problém vyzkoušet u mojí stovky. :)



samkolacek
Příspěvky: 22

Příspěvek#11 » pon 26. kvě 2014, 14:07

Na tu stránku už jsem čučel, ale jak říkáš, nejdou obrázky.....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů