Náboj v komoře při nošení.

Co jinam nepatří...

Nosíte náboj v komoře

Ano
231
55%
Ne
166
39%
Nosím revolver a o podobný blbosti se nestarám.
26
6%
Celkem hlasů: 423



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#451 » úte 10. črc 2018, 18:59

Nevím vypouštím stylem narvu prst mezi záěr a kohout zmáčknu spoušt. Ucítím že kladivo de dolů, prst ze spouště a odtahuji prst levé ruky. Nemůže nic vyklouznout a kohout končí na ozubu. Úplně dolů to jde taky, jen k tomu nevidím důvod. (krom soutěží což stejně nechápu) pokud takto vypouštějí zbraně s decockerem, tak s tím výrobce počítá a nějakej bordel nebo možnost zaháknutí neřeší. Kdekdo nosí "cocked and locked" a taky neřeší možnost že si oddrbne pojistku. (to je zase moje paranoia) Kdybych měl SA/DA tak decocker je rozhodně nutnost.

Nosím už zásadně jen nadrcnuto. Chvíli mi to kvůli konstrukci XDM vrtalo hlavou. Podle mě je pro klid nosiče nejzásadnější dobrý pásek a pouzdro. Mít SERPA pouzdro nebo jinou podobnou blbost s pojistkou tak bych se bál.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#452 » úte 10. črc 2018, 21:56

Mě se líbil jeden američan, který to hezky popsal ve stylu "není otázka jestli nosit v komoře nebo ne ale se kterým systémem/zbraní se budete cítít ok. Pokud někomu vadí nadrcnutej striker noste nadrcnutou SA/DA nebo DAO pistoli. Pořád málo? Tak revolver. Sám jsem dost revolverům nakloněnej a nemyslím si že by měli menší zastrašující efekt.

Natahování je prostě zdržení, krok navíc a možnost závady. Ty pistole jsou na to přímo dělané a to už notnou dávku let kdy je to požadavek. Kdyby k tomu Izraelci nebyli donucení okolnostma, taky by nevymýšleli znovu kolo. Ale jiná doba a nesourodost výstroje zapříčinila, že to radši sjednotili na bez náboje v komoře.



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#453 » stř 11. črc 2018, 08:14

Killing joke píše:Přemýšlel jsem do kolika situací bych se mohl dostat a jak bych litoval kdybych neměl náboj v komoře...

Dovedu si dobře představit situace, kdy mám k dispozici pouze jednu ruku. Namátkou mi na té druhé visí pes.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#454 » stř 11. črc 2018, 08:15

náboj v komoře



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#455 » stř 11. črc 2018, 09:03

To sided: nechápu proč jsi smazal konverzaci. Celé to BYLO o tom, zda v komoře nebo ne a taky proč. Ty důvody proč jsou důležitá součást konverzace. Ale tys to asi nečetl celé, že...
Jestli tam máme jen napsat "ano/ne", tak pro koho to bude zajímavá konverzace.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#456 » úte 17. črc 2018, 17:43

Já osobně nosím nadrcnutý striker. Důvody jsou tu zmíněné několikrát.
Co se chyby týče - vždy kontroluji stav a jakmile mám u sebe vím, že tam je.
S chybou jsem se setkal u kamaráda, který nosí nenabitou. Při kontrole nevytáhl zásobník jako první, ale nejdříve přetáhnul závěr (nepodíval se do komory) a tím nabil. Pak vyhodil zásobník ze šachty a kdybych ho neupozornil, pravděpodobně by rána jistoty byla dost hlučná.
Kdyby nosil v komoře a udělal tuto chybu, vyhodil by náboj z komory a tím jednoznačně bylo jasné, kde je chyba.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#457 » stř 18. črc 2018, 06:01

Blbost. Kdyby nosil v komoře a první tahal závěr a né zásobník, udělal by naprosto stejnou chybu. Vypadl by ven náboj(tím by byl uživatel spokojený, protože to očekává), další se nabil. Když je někdo kopyto a nekontroluje co vidí okénkem do zbraně, dobře mu tak. Jen nechci stát opodál. Ne nadarmo je víc než moudré 2x zatáhnout za závěr.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#458 » stř 18. črc 2018, 07:48

Než 2x tahat za závěr je lepší ho nechat na záchytu a jak pohledem tak pohmatem kontrolovat komoru a šachtu, kdyby se Ti podělal vytahovač máš v komoře i po zatahání závěrem a rána jistoty by byl průser.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#459 » stř 18. črc 2018, 14:06

2x tahani za zaver ma odhalit predchozi chybu,tj. Nevytahnuti zasobniku. Nikde nepisu o nekontrole nabojove komory. Kdyz nezkontroluju komoru, tak je vsechna prace marna.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#460 » úte 21. dub 2020, 10:11

Nové video od Hard Tasku, hlavně pro ty, co v tom ještě nemají jasno...

https://www.youtube.com/watch?v=RJzw4liFaZA&t=1028s

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#461 » úte 21. dub 2020, 10:47

:) stejne se o tom bude porad diskutovat. Vzdycky budou lidi, co budou argumentovat pravděpodobností selhání, opotřebení a kýho výra.

Ale prostě při utoku je to vzdycky lepsí mit v komoře a jen zmačknout.

A proto nosím revolver :)

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#462 » úte 21. dub 2020, 11:17

Za mě super video.
Osobně mě nikdy nenapadlo nemít v komoře.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#463 » úte 21. dub 2020, 11:53

To sa ešte diskutuje táto téma? To dávalo zmysel riešiť tak 20-150 rokov späť... Dnešné moderné zbrane sú perfektne bezpečné a stavané na nosenie s nábojom v komore. Myslel som že všetci čo nosia, keď už nosia, tak nosia v stave pripravenom na okamžité použitie.

Nosiť je dobré vždy s nábojom v komore, ak situácia nevyžaduje iné riešenie.

Takouto situáciou môže byť napríklad stará zbraň bez pádovej poistky, alebo staršie SA pištole... poprípade neergonomické pištole (ktorá držiteľovi nesedí ale inú nemá), kde je ľahšie a rýchlejšie natiahnuť záver ako dočiahnuť a pretlačiť poistku. Alebo výnimočné situácie ak niekto zbraň v práci občas používa ako kladivo, ale ani tak by nemala vystrleiť...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#464 » úte 21. dub 2020, 11:55

Mnoo Glock se jako kladivo pouziva docela "běžně". Má idealni tvar. :)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#465 » úte 21. dub 2020, 12:48

Arc píše:To sa ešte diskutuje táto téma? To dávalo zmysel riešiť tak 20-150 rokov späť... Dnešné moderné zbrane sú perfektne bezpečné a stavané na nosenie s nábojom v komore. Myslel som že všetci čo nosia, keď už nosia, tak nosia v stave pripravenom na okamžité použitie.

Nosiť je dobré vždy s nábojom v komore, ak situácia nevyžaduje iné riešenie.

Takouto situáciou môže byť napríklad stará zbraň bez pádovej poistky, alebo staršie SA pištole... poprípade neergonomické pištole (ktorá držiteľovi nesedí ale inú nemá), kde je ľahšie a rýchlejšie natiahnuť záver ako dočiahnuť a pretlačiť poistku. Alebo výnimočné situácie ak niekto zbraň v práci občas používa ako kladivo, ale ani tak by nemala vystrleiť...


U pistolí striker fired není problém.
U pistole s vnějším kohoutem - některé ANO (blokace úderníku) / některé NE (bez blokace), a že jich mezi lidma ještě je.
A my, co nosíme revolver to nemusíme řešit. ;)
A jinak je to o vkusu a potřebě každého jedince.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů