Bren 2

Samonabíjecí pušky


Vacil
Příspěvky: 12

Příspěvek#46 » pát 6. črc 2018, 19:41

32 990 v podnikovce v Praze..



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#47 » pát 6. črc 2018, 21:34

No, tím líp. O to by mohla být zajímavější ta cena použitého... :)
Že jsem totiž v bazarech asi žádný nenašel.
Určitě ne pod 30k. A takovej je to podle všech šunt, že se ho nikdo nezbavuje ...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#48 » sob 7. črc 2018, 07:29

Protože ho nikdo nekupuje :D

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#49 » sob 7. črc 2018, 12:36

Byl jsem v podnikovce dva týdny po tom, co tam ty BRENy za akční cenu začali prodávat. Prý je nízký zájem tak trochu prekvapil. Zajímalo by me, jak se situace za ty 2 měsíce změnila.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#50 » sob 7. črc 2018, 16:46

Tak třeba udělají předvánoční výprodej a cena půjde na 20 :-)
To už by stálo za to.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#51 » sob 7. črc 2018, 16:51

Uprimne si nedovedu predstavit jediny duvod, proc si koupit puvodni Bren a ne ARko stejne cenovky.

Bren 2 v "zavadeci" akci, to by byl jinej pribeh :)
Mel jsem moznost si z nej picnout a nemuzu rict kriveho slova - naopak za rozumne penize bych nevahal.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#52 » sob 7. črc 2018, 17:14

Presne. Bren 1 je tezka kraksna. Jooo 2 to uz by bylo jiny.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#53 » sob 7. črc 2018, 17:30

To Radim78: mně právě. ARko v cenové relaci 30 předvedlo po úvodních 20 ranách závadu při každé další ráně. Nevyhozená nábojnice a podání do nevyprázdněné komory. 10x v řadě... Potom bych dal radši 46-50 za civilní bren2. Protože i dobré ARko začíná u 60. (třeba DD).
Mne trošku víc lákají "služební" zbraně, jejich civilní verze. ARko je v řadě případů takové LEGO. Což mne až tak moc nebere.
Í pistoli mám neupravenou. A není to z důvodu peněz.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#54 » sob 7. črc 2018, 18:15

Které Ar-15 za 30 kKč ti zavadovalo?



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#55 » sob 7. črc 2018, 18:44

Prave v tom LEGU je pointa meho postu.
Kdyz koupis ten spravny zaklad AR treba za 35, tak to jako lego dokazes dostat na uplne jinou uroven a to i za rozumne penize. Dokonce na pulku prace neni treba ani puskar.
Takova vymena MIL spec spoustaku za jakykoli slusny spoustak, jak je kazdemu libo, je prace pro kopyto na 5 minut. Teda v pripade, ze menite za kontejnerovy, kde vam nehrozi, ze se vam rozsypou pruzinky a jina kurvitka ;)
Takze i koupeny low-cost Luvo LA-15 Black Lion, kdysi za 28, po vymene spoustaku a pridani kompiku Michulek funguje, jak z rise snu a pohadek v porovnani s temer jakymkoli "military" kramem.
Mimo optiku jedina dalsi investice bylo cca 2300CZK za povedeny 3lb single stage spoustak v ramci akce Brownells a kompenzator Michulek za par stovek tamtez.

Ted uz asi tisic ran cekam, jestli se mi nerozsype treba potencialne prekaleny nosic zavorniku, nebo lowcost buffer, nebo nejaka jina zavada a nastesti porad nic.
Oboje pujde ale napravit za par svestek a pojede se dal.
No a je nutno dodat, ze jsem nemel za cca 2000 ran jedinou zavadu. Strilim sypacky SB a nove i GGG.
Pokud jako zaklad pouzijes spravny kus od DD, pak neni moc co resit ;)

Bren 2 - to by byla kraska, na kterou nebude potreba sahat - proste MIL spec puska na taktiku. Mimochodem nevim, zda to nebyl trik pro predvadecku, ale ona Bren 2 mela na MIL spec velice slusnou spoust.
Tak snad to CZUB uvolni i smrtelnikum.
V USA by se civilni verze prodavala ostosest a tady se par nadsencu taky najde...



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#56 » sob 7. črc 2018, 20:16

Indian píše:To Radim78: mně právě. ARko v cenové relaci 30 předvedlo po úvodních 20 ranách závadu...Potom bych dal radši 46-50 za civilní bren2. Protože i dobré ARko začíná u 60. (třeba DD).
Mne trošku víc lákají "služební" zbraně, jejich civilní verze. ARko je v řadě případů takové LEGO.

Ktere to ARko za 30 melo tolik zavad?

Nesouhlasim, ze dobe ARko zacina u 60...tedy pokud nejdes po nejake onacejsi znacce, ale V-ARka je dle meho nazoru nadprumerna zbran. A rozhodne to neni zadne lego, teda pokud si jej z ni neudelas



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#57 » sob 7. črc 2018, 20:55

Lego ja nechapal peorativne - spis naopak. Je to velky plus platformy.
V-AR za 30 - to by byla krasa ;)
V-AR jsou spickove udelane pistovky a urcite snesou srovnani s drazsi produkci.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#58 » sob 7. črc 2018, 21:32

Ne, vsak ja taky ne. Spis jsem chtel rict, ze lego z toho delat muzes, ale taky nemusis, kdyz si koupis nakej slusnej vyrobek

Nevim, za kolik jsou olitane V-ARky k mani po inzeratech. Ja tu svou kupoval loni na jare novou za cca 45k tesne predtim, nez Vosatka zdrazil. Zatim si nemuzu stezovat

Jinak k tomu BRENu-jednicku jsem drzel a parkrat i strilel a ergonomie pro my ruce uplne silena. Dvojku jsem v ruce nemel, takze nazor nemam, cenu nevim, ale pokud tam nebude vyraznejsi cenovy rozdil oproti V-ARce, moc mne nenapada proc jit do BRENa. Uz jen minimalne kvuli moznosti ruznych uprav a customizaci primo od Vosatky, vetsiho vyberu hlavni apod.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#59 » sob 7. črc 2018, 22:15

No tos taky trefil hrebicek na hlavicku - "customer care by Vosatka vs. zbytek vesmiru" :)
Nechtel bych uplne trolit CZUB, pac takovy H&K by na tom nebyl 2x lepe :)



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#60 » ned 8. črc 2018, 06:42

Mal som niekoľko ariek a problémy malo iba jedno, nea aj to len prvých pár výstrelov.
Ono netreba hodnotiť zbrane zo strelníc alebo od cudzích ľudí, kde neviem aké "úpravy" na nich kto vykonal. Na strelniciach zase býva starostlivosť o zbrane žalostná, aspoň taká je moja skúsenosť.
Ale inak na AR nemôžem povedať krivého slova, mne chodili bez problémov aj parky, na ktoré veľa ľudí nadáva, americká produkcia absolútne bez náznaku problémov. Známi čo majú HK, DD, VAR len strieľajú a nikto nič nerieši. A druhá vec je, že na každé AR je hafo náhradných dielov, takže za pár eur sa dá aj lacné ar dostať na úplne inú úroveň ako pri kúpe.
Na druhej strane indiánovi ar nesadlo, tak hľadá niečo čím sa presvedčí, že mu ho netreba;-)
Každý nech sa poučí na vlastných chybách, aj tak časom pri arku skončí:-))))))Vidím to v poslednej dobe na samopalistoch, nemali roky pekného slova na ar a v poslednej dobe si chodia čoraz častejšie požičiavat AR a po streľbe sa usmievajú:-))))

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů