CZ 455 Thumbhole yellow

Dlouhé zbraně .22LR


kamca8
Příspěvky: 9

Příspěvek#1 » úte 4. dub 2017, 17:14

Zdravím,
prosím o radu - uvažuju o pořízení dlouhé malorážky pro terčové střílení a zaujala mě tato novinka. Zkušenější malorážkaři, šli byste do toho? http://www.czub.cz/cz/produkty/malorazk ... ellow.html Díky.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#2 » úte 4. dub 2017, 17:41

V zimě jsem kupoval malorážku, vybíral jsem mezi Evolution a Thumbhole grey. Vybral jsem Thumbhole grey hlavně z toho důvodu, že mi subjektivně perfektně padla do ruky (narozdíl od Evolution).
Ta Yellow, zdá se, se od Grey liší hlavně tím spoušťákem. Samotný spoušťák stojí skoro 5000. Na střelnici jsem k tomuto spoušťáku zaslechl, že ho vyvíjejí už několik let a stále to pořádně nefunguje, ale tuto informaci ber opravdu s rezervou. Samotný spoušťák se stále koupit nedá, i když na něj mají udělanou cenu.

S Thumbhole grey jsem spokojený. Na začátku chodu spouště je cítit velmi jemný schod, ale ten se dá přežít.

Jestli stojí za to zaplatit o 5000 víc za Yellow místo Grey, za ten spoušťák a jinou barvu, to si musís asi zvážit sama. Jestli má někdo zkušenost s tím novým spoušťákem, tak by mě docela zajímala.



noviz
Příspěvky: 3

Příspěvek#3 » pát 1. čer 2018, 19:47

Zdravím, tak jsem si udělal radost a pořídíl "žluťáska" :-)
Gun_011.jpg

Gun_4.jpg

Gun_5.jpg

Gun_2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#4 » pát 1. čer 2018, 20:06

Pěkná. Já čekám na tu novou pažbu, co bude na podzim.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#5 » pát 1. čer 2018, 21:19

Paráda, sám bych jí klidně užil k těm co už mám. Ale potřebuju pažbu na levou stranu

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#6 » ned 3. čer 2018, 15:36

Presne. Jako lecak sem v rici. :)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#7 » pon 9. črc 2018, 16:24

Kupil som tuto pusku minuly tyzden a chcem dat na hlaven kompenzator. Na Brownells ich maju kopu, ale vsade uvadzaju ciselne oznacenie zavitu. CZ uvadza: PH zavit na usti. Viete mi niekto napisat aky rozmer zavitu treba zhanat? Pripadne aj poradit ktory kompenzator kupit?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#8 » pon 9. črc 2018, 18:35

????? cože to?? kompenzator na LR???? A k čemu to jako bude? To to má tak velkej zpětnej ráz, že ti to pohle vlasem na hlavě? :)

Neblbni. Závit je pro tlumič ne kompík. Jooo leda pozérsky, aby to vypadalo jako ÜBER GUN. :(



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#9 » pon 9. črc 2018, 19:32

Dik za odpoved, ale na svoje mentalne schopnosti ci pozerstvo som sa nepytal.
Ale pre info, Pri presnej strelbe so strelivom 22 LR sluzi kompenzator na odfuk plynov do stran a nie za strelou, vraj to prispieva k lepsej stabilite strely.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#10 » pon 9. črc 2018, 19:51

No nevim nevim. Kdyby to tak markatně zvyšovalo přesnost, tak to mají namontované všichni soutěžící malorážkovém v benchrestu nebo odstřelovačce. Závit tam skutečně dělají primárně pro tlumič (někde je to holt legální). Zkus si vyhledat Parker Hale Suppressor/Silencer/Sound Moderator,...

Ohledně specifikace závitu by bylo nejjednodušší kontaktovat přímo výrobce.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#11 » pon 9. črc 2018, 20:58

Kontaktoval som CZUB v stredu, este mi nedosla odpoved. A Parker-Hale som hladal ale nic co by mi dalo odpoved sa mi nepodarilo najst. Neviem anglicky a celkovo to dava velmi malo informacii.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#12 » úte 10. črc 2018, 10:12

No jde o to, že firma Parker Hale se v současné době zabývá výrobou příslušenství pro zbraně a kromě čištění a bipodů vyrábí i tlumiče, které lze nalézt prakticky jen na zahraničních serverech. Podle informací u těch tlumičů by se mělo jednat o 1/2" UNF závit (půlpalcový unifikovaný palcový závit jemný).

Jako hlavní bych si z toho vzal to, že je to dělaný pro tlumiče, který jsou v našich končinách NELEGÁLNÍ. Zlepšení soustřelu po namontování nějakého kompenzátoru bych neočekával (spíš bych očekával změnu místa dopadu a zhoršení, nebo zachování stavu před montáží).
Ohledně přesnosti bude mít větší dopad úprava ústí hlavně, bedding, odladění spouště a nalezení správného krmiva.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#13 » úte 10. črc 2018, 10:20

Dik. Co som pozeral, tak by to mal byt zavit 1/2x28. Na priemer hlavne by mal pasovat .920 co sa robi na Ruger 10/22. Niesu nejako enormne drahe, tak to vyskusam.
Tento tyzden sa dufam povenujem aj puske a vyskusam ju. U Rugra 10/22 som to az tak vyrazne neriesil, ale pre tuto zbran mam nachystane Eley Match a RWS riflematch S. To mi odporucili nech vyskusam.



noviz
Příspěvky: 3

Příspěvek#14 » stř 11. črc 2018, 20:30

Ahoj, co se týče thumbhole yellow, tak ta má už z fabriky origoš kompenzátor, který, když se odšroubuje, tak na závit pasuje tlumítko s 1/2 UNF. Přesnost každopádně určitě nezlepší použití tlumítka, ale spíše kompenzátor. Já zatím střílím pouze subsonikama RWS (na které jsem bohužel 2 měsíce čekal). Do budoucna určitě budu chtít vyzkoušet Lapua X-act.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#15 » stř 11. črc 2018, 21:42

Dotazoval som sa cez kontaktny formular priamo na stranke CZUB na kompenzator hned v den ked som pusku kupil. Ale nakolko som kupil "len" najdrahsiu malorazku co maju v ponuke, tak zatial neodpovedali. :-D
Dik za radu, zaradim do skusobnej vzorky aj RWS Subsonic a Lapua Xa.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů